• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie grupowe z pracy . Czy warto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 15:54
Robert Sierant napisał
zdecydowanie polecam rozwiązanie polegające na tym, aby rozdzielić funkcję ochronną od inwestycyjnej czyli:
1. polisa ochronna na życie (+ ew. opcje dodatkowe)
2. polisa inwestycyjna na dożycie

jest znacznie przejrzyście, pierwsze to opłata za ochronę, a druga opcja to zbieranie na przyszłość

korzystam z jednego i drugiego (polis inwestycyjnych mam kilka, bo nie wierzę w ZUS, OFE itp...)

natomiast polisy grupowe (bez badań, dodatkowe ryzyka, zwykle niskie sumy ubezpieczeń) to już inny produkt

najważniejsze, aby być świadomym tego co się kupuje, za co (i ile się płaci) na co można liczyć w razie określonych zdarzeń

niestety wielu klientów ma "jakieś" polisy, ale tak naprawdę nie wiedzą co to jest i od czego chroni...często jak wystąpi jakieś zdarzenie okazuje się, że wypłaty nie ma, bo to nie od tego było ubezpieczenie, bo wyłączenia itp...

dlatego bądźmy świadomi za co płacimy, czytajmy dokumenty, pytajmy jak są wątpliwości!

pozdrawiam również

W pełni się z Panem zgadzam. Lepiej bym tego nie ujął. Pozdrawiam.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 16:00
Zgadzam się z tym, że lepiej jest być ubezpieczonym i nie skorzystać z ubezpieczenia lecz mieć poczucie pewności, że w przypadku zajścia zdarzenia można otrzymać odszkodowanie. Nigdy nie wiemy co może się w życiu zdarzyć, dlatego trzeba być przygotowanym. Kiedyś wszyscy pracownicy zakładów pracy mieli ubezpieczenia grupowe, najczęściej PZU, po odejściu z pracy nawet emeryci i renciści mogli kontynuować. Potem weszły inne firmy ubezpieczeniowe i dzisiaj nawet prowadząc jednoosobowa firmę można przystąpić do ubezpieczenia grupowego. Tak więc nie dyskutowałbym na temat czy warto być ubezpieczonym, kwestią dyskusji byłaby tylko cena.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 9:45
Oczywiście, że warto. Trzeba brac pod uwage cene i zakres. Jak to mówią: Mądry Polak po szkodzie. Brak ubezpieczenia odczujemy natychmiast w przypadku niespodziewanego zdarzenia.
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

19.9.2015 21:58
Ubezpieczenia grupowe zawsze się korzystniejsze niż indywidualne, świadczy o tym chęć ich kontynuacji po zakończeniu stosunku pracy. Bardzo dużo ludzi tak robi. 70 zł jest to duża kwota, zanim się na nią zdecydujemy należy zrobić sobie bilans ryzyka i korzyści. Pamiętajmy również o tym, że takie ubezpieczenie nie est tylko na tu i teraz. W danej chwili możemy nie mieć okazji z niego skorzystać, ale przyjdzie taki moment, że niestety będzie nam ono potrzebne i będziemy się cieszyć, że płaciliśmy za nie właśnie taką kwotę.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 10:49
Aniela Agopsowicz napisał
Ubezpieczenia grupowe zawsze się korzystniejsze niż indywidualne, świadczy o tym chęć ich kontynuacji po zakończeniu stosunku pracy. Bardzo dużo ludzi tak robi. 70 zł jest to duża kwota, zanim się na nią zdecydujemy należy zrobić sobie bilans ryzyka i korzyści. Pamiętajmy również o tym, że takie ubezpieczenie nie est tylko na tu i teraz. W danej chwili możemy nie mieć okazji z niego skorzystać, ale przyjdzie taki moment, że niestety będzie nam ono potrzebne i będziemy się cieszyć, że płaciliśmy za nie właśnie taką kwotę.

„…świadczy o tym chęć ich kontynuacji po zakończeniu stosunku pracy.” To wg. mnie nie jest zbyt fortunny argument na udowodnienie tezy, że „ubezpieczenia grupowe zawsze są korzystniejsze niż indywidualne”. Podobnie jak Pani twierdzi że „bardzo dużo ludzi tak robi”, mam prawo twierdzić, że bardzo dużo ludzi tak robi, bo odchodząc z pracy nie chcą zostać całkowicie pozbawionym ochrony ubezpieczeniowej, a na inną ich nie stać i/lub z innych powodów nie mają szans jej sobie zapewnić. Proszę zajrzeć do wcześniejszych wpisów, także w innych wątkach. Każdy przypadek klienta jest inny, ba każdy klient jest inny. Standardem jest to, co tu napisano wcześniej; „grupówka to szkielet, podstawa projektu programu ochronnego, ochronno-oszczędnościowego lub innego, który niekoniecznie trzeba zbudować „tu i teraz”, można etapami, uwzględniając zmieniające się realia, priorytety, potrzeby i możliwości. Można też zbudować program bez ubezpieczenia grupowego i niekoniecznie oparty tylko na polisach. W określonych przypadkach ten program „bez grupówki” może być lepszy, bo w granicach kosztów akceptowalnych dla klienta bardziej precyzyjnie może się wpisywać w jego potrzeby, oczekiwania i priorytety. Nie ma sensu polemizować co jest lepsze, bo to być może będzie odbierane przez niektórych czytelników jak dyskusja „o wyższości Świąt Wielkanocnych nad …”. Ważne jest by przekonać , zachęcić klientów do myślenia kategoriami indywidualnych programów, zaszczepiać w nich potrzebę posiadania jakiejś wizji zabezpieczenia swojej przyszłości w szerokim tego słowa znaczeniu i motywować ich by nie odkładali realizacji tej wizji i przeobrażali ją w program realny na dziś i możliwy do korekt, rozbudowy w przyszłości. Niech zaczną w końcu od jakiegoś punktu. Może to będzie indywidualne ubezpieczenie, może grupowe, a może lokata bankowa . Ważne by nasi klienci zaczęli „coś robić”, a nie odkładali decyzji w nieskończoność. W przeciwnym razie mogą znaleźć się w sytuacji gdy – jak Pani pisze- pozostanie im tylko chęć kontynuacji grupowego ubezpieczenia po zakończeniu stosunku pracy, z takim m. in. skutkiem, że składka raczej im się nie zmniejszy wyraźnie, w przeciwieństwie do zakresu ochrony.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 11:28
Ja zastanawiam się jaki sens mają ubezpieczenia od wypadków w pracy? Przecież wówczas i tak należy nam się odszkodowanie od pracodawcy.
To raczej oczywista kwestia i nie wiem, nad czym tu deliberować. Pewnie, że taki wypadek może być z naszej winy i wtedy możemy nie dostać takiego odszkodowania (chyba, pewien nie jestem), ale czy takie ubezpieczenia też nie mają wtedy wyłączonej ochrony?
A o tym, czy grupowe są lepsze od indywidualnych powinien decydować zakres, OWU i cena, a nie zasłyszane opinie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 17:14
hubertus napisał
Ja zastanawiam się jaki sens mają ubezpieczenia od wypadków w pracy? Przecież wówczas i tak należy nam się odszkodowanie od pracodawcy.
To raczej oczywista kwestia i nie wiem, nad czym tu deliberować. Pewnie, że taki wypadek może być z naszej winy i wtedy możemy nie dostać takiego odszkodowania (chyba, pewien nie jestem), ale czy takie ubezpieczenia też nie mają wtedy wyłączonej ochrony?
A o tym, czy grupowe są lepsze od indywidualnych powinien decydować zakres, OWU i cena, a nie zasłyszane opinie.
hubertus napisał
Ja zastanawiam się jaki sens mają ubezpieczenia od wypadków w pracy? Przecież wówczas i tak należy nam się odszkodowanie od pracodawcy.
To raczej oczywista kwestia i nie wiem, nad czym tu deliberować. Pewnie, że taki wypadek może być z naszej winy i wtedy możemy nie dostać takiego odszkodowania (chyba, pewien nie jestem), ale czy takie ubezpieczenia też nie mają wtedy wyłączonej ochrony?
A o tym, czy grupowe są lepsze od indywidualnych powinien decydować zakres, OWU i cena, a nie zasłyszane opinie.


Odszkodowania za wypadek przy pracy, to "fragment większej całości" ubezpieczenia grupowego. Odszkodowanie za wypadek od pracodawcy - to nie jest ani takie proste, ani oczywiste. Postępowania w takich sprawach czasami trwają lata. Przy okazji; jest jeszcze jedna sprawa o której tu nikt nie napisał; tzw. odprawa pośmiertna -vide art. 93 Kodeksu pracy. W prawdzie dopiero po przepracowaniu 10 lat ta odprawa jest znacząca, ale zawsze to jakieś pieniądze. Ma to taki związek z grupowymi ubezpieczeniami, że jeśli pracodawca partycypuje w części lub w całości w opłacie składki za to ubezpieczenie, to jest zwolniony z wypłaty takiej odprawy albo w calości albo w części, w zależności jaką część składki pokrywa. Poza tym, o ile mi wiadomo, może koszt taki rozliczyć podatkowo.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
OlgaKnysz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:27
Aniela Agopsowicz napisał
Ubezpieczenia grupowe zawsze się korzystniejsze niż indywidualne, świadczy o tym chęć ich kontynuacji po zakończeniu stosunku pracy. Bardzo dużo ludzi tak robi. 70 zł jest to duża kwota, zanim się na nią zdecydujemy należy zrobić sobie bilans ryzyka i korzyści. Pamiętajmy również o tym, że takie ubezpieczenie nie est tylko na tu i teraz. W danej chwili możemy nie mieć okazji z niego skorzystać, ale przyjdzie taki moment, że niestety będzie nam ono potrzebne i będziemy się cieszyć, że płaciliśmy za nie właśnie taką kwotę.
Zawsze? myślę, że ofertę trzeba dopasowywać indywidualnie, a nie tak generalizować.
Cytuj
Odpowiedź