• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie grupowe z pracy . Czy warto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
weronikajagodzinska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 9:49
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
betka napisał
Ja miałam ubezpieczenie grupowe bo faktycznie było bardzo opłacalne.Szczegolnie jeśli masz dziecko bo wtedy nawet jeśli masz problemy z dzieciaczkiem to można to pod to podciągnąć. Obecnie jestem w długach tak więc zrezygnowałam. Często w pracy jest jedynie jedna opcja cenowa ubezpieczenia. U mnie to było 60 zł miesięcznie czyli w sumie nie było to tak mało :(

To proponuję zainteresować się ubezpieczeniami grupowymi działającymi na zasadzie grup otwartych. Są na ogół wielowariantowe, z różnymi składkami, klient sam sobie wybiera wariant ochrony, tym samym cenę ubezpieczenia.
Czyli, ze mozna skorzystac z takiego ubezpieczenia jakby z obcymi osobami? Ciekawa opcja...
Cytuj
Judyta

Niezarejestrowani

19.8.2015 12:00
weronikajagodzinska napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
betka napisał
Ja miałam ubezpieczenie grupowe bo faktycznie było bardzo opłacalne.Szczegolnie jeśli masz dziecko bo wtedy nawet jeśli masz problemy z dzieciaczkiem to można to pod to podciągnąć. Obecnie jestem w długach tak więc zrezygnowałam. Często w pracy jest jedynie jedna opcja cenowa ubezpieczenia. U mnie to było 60 zł miesięcznie czyli w sumie nie było to tak mało :(

To proponuję zainteresować się ubezpieczeniami grupowymi działającymi na zasadzie grup otwartych. Są na ogół wielowariantowe, z różnymi składkami, klient sam sobie wybiera wariant ochrony, tym samym cenę ubezpieczenia.
Czyli, ze mozna skorzystac z takiego ubezpieczenia jakby z obcymi osobami? Ciekawa opcja...
A jak podchodzisz do ubezpieczenia w pracy to wsyztskich znasz?:D
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 12:12
znanie lub nie, nie ma tutaj znaczenia

do grupówki może przystąpić praktycznie każdy
najważniejszy jest zakres ubezpieczenia (w tym ew. wyłączenia i karencje) oraz wysokość składki
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
narut

Niezarejestrowani

19.8.2015 13:55
To chyba duzo bardziej, ogólnie rzecz biorąc opłacają sie ubezpieczenia grupowe.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 14:18
dużo bardziej od czego?

jeżeli chcesz mieć wysoką SU na życie to indywidualne, a jeżeli chcesz dostać świadczenie na "wypadek" urodzenia dziecka to bierzesz grupowe
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:04
Ocywiscie to zalezy, ale wlasnie jesli chodzi np. o wypadek czy inne zdarzenia losowe to przy grupowym wyjdzie mniejsza składka. Ubezpieczenie bardziej się opłaci.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 11:39
jacekpacek napisał
Ocywiscie to zalezy, ale wlasnie jesli chodzi np. o wypadek czy inne zdarzenia losowe to przy grupowym wyjdzie mniejsza składka. Ubezpieczenie bardziej się opłaci.


Tak bym tej sprawy nie kwitował. Wszystko zależy od naszych priorytetów i możliwości. Są polisy z ograniczoną funkcją ochronną, wcale nie takie drogie, za to nastawione na oszczędzanie. W jakiej proporcji i zakresie? A to zależy od oferty i od naszych wyborów. Im wiecej ochrony, tym mniejsza część składki jest odkładana i inwestowana. Załóżmy:przeciętny koszt miesięczny polisy grupowej to średnio ok. 55,00 zł miesięcznie. Wiek klienta: 32 lata, czas ochrony do 67 lat życia. Składka miesięczna w indywidualnym ubezpieczeniu: 200,00 zł miesięcznie (bez indeksacji). W przypadku polisy grupowej zapłaci klient 23 100,00 zł i po zakończeniu umowy nie ma nic. W drugim przykładzie zapłaci łącznie składkę w wys. ok. 84 000,00 zł ale może się okazać że na jego indywidualnym koncie uzbiera się np. ponad 200 000,00 zł, a z tego konta np. może na określonych warunkach korzystać w trakcie trwania umowy. To oczywiście b. duże uproszczenie, kwoty nie są gwarantowane, itd. To tylko ilustracja problemu. Co jest lepsze? Każdy musi sobie na to pytanie udzielić odpowiedzi sam.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 12:17
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
W drugim przykładzie zapłaci łącznie składkę w wys. ok. 84 000,00 zł ale może się okazać że na jego indywidualnym koncie uzbiera się np. ponad 200 000,00 zł


to faktycznie b.duże uproszczenie, "może się okazać" że oprócz ochrony będzie miał (z tych wpłaconych 84kzł) 200kzł, ale może się też okazać, że ta uzbierana kwota będzie tylko ułamkiem tego co zostało wpłacone...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 15:01
Robert Sierant napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
W drugim przykładzie zapłaci łącznie składkę w wys. ok. 84 000,00 zł ale może się okazać że na jego indywidualnym koncie uzbiera się np. ponad 200 000,00 zł


to faktycznie b.duże uproszczenie, "może się okazać" że oprócz ochrony będzie miał (z tych wpłaconych 84kzł) 200kzł, ale może się też okazać, że ta uzbierana kwota będzie tylko ułamkiem tego co zostało wpłacone...

Zgoda, Panie Robercie. Jest Pan doradcą finansowym, więc wie Pan tak samo jak ja, że zarówno polisy jak też inne produkty finansowe nie pozbawione są ryzyka inwestycyjnego. Gdybym upierał się by kogokolwiek przekonywać do tego typu decyzji, na pewno także rozpisywałbym się o tym ryzyku. Zarówno Pana jak i mnie obowiązują określone procedury i zasady. Nie jest moją intencją by spierać się co jest lepsze; taka polisa, czy.... . To bez sensu. W tym przykładzie o co innego chodziło. Dla potrzeb tego wpisu przejrzałem dwa pierwsze z brzegu kalkulatory, wychodziły nawet większe kwoty. Nie w tym rzecz. Najważniejsze jest racjonalne i obiektywne podejście oraz zdrowy rozsądek. Zawsze protestuję jeśli widzę próby forsowania jakiś rozwiązań jako uniwersalnych, czyli dobrych na każdą okazję i dla każdego. Polisy grupowe są dobrym rozwiązaniem ale nie dla każdego wystarczającym, to po pierwsze, a po drugie dla wielu klientów czasami jedynym dostępnym i możliwym do zastosowania. Jeżeli ktoś ma wieksze oczekiwania, potrzeby i możliwości, powinien potraktować takie ubezpieczenie jako szkielet pewnej konstrukcji, którą może z czasem budować jeśli zechce. Łączę pozdrowienia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 15:24
zdecydowanie polecam rozwiązanie polegające na tym, aby rozdzielić funkcję ochronną od inwestycyjnej czyli:
1. polisa ochronna na życie (+ ew. opcje dodatkowe)
2. polisa inwestycyjna na dożycie

jest znacznie przejrzyście, pierwsze to opłata za ochronę, a druga opcja to zbieranie na przyszłość

korzystam z jednego i drugiego (polis inwestycyjnych mam kilka, bo nie wierzę w ZUS, OFE itp...)

natomiast polisy grupowe (bez badań, dodatkowe ryzyka, zwykle niskie sumy ubezpieczeń) to już inny produkt

najważniejsze, aby być świadomym tego co się kupuje, za co (i ile się płaci) na co można liczyć w razie określonych zdarzeń

niestety wielu klientów ma "jakieś" polisy, ale tak naprawdę nie wiedzą co to jest i od czego chroni...często jak wystąpi jakieś zdarzenie okazuje się, że wypłaty nie ma, bo to nie od tego było ubezpieczenie, bo wyłączenia itp...

dlatego bądźmy świadomi za co płacimy, czytajmy dokumenty, pytajmy jak są wątpliwości!

pozdrawiam również
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź