• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy można wierzyć opiniom z internetu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 7:35
A może najlepiej by było z konkretną ofertą ubezpieczeniową, która nam wpadła w oko i nie ma zbyt wielu negatywnych opinii, skierować się do doradcy ubezpieczeniowego?
Są chyba jacyś obiektywni, niezwiązani z żadnym towarzystwem?
Skoro w przypadku kredytu idziemy do doradcy, to może z ubezpieczeniem też by wypadało?
No, to mi się wydaje logiczne.
Cytuj
KonradCze

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:13
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ja uważam, że warto skorzystać z doświadczeń innych osób. |To jest tak jak z zakupami art. agd czy samochodów, itp. Najpierw chodzimy po sklepach, salonach, porównujemy oferty, a następnie zaglądamy do internetu aby pogłębić swoją wiedzę. Żyjemy w czasie, kiedy oferta jest z jednej strony bardzo duża, może się ona różnić szczegółami. Większość ludzi nie lubi czytać warunków, regulaminów, z kolei inni nie potrafią ich czytać. Kiedy więc pojawiają się w internecie opinie o produktach, można sobie je porównać i wybrać właściwą. Oczywiście, trzeba mieć ograniczone zaufanie i nie można brać wszystkich opinii do siebie. Bo każdy z czytających może mieć
zupełnie inne zapatrywania na dany aspekt, w tym konkretnym przypadku na zakres ubezpieczeń, itp. Warto się więc zawsze zapoznać z tym co sądzą o firmie czy produkcie inni.
Pewnie, ze warto znać zdanie innych, opinie. Może nie na 100 proc. się nia kierować, ale to daje na pewno szerszy ogląd ofert Zwłaszcza, ze często można wiele stracić, kupując np. to samo drożej.
Cytuj
KonradCze

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:32
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
BartStec napisał
Golumn napisał
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.


Podzielam Państwa opinię co do tego, że lepiej jest analizować oferty, niż opinie w internecie. Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy pozostaje obawa, że może coś niedoczytałem, źle zrozumiałem, a jak będzie z obsługą tej polisy, ubezpieczyciel wiarygodny, nie, w jakim stopniu, etc.
Nie czytam regularnie ani pozytywnych, ani negatywnych opinii na forach o ubezpieczycielach, raczej sięgam po materiały źródłowe i opinie w fachowych wydawnictwach. Zaglądam też - Państwu też to doradzam - na stronę Rzecznika Ubezpieczonych, PIU i KNF. Warto wiedzieć np. czy i ile razy oraz za co, dane towarzystwo zostało ukarane przez nadzór ubezpieczeniowy.
Panu tez łatwiej analizować oferty, bo się Pan na tym zna. Zwykły cżłowiek niestety może miec z tym problemy, dlateg czasem łatwiej poczytać coś w internecie.
Cytuj
MelaniaKot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:47
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
BartStec napisał
Golumn napisał
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.


Podzielam Państwa opinię co do tego, że lepiej jest analizować oferty, niż opinie w internecie. Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy pozostaje obawa, że może coś niedoczytałem, źle zrozumiałem, a jak będzie z obsługą tej polisy, ubezpieczyciel wiarygodny, nie, w jakim stopniu, etc.
Nie czytam regularnie ani pozytywnych, ani negatywnych opinii na forach o ubezpieczycielach, raczej sięgam po materiały źródłowe i opinie w fachowych wydawnictwach. Zaglądam też - Państwu też to doradzam - na stronę Rzecznika Ubezpieczonych, PIU i KNF. Warto wiedzieć np. czy i ile razy oraz za co, dane towarzystwo zostało ukarane przez nadzór ubezpieczeniowy.
Najlepiej i przeczytać regulaminy itd., ale również zapoznac się z opiniami w internecie, żeby w razie czego nie być zaskoczonym.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.10.2015 17:38
KonradCze napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
BartStec napisał


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.


Podzielam Państwa opinię co do tego, że lepiej jest analizować oferty, niż opinie w internecie. Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy pozostaje obawa, że może coś niedoczytałem, źle zrozumiałem, a jak będzie z obsługą tej polisy, ubezpieczyciel wiarygodny, nie, w jakim stopniu, etc.
Nie czytam regularnie ani pozytywnych, ani negatywnych opinii na forach o ubezpieczycielach, raczej sięgam po materiały źródłowe i opinie w fachowych wydawnictwach. Zaglądam też - Państwu też to doradzam - na stronę Rzecznika Ubezpieczonych, PIU i KNF. Warto wiedzieć np. czy i ile razy oraz za co, dane towarzystwo zostało ukarane przez nadzór ubezpieczeniowy.
Panu tez łatwiej analizować oferty, bo się Pan na tym zna. Zwykły cżłowiek niestety może miec z tym problemy, dlateg czasem łatwiej poczytać coś w internecie.

Pewnie że łatwiej. Dotknął Pan trudnego problemu; zaufanie do pośredników, ekspertów, opiniujących coś w internecie. Komu ufać? Każdy z nas ma swoje kryteria wyboru. Podzieliłem się z Państwem swoją opinią i nie miałem zamiaru przekonywać nikogo że tylko ja myślę właściwie. Każda opinia, analiza może być obarczona większym lub mniejszym błędem, każda z nich coś uogólnia, warto je więc konfrontować. Ponieważ się tym od lat zajmuję, więc z zewnątrz może się wydawać, że jest mi łatwiej. Prawda. Z tym, że im dłużej się tym zajmuję im więcej wiem, tym bardziej czasami kontastuję, że "wiem że nic nie wiem". To kwestia odpowiedzialności za to co się mówi klientom i to co się pisze, także tu na tym forum.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

1.10.2015 17:42
Przepraszam wszystkich, to mój tekst, tylko "coś nie zagrało".
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 11:17
To niby wszystko prawda, ostatecznie nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie łącza i pisze daną opinię, może to być nawet konkurencja, która specjalnie wyzłośliwia się na czyjś temat.
Ale z drugiej strony, jeśli jakaś firma i tu już obojętnie czy ubezpieczeniowa czy jakakolwiek inna ma bardzo mało pozytywnych opinii, a bardzo dużo negatywnych, to coś jest nie tak, nie sądzicie państwo?
Oczywiście warto też te negatywne opinie przeczytać, czy są merytoryczne czy ktoś tak sobie ubliża.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:54
Na stronach różnych instytucji związanych z rynkiem ubezpieczeń ( np. Rzecznika ubezpieczonych ) można znaleźć informacje o tym jak zachowują się różne podmioty na tym rynku - i tu bym szukał informacji. Najlepszym jednak sposobem na znalezienie dobrej oferty jest polecenie od przyjaciela, ale to jest mój sposób :).
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:54
Na stronach różnych instytucji związanych z rynkiem ubezpieczeń ( np. Rzecznika ubezpieczonych ) można znaleźć informacje o tym jak zachowują się różne podmioty na tym rynku - i tu bym szukał informacji. Najlepszym jednak sposobem na znalezienie dobrej oferty jest polecenie od przyjaciela, ale to jest mój sposób :).
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
LukaszDu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 9:47
Krzysztof Wilczyński napisał
Na stronach różnych instytucji związanych z rynkiem ubezpieczeń ( np. Rzecznika ubezpieczonych ) można znaleźć informacje o tym jak zachowują się różne podmioty na tym rynku - i tu bym szukał informacji. Najlepszym jednak sposobem na znalezienie dobrej oferty jest polecenie od przyjaciela, ale to jest mój sposób :).
Jak sie ma znajomosciw branzy to trzeba korzystac:)
Cytuj
Odpowiedź