• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy można wierzyć opiniom z internetu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 10:20
LukaszDu napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Na stronach różnych instytucji związanych z rynkiem ubezpieczeń ( np. Rzecznika ubezpieczonych ) można znaleźć informacje o tym jak zachowują się różne podmioty na tym rynku - i tu bym szukał informacji. Najlepszym jednak sposobem na znalezienie dobrej oferty jest polecenie od przyjaciela, ale to jest mój sposób :).
Jak sie ma znajomosciw branzy to trzeba korzystac:)

Szanowny Panie, to nie kwestia znajomości w branży. Wystarczy znaleźć w okolicy dobrego pośrednika. Można go poznać m.in. po tym, że powie Panu nie tylko to co chce Pan usłyszeć ale także to, co powinien Pan usłyszeć.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:27
Na pewno nie można wierzyć we wszystko, ludzie wszędzie dzielą się swoimi opiniami, a internet jest jednym ze źródeł informacji - i to tym szybkim i wygodnym. Polecam Ci przyjąć taką zasadę, że najpierw sprawdzaj informacje w internecie, a później sprawdź firmę telefonicznie lub się do niej przejdź.
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

14.12.2015 9:45
Internet to ogromne źródło wiedzy i opinii różnych osób. Dlatego każdą wypowiedź trzeba brać z pewnym dystansem, bo to co dla jednej osoby jest złe dla drugiej będzie bardzo dobre i na odwrót.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

14.12.2015 9:52
A ja czytam, ale nie wierze:) Tzn. wierze jak juz dogłebnie zbadam sprawę.
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.12.2015 11:09
Godzic napisał
A ja czytam, ale nie wierze:) Tzn. wierze jak juz dogłebnie zbadam sprawę.


Ja po tylu latach nauczyłem się wierzyć tylko w te negatywne.
Pozytywne w większości są zmanipulowane, ale jak człowiek jest niezadowolony z czegoś, to pisze o tym bez ogródek.
A Pan w jaki sposób bada sprawę? I to dogłębnie?
Szuka Pan autora opinii i wypytuje o szczegóły?
Bo jakoś nie widzę innej opcji, żeby dogłębnie zbadać sprawę jakiegoś komentarza.
Pewnie, że ludzie przesadzają, ale jeśli jest sporo niezadowolonych to rośnie ryzyko, że i ja będę niezadowolony. Wtedy na ogół rezygnuję.
Cytuj
Gota

Niezarejestrowani

14.12.2015 11:42
carlos napisał
Godzic napisał
A ja czytam, ale nie wierze:) Tzn. wierze jak juz dogłebnie zbadam sprawę.


Ja po tylu latach nauczyłem się wierzyć tylko w te negatywne.
Pozytywne w większości są zmanipulowane, ale jak człowiek jest niezadowolony z czegoś, to pisze o tym bez ogródek.
A Pan w jaki sposób bada sprawę? I to dogłębnie?
Szuka Pan autora opinii i wypytuje o szczegóły?
Bo jakoś nie widzę innej opcji, żeby dogłębnie zbadać sprawę jakiegoś komentarza.
Pewnie, że ludzie przesadzają, ale jeśli jest sporo niezadowolonych to rośnie ryzyko, że i ja będę niezadowolony. Wtedy na ogół rezygnuję.
Negatywne podyktowane sa niechecią, nigdy nie wiesz jak twoj egzemplarz, jak obsługa w danej firmie itd. bedzie odnosiła się do Ciebie. Z kolei pozytywy pisane są cześto przez dana firmę... Tak źle i tak niedobrze.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.12.2015 14:05
MiniCredit napisał
Internet to ogromne źródło wiedzy i opinii różnych osób. Dlatego każdą wypowiedź trzeba brać z pewnym dystansem, bo to co dla jednej osoby jest złe dla drugiej będzie bardzo dobre i na odwrót.
Internet jest źródłem informacji i opinii różnych osób, wiedza to jest zupełnie inna sprawa :)
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

28.12.2015 14:13
Gość napisał
MiniCredit napisał
Internet to ogromne źródło wiedzy i opinii różnych osób. Dlatego każdą wypowiedź trzeba brać z pewnym dystansem, bo to co dla jednej osoby jest złe dla drugiej będzie bardzo dobre i na odwrót.
Internet jest źródłem informacji i opinii różnych osób, wiedza to jest zupełnie inna sprawa :)
Internet jest źródłem informacji i opinii różnych osób, wiedza to jest zupełnie inna sprawa :)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.12.2015 15:21
Nie no, internet jest też źródłem wiedzy, aczkolwiek opinie z wiedzą wiele wspólnego raczej nie mają.
Moim zdaniem pewnie, że warto poznać opinie innych osób.
Są przecież badania, które dowodzą, że najchętniej kupuje się produkty i usługi polecane przez innych, tym bardziej, jeśli to nasi znajomi.
Tylko czy zdajemy sobie sprawę z tego, że firmy też o tym wiedzą?
Bo wiedzą i to wykorzystują, więc radzę brać zawsze poprawkę na wszelkie opinie z internetu i nie wierzyć bezrefleksyjnie.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2015 11:46
Wiedzę definiuje się jako „ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania”. Zatem nie zgodzę się z tym, że internet jest źródłem wiedzy .
Internet jest tylko jednym ze źródeł informacji i ewentualnie różnych opinii – niestety nie wiedzy .
Kupujesz ,,produkt,, czy usługę ubezpieczeniową to podobnie jak z każdym innym produktem lub usługą nawet w wersji premium nie będzie idealnie dopasowana do Twojego wyobrażenia, a w większości przypadków nie będzie Ciebie stać zapłacić za taką usługę, wybieramy więc kompromis. Dodatkowo usługa ubezpieczeniowa to bardzo skomplikowany produkt ( mimo wszystko ) więc najlepiej skorzystać ( jak tu pisałem ) z rady przyjaciela, czyli z polecenia znajomego który kupił podobną usługę. Oczywiście – pytanie czy mamy przyjaciół w realu ( nie na facebook ), którym możemy zaufać ?. W branży ubezpieczeniowej działają brokerzy ubezpieczeniowi, ale oni z reguły nie zajmują się drobnymi indywidualnymi przypadkami – bo ich praca polega właśnie na analizie warunków ubezpieczenia pod kontem potrzeb konkretnego klienta, a to kosztuje.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź