• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

inFakt - wasze opinie ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:53
Jeśli chodzi ci o księgowość to lepiej wynajmij księgowego/ą zewnętrzną. Raz na miesiąc i masz papiery z głowy.
Jest to wiadomo dodatkowy wydatek ale przy najmniej masz większą pewność niż mniejszą że finanse firmy są bez zarzutu.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 16:57
Też jestem zdania, że księgowość lepiej powierzyć osobom, które się na tym znają. Choć z drugiej strony pewnie sporo się oszczędza, jeśli zajmuje się tym samemu. A czy w razie czego, jeśłi na przykład chciałbym sam się tym zająć, to mogę sobie wykupić ubezpieczenie oc od takich ewentualnych błędów? BO wiem, że księgowe mają takie ubezpieczenia.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.4.2015 13:58
NIE, NIE, NIE! Infakt to farsa! Ja dałam się nabrać niestety i płaciłam za nic 200 zł. Za KPiR z błędami, BRAK kontaktu z księgową, kiedy potrzeba (bo finansowanie nie poczeka), BRAK poprawnej polszczyzny w podaniach do US. Ściema na całej linii.
Cytuj
Jak_wr

Niezarejestrowani

21.8.2015 9:36
A ja mogę polecić inFakt. Jestem klientem od prawie 2 lat. Wszystko ok. Kontakt z księgowym na dobrym poziomie. Ostatnio zacząłem też korzystać z aplikacji mobilnej - faktury kosztowe wysyłają się jako zdjęcia. Dotychczas na plus, zobaczymy jak będzie dalej :-) Więc na ten moment mogę polecić.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 10:40
Kendzi napisał
Witam,
chciałbym załozyć własna działalność gospodarczą.Na internecie znalazłem ofertę firmy inFakt za prowadzenie mojej działalności brali by około 200 zł. Ale czy ktoś z was miał już z nimi do czynienia? Jakie są wasze opinie na ich temat? Warto zaufać tej firmie bo nie wiem co robić?


Jeśli jest to działalność jednoosobowa, uważam, że aby ją założyć nie jest potrzebna pomoc żadnej firmy zewnętrznej. Wystarczy iść do Urzędu , zarejestrować w CEDIG, i działać. Jeśli natomiast ma być to spółka, to można doradzić się specjalisty. Jeśli masz wiedzę finansową, sam bez kłopotu poprowadzisz firmę. Obecnie oferowane programy księgowe są na tyle intuicyjne, że można bez trudu samemu księgować. Jeśli nie to można oczywiście skorzystać z oferty biur rachunkowych.
Powstaje teraz pytanie, czym firma ma się zajmować, ilu będzie miała kontrahentów. Proponuję się nad tym zastanowić, ponieważ od odpowiedzi zależy dalsza decyzja. Jeśli sam zapanujesz nad finansami firmy, potrafisz zapanować nad rozliczeniami kontrahentów itp., to wystarczy Ci zwykłe biuro rachunkowe, które zaksięguje KPIR, przypomni o terminach płatności ZUS i podatku. Jeśli natomiast będziesz na tyle zapracowany, że nie będziesz miał i czasu i chęci zajmowania się finansami firmy, to możesz albo kogoś zatrudnić, albo zlecić firmie zewnętrznej. Z doświadczenia wiem, jak bardzo ważna jest bieżąca kontrola finansów. Znam klientów, którzy osiągają milionowe obroty, prowadzi im księgowość biuro rachunkowe, a nie mają czasu zająć się bieżącą analiza swoich finansów. Nie analizując na bieżąco spływu płatności od kontrahentów tracą płynność finansową, co prowadzi do upadku firmy. Tak więc podsumowując, najpierw trzeba usiąść, przeanalizować sobie poszczególne składniki firmy - plan działania, przyszłych kontrahentów, itp,. i dopiero potem zastanowić się nad dalszymi działaniami. Jeśli będą pytania chętnie na nie odpowiem.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 21.8.2015 10:41
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
senior

Niezarejestrowani

21.8.2015 11:48
Stanisław Bińkiewicz napisał
Kendzi napisał
Witam,
chciałbym załozyć własna działalność gospodarczą.Na internecie znalazłem ofertę firmy inFakt za prowadzenie mojej działalności brali by około 200 zł. Ale czy ktoś z was miał już z nimi do czynienia? Jakie są wasze opinie na ich temat? Warto zaufać tej firmie bo nie wiem co robić?


Jeśli jest to działalność jednoosobowa, uważam, że aby ją założyć nie jest potrzebna pomoc żadnej firmy zewnętrznej. Wystarczy iść do Urzędu , zarejestrować w CEDIG, i działać. Jeśli natomiast ma być to spółka, to można doradzić się specjalisty. Jeśli masz wiedzę finansową, sam bez kłopotu poprowadzisz firmę. Obecnie oferowane programy księgowe są na tyle intuicyjne, że można bez trudu samemu księgować. Jeśli nie to można oczywiście skorzystać z oferty biur rachunkowych.
Powstaje teraz pytanie, czym firma ma się zajmować, ilu będzie miała kontrahentów. Proponuję się nad tym zastanowić, ponieważ od odpowiedzi zależy dalsza decyzja. Jeśli sam zapanujesz nad finansami firmy, potrafisz zapanować nad rozliczeniami kontrahentów itp., to wystarczy Ci zwykłe biuro rachunkowe, które zaksięguje KPIR, przypomni o terminach płatności ZUS i podatku. Jeśli natomiast będziesz na tyle zapracowany, że nie będziesz miał i czasu i chęci zajmowania się finansami firmy, to możesz albo kogoś zatrudnić, albo zlecić firmie zewnętrznej. Z doświadczenia wiem, jak bardzo ważna jest bieżąca kontrola finansów. Znam klientów, którzy osiągają milionowe obroty, prowadzi im księgowość biuro rachunkowe, a nie mają czasu zająć się bieżącą analiza swoich finansów. Nie analizując na bieżąco spływu płatności od kontrahentów tracą płynność finansową, co prowadzi do upadku firmy. Tak więc podsumowując, najpierw trzeba usiąść, przeanalizować sobie poszczególne składniki firmy - plan działania, przyszłych kontrahentów, itp,. i dopiero potem zastanowić się nad dalszymi działaniami. Jeśli będą pytania chętnie na nie odpowiem.
Ja zlecam jednej osobie, nie firmie, wychodzi to po prostu taniej a i kontakt z taka osoba jest łatwy.
Cytuj
PakulaMac

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2015 12:14
A co sądzicie o szkoleniach dla osób prowadzących firmy z zakresu zarządzania firmą i jej finansami? Jest tego pełno i zastanawiam się, czy wszystkie to ściema i wyłudzanie pieniędzy, czy może są jakieś, które warto przejść?
Pytam, [ponieważ nie ukrywam, że myślę nad własną działalnością, ale boję się, że nie mam wystarczającej wiedzy o tej stronie prowadzenia działalności.
A bez tego niestety pewnie czeka mnie bankructwo.
Cytuj
miszmasz

Niezarejestrowani

24.8.2015 12:12
A co to za rodzaj działalności? Jaka branża?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 13:23
PakulaMac napisał
A co sądzicie o szkoleniach dla osób prowadzących firmy z zakresu zarządzania firmą i jej finansami? Jest tego pełno i zastanawiam się, czy wszystkie to ściema i wyłudzanie pieniędzy, czy może są jakieś, które warto przejść?
Pytam, [ponieważ nie ukrywam, że myślę nad własną działalnością, ale boję się, że nie mam wystarczającej wiedzy o tej stronie prowadzenia działalności.
A bez tego niestety pewnie czeka mnie bankructwo.


Firm szkoleniowych jest bardzo dużo, ja sam prowadzę często szkolenia dla osób bezrobotnych, chcących otworzyć działalność gospodarczą. Ale kiedy wejdzie się na plan takiego szkolenia, należy zobaczyć, czego ono będzie dotyczyć. W większości przypadków, najczęściej poruszanymi tematami na takim szkoleniu są: jak zarejestrować działalność gospodarczą, jaką formę rozliczeń wybrać, zasady rozliczania z ZUS, formy finansowania działalności. Natomiast niewiele się można nauczyć na ważniejsze tematy, mianowicie wizji i celów działania firmy, ustalenie grupy docelowej i jak dotrzeć do klientów, gospodarowanie czasem, usystematyzowanie działalności, wykorzystanie internetu do rozwoju firmy. To tylko niektóre ważne tematy, z którymi warto się zapoznać.
Wiele rzeczy można nauczyć się również od praktyków
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Adrian

Niezarejestrowani

28.8.2015 8:53
Z inFakt korzystam już kilkanaście miesięcy, posiadam pakiet w którym wysyłam do swojej księgowej koszty po prostu robiąc zdjęcia tym kosztom i wysyłając zdjęcia przez aplikację mobilną (Androida). Chyba prościej się nie da tego zrobić.

Nie miałem żadnych problemów z moją księgowością więc jak najbardziej firmę polecam.
Cytuj
Odpowiedź