• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy można wierzyć opiniom z internetu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 7:33
Chodzi rzecz jasna o towarzystwa ubezpieczeniowe. Aktualnie szukam czegoś na życie i w tym celu sprawdzałem oczywiście opinie na portalach, które zbierają takie opinie. I na każde towarzystwo przypada wiele negatywnych opinii. Pozytywne też są oczywiście, jednak w oczy rzucają się te negatywne. Czy można temu wierzyć?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 8:56
tales napisał
Chodzi rzecz jasna o towarzystwa ubezpieczeniowe. Aktualnie szukam czegoś na życie i w tym celu sprawdzałem oczywiście opinie na portalach, które zbierają takie opinie. I na każde towarzystwo przypada wiele negatywnych opinii. Pozytywne też są oczywiście, jednak w oczy rzucają się te negatywne. Czy można temu wierzyć?


Opinie opiniami, jednakże zawsze warto przed wyborem przeczytać OWU. Wiele osób negatywnie się wypowiadających zazwyczaj robi na odwrót, dlatego później mają pretensje do ubezpieczyciela. Tylko, że komu się chce czytać te druczki.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 9:53
więcej jest negatywnych, bo jak klient jest zadowolony to zwykle w sieci się tym nie chwali

przy ubezpieczeniu kieruj się głównie zakresem tego co obejmuje, aby było jak najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb

jeżeli jesteś zainteresowany pomocą brokera to daj znać na priva
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
KrystianPe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 9:56
Daniel napisał
tales napisał
Chodzi rzecz jasna o towarzystwa ubezpieczeniowe. Aktualnie szukam czegoś na życie i w tym celu sprawdzałem oczywiście opinie na portalach, które zbierają takie opinie. I na każde towarzystwo przypada wiele negatywnych opinii. Pozytywne też są oczywiście, jednak w oczy rzucają się te negatywne. Czy można temu wierzyć?


Opinie opiniami, jednakże zawsze warto przed wyborem przeczytać OWU. Wiele osób negatywnie się wypowiadających zazwyczaj robi na odwrót, dlatego później mają pretensje do ubezpieczyciela. Tylko, że komu się chce czytać te druczki.
Jasne, że się nie chce, ale trzeba. W przeciwnym razie na prawdę można się naciąć. To co jest na forach, w internecie, a nawet w ofertach często rożni się od tego co faktycznie jest nam oferowane.
Cytuj
Golumn

Niezarejestrowani

25.9.2015 10:44
tales napisał
Chodzi rzecz jasna o towarzystwa ubezpieczeniowe. Aktualnie szukam czegoś na życie i w tym celu sprawdzałem oczywiście opinie na portalach, które zbierają takie opinie. I na każde towarzystwo przypada wiele negatywnych opinii. Pozytywne też są oczywiście, jednak w oczy rzucają się te negatywne. Czy można temu wierzyć?
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.
Cytuj
BartStec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 11:32
Golumn napisał
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 14:14
BartStec napisał
Golumn napisał
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.


Podzielam Państwa opinię co do tego, że lepiej jest analizować oferty, niż opinie w internecie. Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy pozostaje obawa, że może coś niedoczytałem, źle zrozumiałem, a jak będzie z obsługą tej polisy, ubezpieczyciel wiarygodny, nie, w jakim stopniu, etc.
Nie czytam regularnie ani pozytywnych, ani negatywnych opinii na forach o ubezpieczycielach, raczej sięgam po materiały źródłowe i opinie w fachowych wydawnictwach. Zaglądam też - Państwu też to doradzam - na stronę Rzecznika Ubezpieczonych, PIU i KNF. Warto wiedzieć np. czy i ile razy oraz za co, dane towarzystwo zostało ukarane przez nadzór ubezpieczeniowy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 14:34
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
BartStec napisał
Golumn napisał
Można, ale nie trzeba:) Miej na uwadze, ze często jedna firma chce po prostu obsmarować drugą :) Najlepiej po prostu przeglądać oferty, czytać warunki i wtedy wybrać ofertę dla siebie.


Takie obsmarowywanie jest chyba nielegalne?
Z drugiej strony jakaś firma może sama sobie wystawiać pozytywne recenzje, żeby zrobić sobie reklamę i to też powinno się mieć na uwadze.
Kiedyś jeszcze opiniom można było wierzyć, teraz należy je traktować nie aż tak serio.
Zawsze ważniejsze niż opinia o danym ubezpieczycielu są warunki ubezpieczenia.


Podzielam Państwa opinię co do tego, że lepiej jest analizować oferty, niż opinie w internecie. Zawsze jednak gdzieś z tyłu głowy pozostaje obawa, że może coś niedoczytałem, źle zrozumiałem, a jak będzie z obsługą tej polisy, ubezpieczyciel wiarygodny, nie, w jakim stopniu, etc.
Nie czytam regularnie ani pozytywnych, ani negatywnych opinii na forach o ubezpieczycielach, raczej sięgam po materiały źródłowe i opinie w fachowych wydawnictwach. Zaglądam też - Państwu też to doradzam - na stronę Rzecznika Ubezpieczonych, PIU i KNF. Warto wiedzieć np. czy i ile razy oraz za co, dane towarzystwo zostało ukarane przez nadzór ubezpieczeniowy.


Pana rada brzmi zdecydowanie sensownie.
Nigdy nie sprawdzałam czegoś takiego i to chyba był błąd, bo nie raz zdarzało mi się narzekać na ubezpieczyciela, który zaniżał, albo zwlekał z wypłatą odszkodowania. Co prawda zawsze postraszenie przepisami działało, ale jednak do kilku się przez to zraziłam i raczej w ciemno szukałam kolejnych.
Prawda jest taka, że ktoś, kto nie miał żadnej szkody nie może dobrze ocenić ubezpieczyciela. No bo dopóki wszystko jest ok i to m płacimy, każdy jest równie dobry, prawda?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 22:47
Ja uważam, że warto skorzystać z doświadczeń innych osób. |To jest tak jak z zakupami art. agd czy samochodów, itp. Najpierw chodzimy po sklepach, salonach, porównujemy oferty, a następnie zaglądamy do internetu aby pogłębić swoją wiedzę. Żyjemy w czasie, kiedy oferta jest z jednej strony bardzo duża, może się ona różnić szczegółami. Większość ludzi nie lubi czytać warunków, regulaminów, z kolei inni nie potrafią ich czytać. Kiedy więc pojawiają się w internecie opinie o produktach, można sobie je porównać i wybrać właściwą. Oczywiście, trzeba mieć ograniczone zaufanie i nie można brać wszystkich opinii do siebie. Bo każdy z czytających może mieć
zupełnie inne zapatrywania na dany aspekt, w tym konkretnym przypadku na zakres ubezpieczeń, itp. Warto się więc zawsze zapoznać z tym co sądzą o firmie czy produkcie inni.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

26.9.2015 18:40
tales napisał
Chodzi rzecz jasna o towarzystwa ubezpieczeniowe. Aktualnie szukam czegoś na życie i w tym celu sprawdzałem oczywiście opinie na portalach, które zbierają takie opinie. I na każde towarzystwo przypada wiele negatywnych opinii. Pozytywne też są oczywiście, jednak w oczy rzucają się te negatywne. Czy można temu wierzyć?

Nie polecam sugerować sie opiniami zamieszczonymi w internecie. Niestety, takie są realia, konkrecja jest duża i wszystkie chwyty są dozwolone w pozyskiwaniu klientów, w związku z tym wiele komentarzy jest kupionych. I nie mówię tu tylko o tych pozytywnych, negatywnych też. Popieram sugestie moich przedmówców, warto samodzielnie chwilę czasu poświęcić i przeanalizować oferty.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
Odpowiedź