• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy inwestycja w złoto jeszcze się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 8:29
krystin napisał
Czytam te wasze mądrości i czasami nie wiem o czym mówicie.Mam 30000zł.i chcę konkretnej podpowiedzi jak w to złoto zainwestować .Mieszkam w Lublinie.Gdzie mam iść i co kupić z tego złota i gdzie to potem trzymać ? Takie mam konkretne pytania.

Jednym z najbardziej bezpiecznych sprzedawców jest Mennica Polska:
https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/punkty-sprzedazy/sklepy-firmowe

W ofercie są monety inwestycyjne produkowane przez różne narodowe mennice z zawartością 99,99% złota. Na całym świecie bez problemu odsprzedać można wybite w USA, Australii i Afryce Południowej (najbardziej znane Krugerrandy). W Mennicy Polskiej można przechowywać za 420zł rocznie, ale są też tańsze skrytki bankowe (ok.250-400zł). Najlepiej przechowywać złoto/srebro w domu, tak jak opisywałem to w tym temacie.

W Lublinie można kupić wg. googla w oddziale NBP i m.in. w oddziale Mennicy Wrocławskiej.
Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 20:13
krystin napisał
Czytam te wasze mądrości i czasami nie wiem o czym mówicie.Mam 30000zł.i chcę konkretnej podpowiedzi jak w to złoto zainwestować .Mieszkam w Lublinie.Gdzie mam iść i co kupić z tego złota i gdzie to potem trzymać ? Takie mam konkretne pytania.
google ci odpowie, a tak serio za 30 000 wielkiej ilosci fizycznie nie kupisz więc można to trzymać i zakopane w ogródku:) ja kupuje w mennicy wrocławskiej ale można trochę poszukać
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.2.2016 16:39
ja mam wlasnie 40000 i skoro to marne grosze na lokate w złoto to gdzie to zainwestować ?Po co taka dyskusja jak tu chodzi o wielkie pieniądze.Dla mnie te moje 40000 to majatek .Nie uwazacie ,ze ta dyskusja o zlocie to jakas bajka? Było od razu pisac o jakie sumy chodzi ,zeby w to zloto inwestowac.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

14.2.2016 21:06
Chodziło o zbyt małą ilość złota za 30-40 tys.zł, aby przechowywać je w skrytce bankowej. Kwota do zainwestowamia jest wystarczająca.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

15.2.2016 23:56
dokładnie o to mi chodzi:) po co wchodzisz jeszcze w koszty skrytki, a jeśli bank ci póżniej tego nie zwróci bo rząd skonfiskuje:)?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2016 11:40
krystin napisał
Czytam te wasze mądrości i czasami nie wiem o czym mówicie.Mam 30000zł.i chcę konkretnej podpowiedzi jak w to złoto zainwestować .Mieszkam w Lublinie.Gdzie mam iść i co kupić z tego złota i gdzie to potem trzymać ? Takie mam konkretne pytania.


odn gdzie kupić złoto - kieruje na stronę gdzie opisałem 6 sposobów inwestycji w kruszec. Kupując przez sklepy-online proponuję porównać ceny i terminy dostawy, mogą znacznie się różnić.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Feldo

Niezarejestrowani

17.2.2016 10:08
Ja już podjąłem decyzję o inwestycji w złoto i w najbliższych miesiącach chcę dokonać zakupu w Mennicy Złota. Byłem w ich punkcie stacjonarnym w Poznaniu i dość ciekawie prezentuje się ich oferta na tle innych.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 13:35
Witam serdecznie,
Feldo napisał
Ja już podjąłem decyzję o inwestycji w złoto i w najbliższych miesiącach chcę dokonać zakupu

Kilka miesięcy to może być zbyt odległy okres na zapewnienie sobie dobrej ceny zakupu. Radzę zrealizować ten plan w kilka tygodni. Korekta po ostatnim impulsie wzrostowym potrwa moim zdaniem maksymalmie pół do jednego miesiąca. Nie liczyłbym na utrzymywanie się obecnych okazyjnych cen dłużej niż 8 tygodni.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 15:17
WYKRES - porównanie cen złota oraz dolara

xau/pln - złoto wyrażone w złotówkach
xau/usd - złoto wyrażone w dolarach
usd/pln - cena dolara

W ciągu miesiąca złoto na rynku międzynarodowym drożało nawet o 14%. Interesująca nas cena w złotówkach jest obecnie zaledwie 7% wyżej po lokalnym szczycie dzięki spadkowi ceny dolara o ok.5%. Biorąc pod uwagę potencjalną skalę korekty ceny złota w dolarach obecnie okazją jest cena zakupu monet poniżej 4700zł aktualnej ceny spot stosowanej do wyliczenia ceny transakcji przez sprzedawcę. Zwykle doliczone jest do 5% prowizji, także wyjście ceny powyżej ostatniego szczytu będzie już przynosić zysk.

Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Izou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 15:17
Czytałem dziś, że banki centralne wykupują złoto. Wprawdzie nie przekłada się to jeszcze bezpośrednio na jego ceny, ale być może, że wkrótce zacznie.
Cytuj
Odpowiedź