• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

W co inwestować środki z 500+

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
DanielBraniecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 10:50
Nie mam dzieci, to sie wypowiem :D Mnie ten program od początku się nie podoba, ale ok. skoro już jest. Mam ogromną nadzieję, ze rodzice będą te środki faktycznie inwestować tak, żeby to dzieci zyskały, niestety powątpiewam w to....
Cytuj
lora

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 11:36
Robert Sierant napisał
a nikt nie wpadł na pomysł, że zamiast w usługi finansowe można zainwestować w samo dziecko? nauka pływania, języki obce i inne umiejętności...to zdecydowanie bardziej "zaprocentuje" w przyszłości niż jakieś lokaty bankowe itp...
Robert Sierant napisał
a nikt nie wpadł na pomysł, że zamiast w usługi finansowe można zainwestować w samo dziecko? nauka pływania, języki obce i inne umiejętności...to zdecydowanie bardziej "zaprocentuje" w przyszłości niż jakieś lokaty bankowe itp...
Ja wpadlam i pisałam o tym wcześniej. Te pieniądze przecież mogą pozwolić dziecku lepiej się rozwijać talent i zdobywać nowe umiejętności. Można dzięki temu dofinansowaniu ukształtować dziecko w kierunku przyszłej nauki. I druga strona - wystarczy niekiedy kupić dziecku nowe ubrania i zabawki, żeby poczuło się lepiej psychicznie. To też jest ważne. Wycieczka,kino,muzeum, itp. - to wszystko wpływa na jakość życia.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 11:55
Tylko z tym kupowaniem ciuchów lub zabawek nie należy przesadzać. To ma być inwestycja na przyszłość lub w przyszłość dziecka.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
DanielBraniecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 12:18
Robert Sierant napisał
Tylko z tym kupowaniem ciuchów lub zabawek nie należy przesadzać. To ma być inwestycja na przyszłość lub w przyszłość dziecka.
Kobiety jak widac, maja troche inne podejscie do takich spraw. Moze i słusznie :)
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 12:29
Robert Sierant napisał
Tylko z tym kupowaniem ciuchów lub zabawek nie należy przesadzać. To ma być inwestycja na przyszłość lub w przyszłość dziecka.

Wg. mnie wszystko musi mieć odpowienią proporcję. Chyba możemy zgodzić się, że inwestycje nie kapitałowe powinny stanowić nie więcej niż 50-70%. Innymi słowy 30-50% należy zaoszczędzić na lokatach lub w obligacjach Skarbu Państwa, albo zainwestować na rynku kapitałowym.
Przy okazji podam przykład, którego ostatnio użyłem w rozmowie z klientem: możemy odkupić od kogoś pizzerię, salon meblowy, lakiernię samochodową itp., ale tylko wtedy, jeśli będzie nam przynosić dochód.
Tak samo jest na giełdzie - nie kupujemy spółek, które prowadzą działalność i właściciele nie otrzymują dochodów w postaci dywidend, bo koszty prowadzenia firmy pozostawiają niewiele gotówki w jej kasie.
Przewaga jest taka, że możemy mieć kilkadziesiąt, a nawet 100 różnych biznesów i zarabiać nie na zmianie ceny akcji, lecz otrzymując gotówkę na konto.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 13.4.2016 12:36
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 10:20
Witam serdecznie,

https://blogi.bossa.pl/2016/04/12/miliardy/#more-17375
Artykuł dotyczący manipulacji na giełdach, lecz z interesującymi wnioskami:
"Czy taki jest ten świat funduszy najwyższego ryzyka? W pewnej mierze tak. Nie ma tygodnia, by nadzór nie łapał czy karał kolejnych możnych owego świata, a to pewnie tylko wierzchołek góry. Tylko co z tego? Fundusze hedgingowe jako całość w ostatnich czasach to marne cienie dawnej świetności jeśli chodzi o wyniki, w zasadzie nie są w stanie od lat pokonać nawet średniej rynkowej w postaci indeksu. Tracą na tym klienci, ale szefowie funduszy opływają w luksusy nabywane z pobieranych prowizji."

Kolejny potwierdzenie tezy, że aktywny handel umiera. Zyski osiągane przez specjalistów dążą do średniej i jedynie ograniczenie kosztów + pasywny dochód z akcji prowadzi do sukcesu w inwestowaniu na giełdzie.
Wcześniej szerzej wspomniałem o tych faktach tutaj:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/6046-wlasna-lokata-strukturyzowana,2.html

O skuteczności takiego wyboru będzie można przekonać się śledząc wątek na tym forum dotyczący prezentowania wyników takiego portfela. (konto IKE umożliwiające uniknięcie podatku Belki oraz IKZE dające prawo do odpisu od podatku)
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5924-dlugoterminowy-portfel-akcji-dywidendowych-konto-ike,1,1.html
Podsumowanie pojawi się po zakończeniu sesji, a wczoraj portfel notował zysk na poziomie +5,53%.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 14:01
Witam serdecznie,

Cykl edukacyjny Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych:
http://www.sii.org.pl/10165/aktualnosci/aktualnosci/dywidenda-jak-w-banku/
W razie niejasności zapraszam do zadawania pytań oraz do kontaktu mailowego osoby zainteresowane budową portfela obligacji korporacyjnych z rynku wtórnego i pierwotnego oraz/lub portfela akcji dywidendowych.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 6.5.2016 14:09
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Odpowiedź