Porównaj zyski przy różnej kapitalizacji

Porównaj zysk z lokaty w zależności od częstotliwości dopisywania odsetek do zainwestowanego kapitału (dziennie, miesięcznie, kwartalnie półrocznie lub rocznie).

Kwota inwestycji
PLN
Wysokość oprocentowania w skali roku
%
Liczba kapitalizacji w roku
 
Alternatywna liczba kapitalizacji w roku
 

Zyski z lokat zależą od kapitalizacji odsetek

Mało kto wie, że kapitalizacja odgrywa bardzo istotną rolę w wypracowywaniu przyszłych potencjalnych zysków z poczynionych przez klienta inwestycji. Na ogół przyjmuje się, że im proces ten występuje częściej, tym większy zarobek osiąga klient. Warto zatem już na początku porównać zyski przy różnej kapitalizacji.

Oczywiście, w procesie oszczędzania pieniędzy, poza kapitalizacją, istotną rolę pełni także początkowa kwota inwestycji oraz wysokość oprocentowania. Od poziomu tych dwóch parametrów zależy to, ile odsetek otrzyma klient w chwili zakończenia swojej inwestycji.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Tak wysokiej inflacji nie było od 2012 r. Wieprzowina droższa o 23,6%
W środę GUS potwierdził wcześniejsze szacunki, zgodnie z którymi inflacja CPI w grudniu 2019 r. osiągnęła pułap 3,4% rok do roku. Najbardziej podrożała żywność, ale - zdaniem RPP - to wcale nie powód do podwyżek stóp procentowych.
Zamiast odsetek loteria. Nowy pomysł rządu na obligacje skarbowe
Ministerstwo Finansów ma chrapkę na darmową pożyczkę. Padł pomysł wypuszczenia obligacji skarbowych na? 0%. Zamiast zysku z oprocentowania konsumenci otrzymywaliby wdzięczność rządu i los na loterię.
Ponad 4 lata bez zmian. RPP nie podniesie stóp procentowych
57 miesiąc z rzędu Rada Polityki Pieniężnej pozostawia stopy procentowe NBP na tym samym poziomie. I ? zgodnie z zapowiedziami Adama Glapińskiego ? prawdopodobnie nie podniesie ich co najmniej do 2022 roku.
Ranking lokat - grudzień 2019
Lokata na 10 000 zł może przynieść nawet 4% odsetek – oczywiście w skali roku. Najwyższa stawka dostępna jest tylko w jednym banku, pod warunkiem założenia konta i zasilania go wpływami dochodów. Pominąwszy promocje okupione dodatkowymi warunkami, maksymalne oprocentowanie lokat sięga już tylko 2%.
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Lub sprawdź najlepsze lokaty bankowe:
Bank
Oprocentowanie
Ocena
klientów
 
Lokata Facto
2.5 %
Facto - Lokata Facto
Lokata Plus
2.3 %
Toyota Bank - Lokata Plus
Lokata NR 1
2.1 %
IdeaBank - Lokata NR 1