• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy inwestycja w złoto jeszcze się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2015 8:07
Jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym i w obecnej chwili nie opłaca się inwestować w złoto. W ostatnich latach bardzo straciło na wartości . Wprawdzie jest to sposób na przetrzymanie kapitału ale jedynie na to.
Raczej na tym nie zarobimy dużo tak więc w chwili obecnej bym się wstrzymał. Jeśli posiadacie większy kapitał lepszym pomysłem jest zainwestowanie w nieruchomości albo w fundusze inwestycyjne.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 12:05
Jeśli miał bym dużą kwotę inwestował bym w nieruchomości z mniejszymi wole fundusze inwestycyjne
Cytuj
Zosia

Niezarejestrowani

14.7.2015 11:58
Uważam, że złoto to przede wszystkim dobra lokata, która chroni nas przed spadkiem wartości pieniądza. Banki i nasze emerytury nie są niczym pewnym, dlatego również zabezpieczam się na swoją przyszłość. Zwykle sztabki złota kupuję w Mennicy Złota. Jeśli do wyboru masz lokatę i złoto, to zdecydowanie wybieraj to drugie.
Cytuj
jaitylkoja

Niezarejestrowani

20.7.2015 11:09
W złoto trzeba umieć inwestować. Jak się ktoś na tym nie zna, to raczej nie warto się pchać.
Cytuj
gold

Niezarejestrowani

20.7.2015 11:54
Śmiało można zaczać skupować złoto, szoruje juz po dnie. Możliwe że jeszcze trochę spadnie, ale wiadomo że nigdy nie kupimy w max dołku. Wiec kupować partiami na rożnych poziomach.Ja obecnie jestem w trakcie.
Złoto to w obecnych czasach prócz nieruchomości jedyna pewna inwestycja, która ochroni wasz kapital przed zawirowaniami tj Grecja , strefa EU, inflacja itd. Giełdy są juz w decydujących fazach przed bessą wiec odradzam. LOkaty itd świetne dla ludzi nie mających pojęcia o inwestowaniu. Ja swojego kapitału nie powierzę żadnemu bankowi ani innemu organowi.

Pozdro
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2015 0:12
Złoto jest ok, jeśli chcesz sobie zrobić zabezpieczenie na ciężkie czasy, trzymać pare sztabek itp:) ale na inwestycje ... różnie, tylko dodatkowo. Lepszym rozwiązaniem jest podzielenie tego - część jako zabezpieczenie ( np. złoto/lokata ) a część w inwestycje np. Biznes tak aby przynosiło to zysk i budowało wartość bo ciężko nazwać inwestycją wrzucenie kasy w fundusz
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.11.2015 11:29
Patrząc na ostatnie wydarzenia na świecie poważnie zastanawiam się nad zakupem złota, na "gorsze czasy". Przeglądałem monety i wydaje mi się, że raz na jakiś czas będę w stanie zakupić jedną monetę. Wiadomo nie będzie to co miesiąc ani dwa, ale jednak chciałbym się zabezpieczyc na zaś. Co sądzicie o takim pomyśle?
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

18.11.2015 11:44
W sumie to też się nad tym zastanawiam. Tylko, czy lepsze są np monety, czy bardziej sztabki??
Cytuj
KarminowaDama

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 10:59
Trudno powiedzieć co jest lepsze, wszystko zależy od:
a. środków jakie można przeznaczyć
b. stopnia znajomości i umiejętności falsyfikacji sztabek
c. upodobań ;)

Generalnie złoto w sztabce dużo trudniej sprawdzić, czy to nie podróbka. Jeśli kupuje się bulion (monety inwestycyjne), a już zwłaszcza takie jak, które na rynku uznawane są za jedne z pewniejszych, to producent daje dokładny opis takiej monety, czyli wystarczy przeczytać specyfikację, aby być w stanie przekonać się czy moneta nie jest podrobiona.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 11:24
A właśnie jak można sprawdzić czy to, co kupiliśmy do prawdziwe złoto wysokiej próby? Można z taką monetą iść do jubilera?
Bo ja na przykład nie znam się w ogóle, a planuję zakup kilku monet.
I co z tego, że przeczytam specyfikację, jak napisać to sobie może każdy, a co mi z tego przyjdzie to już się okaże.
Poza tym mam taki staropolski plan na przechowywanie: w słoik i do ziemi. Czy powinienem te monety w jakiś konkretny sposób zabezpieczyć? Coś typu szmatka z naftą?
Cytuj
Odpowiedź