• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie grupowe z pracy . Czy warto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ankaba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 10:10
Jakiś czas temu w firmie wyszła oferta ubezpieczenia grupowego dla pracowników. Koszt to 70 zł miesięcznie czyli niemałe pieniadze. 840 zł w skali roku.

Oferta jest naprawdę ciekawa ponieważ gwarantują bardzo wysokie odszkodowania praktycznie od wszystkiego. Czy jednak nie jest to przesadzona cena?

Może jednak lepiej jest samemu poszukać sobie ubezpieczyciela?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.4.2015 10:46
Ubezpieczenia grupowe zawsze sa lepsze niz indywidualne. maja wieksze zakresy. Łatwo to uzasadnić, to jest wiekszy zysk dla ubezpieczyciela, wiec jest w stanie zapewnić więcej.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 13:00
Gość napisał
Ubezpieczenia grupowe zawsze sa lepsze niz indywidualne. maja wieksze zakresy. Łatwo to uzasadnić, to jest wiekszy zysk dla ubezpieczyciela, wiec jest w stanie zapewnić więcej.

Nie zawsze mają najlepsze zakresy. Bardziej nazwałbym to, że są bardzo dobrze wyważone pod względem jakości (czyli zakresów) do ceny.

ankaba napisał
Jakiś czas temu w firmie wyszła oferta ubezpieczenia grupowego dla pracowników. Koszt to 70 zł miesięcznie czyli niemałe pieniadze. 840 zł w skali roku.

Oferta jest naprawdę ciekawa ponieważ gwarantują bardzo wysokie odszkodowania praktycznie od wszystkiego. Czy jednak nie jest to przesadzona cena?

Może jednak lepiej jest samemu poszukać sobie ubezpieczyciela?

Szczerze to trochę dużo, za taką cenę możesz mieć już dobre ubezpieczenie na życie. Zależy od tego jakie to są zakresy, jeśli zawiera ryzyka sportów ekstremalnych, albo zawodowych, ewentualnie wysokie ryzyko w pracy to składka może wtedy tyle wynosić. Możesz podać więcej szczegółów?
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.4.2015 15:58
Ja jestem zdania, że jak kogoś stać, to powinien wykupić tego typu ubezpieczenie, bo tak naprawdę to nigdy nic nie wiadomo.
Choć z drugiej strony, jeśli można znaleźć lepsze i taniej to tym bardziej warto. Mógłby pan napisać, jakie towarzystwa mają jakieś korzystne oferty?
Cytuj
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 21:51
Zazwyczaj warto, ponieważ przy ubezpieczeniu grupowym składki są niższe niż przy indywidualnym. Oczywiście można mieć tańsze indywidualne, ale gorsze w razie wystąpienia szkody. Każdą ofertę należy jednak najpierw przeanalizować.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
krystynadu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 12:17
Ja obecnie jestem ubezpieczona grupowo w pracy i jestem bardzo zadowolona z ubezpieczenia . Jakbym chciała sie samodzielnie ubezpieczyć to na pewno kosztowałoby to mnie o wiele więcej. Mam ubezpieczenie w PZU. Płacę miesięcznie 46 zł. a mam bardzo duże sumy ubezpieczenia. Na urodzenie dziecka 1000zł. Pobyt w szpitalu 46 zł za dzień,
Na śmierć 100 tys.złotych. Na śmierć w wypadku komunikacyjnym 200 tys. złotych a w pracy 300 tys.złotych.
Cytuj
selka

Niezarejestrowani

11.7.2015 0:10
Jak dla mnie nie warto - może i mają duże zakresy, ale po co mi płacić składkę, w której zapewniona jest ochrona na wypadek śmierci męża, teściów, czy urodzenie dziecka, skoro w moim przypadku nie ma o tym mowy, bo jestem panną bez chłopaka. Ja wykupiłam indywidualne ubezpieczenie w Compensie i zakres jego jest dopasowany do moich potrzeb.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 10:10
dokładnie, zawsze trzeba patrzeć na to czy z proponowanych opcji jesteśmy w stanie skorzystać?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
michalz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 11:56
Robert Sierant napisał
dokładnie, zawsze trzeba patrzeć na to czy z proponowanych opcji jesteśmy w stanie skorzystać?


Dokładnie. Sam obecnie nie mam rodziny tak więc dla mnie wiele tych bonusów nie ma sensu. A totalnie nie ma sensu ubezpieczenie od wypadków w pracy. Pracuję przed komputerem tak więc nie wiem jak coś mogłoby mi się w tym przypadku stać... Raczej nie ma takiej opcji. Tak wiec chociaż miałem możliwość skorzystania z takiego ubezpieczenia grupowego postanowiłem zrezygnować.
Obecnie sam sie ubezpieczam w tu i przynajmniej dobiorę sobie to co mi najbardziej odpowiada.
Cytuj
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2015 19:30
Wypadek w pracy może polegać na tym, że będziesz pracował przy komputerze i porazi Cię prąd, ze względu na jakąś awarię w sieci od Ciebie niezależną. Nie można powiedzieć tak, że pracujesz przy komputerze to nie będziesz miał wypadku. Możesz wyjmować coś z szafy i może się na Ciebie przewrócić.

Co do kwestii ubezpieczeń od śmierci teściów dla singla, to w tej chwili może Ci nie być potrzebne, ale kiedyś może się przydać. Ubezpieczenia grupowe są konstruowane pod kątem większości grupy, ale składka zależna jest w największym stopniu od sum wypłacanych za Twoją śmierć. Te dodatki, o których piszecie są korzystne, ale nie mają wpływu na wysokość składki. Lepiej więc je mieć i nie korzystać niż nie mieć.

Ogólnie lepiej być ubezpieczonym, ale nigdy nie skorzystać z tego ubezpieczenia i żyć szczęśliwie.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Odpowiedź