• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy nasze lokaty są bezpieczne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 21:01
Jeśli nie w banku, to gdzie trzeba trzymać oszczędności?
W kilku bankach czy to rozwiązanie też bez sensu, bo jak się posypią to wszystkie, a nie jeden czy dwa?
Ja nie jestem krezusem, ale jednak coś tam mam odłożone, kilka tysięcy na czarną godzinę i wolałabym tego nie stracić.
Nieruchomości za to nie kupię, złota też nie za bardzo, więc mam trzymać w skarpecie czy jak?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 0:08
Jeśli banki się sypią to wszystkie, jeśli politycy zechcą zamrozić środki na kontach to na wszystkich ( oczywiście najbogatsi dostaną czas na transfer) ogólnie zabezpieczeniem na trudne czasy są kruszcze, nieruchomości, pieniądz ale fizyczny o ile nie mamy hiperinflacji...

co do złota to jest teraz tanie - banki sztucznie obniżają jego cenę, żeby nie było tak atrakcyjne, pokazują spadki a same je masowo skupują...

smay napisał
Jeśli nie w banku, to gdzie trzeba trzymać oszczędności?
W kilku bankach czy to rozwiązanie też bez sensu, bo jak się posypią to wszystkie, a nie jeden czy dwa?
Ja nie jestem krezusem, ale jednak coś tam mam odłożone, kilka tysięcy na czarną godzinę i wolałabym tego nie stracić.
Nieruchomości za to nie kupię, złota też nie za bardzo, więc mam trzymać w skarpecie czy jak?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 8:25
Artur Sarnecki napisał
Jeśli banki się sypią to wszystkie, jeśli politycy zechcą zamrozić środki na kontach to na wszystkich ( oczywiście najbogatsi dostaną czas na transfer) ogólnie zabezpieczeniem na trudne czasy są kruszcze, nieruchomości, pieniądz ale fizyczny o ile nie mamy hiperinflacji...

co do złota to jest teraz tanie - banki sztucznie obniżają jego cenę, żeby nie było tak atrakcyjne, pokazują spadki a same je masowo skupują...


Banki skupują teraz złoto?
No to chyba trzeba wziąć z nich przykład?
Sam słyszałem, że jest tanie i miałem zamiar trochę kupić, ale też nie wiedziałem czy już osiągnęło najniższe ceny.
Zresztą inwestorzy chyba tak robią: kupują, gdy coś jest tanie. Przynajmniej słyszałem, że tak robią na giełdzie.
Tylko, czy to pewne, że banki skupują złoto? To jawne informacje?
Cytuj
LukaszDu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 9:17
Artur Sarnecki napisał
Jeśli banki się sypią to wszystkie, jeśli politycy zechcą zamrozić środki na kontach to na wszystkich ( oczywiście najbogatsi dostaną czas na transfer) ogólnie zabezpieczeniem na trudne czasy są kruszcze, nieruchomości, pieniądz ale fizyczny o ile nie mamy hiperinflacji...

co do złota to jest teraz tanie - banki sztucznie obniżają jego cenę, żeby nie było tak atrakcyjne, pokazują spadki a same je masowo skupują...

smay napisał
Jeśli nie w banku, to gdzie trzeba trzymać oszczędności?
W kilku bankach czy to rozwiązanie też bez sensu, bo jak się posypią to wszystkie, a nie jeden czy dwa?
Ja nie jestem krezusem, ale jednak coś tam mam odłożone, kilka tysięcy na czarną godzinę i wolałabym tego nie stracić.
Nieruchomości za to nie kupię, złota też nie za bardzo, więc mam trzymać w skarpecie czy jak?
Apropos odpowiedzialnosci banków to słyszałem, ze maja u nas wprowadzić regulacje, że jesli bank upada to odpowiedzialnoscia obarcza sieklientów, podobnie jak na przykład było na Cyprze. Według regulacji unijnych.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 9:42
Jawne, hmm nie wiem na pewno media głównego nurtu nie będą o tym mówić...

złoto skupują duże międzynarodowe banki, podobnie ogromne zasoby złota mają chiny i ciągle je powiększają

Henryk napisał
Artur Sarnecki napisał
Jeśli banki się sypią to wszystkie, jeśli politycy zechcą zamrozić środki na kontach to na wszystkich ( oczywiście najbogatsi dostaną czas na transfer) ogólnie zabezpieczeniem na trudne czasy są kruszcze, nieruchomości, pieniądz ale fizyczny o ile nie mamy hiperinflacji...

co do złota to jest teraz tanie - banki sztucznie obniżają jego cenę, żeby nie było tak atrakcyjne, pokazują spadki a same je masowo skupują...


Banki skupują teraz złoto?
No to chyba trzeba wziąć z nich przykład?
Sam słyszałem, że jest tanie i miałem zamiar trochę kupić, ale też nie wiedziałem czy już osiągnęło najniższe ceny.
Zresztą inwestorzy chyba tak robią: kupują, gdy coś jest tanie. Przynajmniej słyszałem, że tak robią na giełdzie.
Tylko, czy to pewne, że banki skupują złoto? To jawne informacje?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Koteł

Niezarejestrowani

26.10.2015 10:42
Bezpieczne do pewnej kwoty. Ja z czasem się coraz mniejd ziwie, że najbogatsi wyprowadzają pieniadze z kraju. Skoro tutaj sie o nie obawiaja...
Cytuj
Wienio

Niezarejestrowani

26.10.2015 13:28
Wlasnie przez takich co wyprowadzaja kase, nie placa u nas podatkow itd. kraj wpada w klopoty. Zastanów się. To jest po prostu niezgodne z prawem!
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 13:34
Wienio napisał
Wlasnie przez takich co wyprowadzaja kase, nie placa u nas podatkow itd. kraj wpada w klopoty. Zastanów się. To jest po prostu niezgodne z prawem!


mylimy pojęcia ...

pisałem w w kontekscie tego że bogaci dostaną odpowiednio wcześniej informacja żeby móc swoje środki zabezpieczyć...

natomiast co do przenoszenia firm zagranice i płacenia podatków tam ... to ja się z tym zgadzam jeśli ma to uzasadnienie dla danej firmy...to jest legalne w ramach przepisów unijnych i nie ma z tym problemu - jeśli dzieki temu firma może się rozwijać i dawać miejsca pracy w Polsce to bez przesady - lepiej zrobić tak niż całkowicie zwinąć biznes z powodu kosztów i administracji
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 13:39
Dobrze, że wyborów nie wygrała partia Razem, bo gdyby wprowadzili zapowiadane podatki 75% dla najbogatszych, to dopiero by się wszyscy powynosili i ja bym im się wcale nie dziwiła.
Zresztą najbogatsi zawsze są na wygranej pozycji, nie ma się co oszukiwać. Ale żeby winą za upadek banku obarczyć klientów? Tego, to ja już nawet nie nazwę. Nie klienci zarządzają bankiem i na pewno nie oni odpowiadają za jego upadek.
A to złoto, to gdzie można kupić legalnie? u jubilera na przykład? Bo przekonaliście mnie w tym momencie.
Cytuj
Wienio

Niezarejestrowani

26.10.2015 13:41
Artur Sarnecki napisał
Wienio napisał
Wlasnie przez takich co wyprowadzaja kase, nie placa u nas podatkow itd. kraj wpada w klopoty. Zastanów się. To jest po prostu niezgodne z prawem!


mylimy pojęcia ...

pisałem w w kontekscie tego że bogaci dostaną odpowiednio wcześniej informacja żeby móc swoje środki zabezpieczyć...

natomiast co do przenoszenia firm zagranice i płacenia podatków tam ... to ja się z tym zgadzam jeśli ma to uzasadnienie dla danej firmy...to jest legalne w ramach przepisów unijnych i nie ma z tym problemu - jeśli dzieki temu firma może się rozwijać i dawać miejsca pracy w Polsce to bez przesady - lepiej zrobić tak niż całkowicie zwinąć biznes z powodu kosztów i administracji
Ale tego nie robia male firmy, zeby sie zwzbogacac, tak robia wielkie cwane szychy!
Cytuj
Odpowiedź