• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy inwestycja w złoto jeszcze się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kalinaa

Niezarejestrowani

30.12.2016 12:51
Złoto i srebro jest dziś bardzo opłacalną inwestycją. Te kruszce nie podlegają inflacji i na pewno będą wartościowe nawet w czasach kryzysu. Ja zdecydowanie jestem za takimi rozwiazaniami. Sama kupuję sztabki w Mennicy Złota .
Cytuj
popeye81

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.1.2017 10:39
Złoto i inne metale szlachetne to dziś jedyny sposób na ochronę przed inflacją.
Złoto dodatkowo jest zwolnione z podatku VAT co daje kolejne korzyści. Choć i metale białe jak srebro czy platyna można kupić i sprzedać bez Vatu ( tyle że nie w PL). Metale szlachetne to nie jest inwestycja krótkoterminowa więc jest to świetna lokata na dłuższy okres. To fakt, że cena się mocno waha, ale co z tego. Złoto zawsze posiada swoją wartość, nie tak jak papierowe środki płatnicze które są dodrukowywane bez pojęcia, które już wielokrotnie zjadała hiperinflacja złoto nigdy od tysięcy lat w dłuższym okresie czasu nie straciło na wartości. W 2002 roku 1 uncja złota wyceniona była na ok 200 dolarów dziś mimo że tak mocno ostatnio staniała to 1150 dolarów. Poza tym każda niepewność na rynku sprawia że złoto zyskuje. Każdy bezwzględnie część swojej nadwyżki finansowej powinien przechowywać w metalach szlachetnych, ale polecam zastanowić się nad poufnością takiego rozwiązania. Poufności, której wedle Polskiego prawa nie zapewni mennica bo musi raportować swoich klientów. Wiem o czym piszę bo jestem certyfikowanym expertem metali szlachetnych największego dealera na świecie. Mam również dostęp jako jeden z kilku w PL do metali strategicznych ale to już całkowicie inna sprawa.
Krótko podsumowując, wszytko jest lepsze od produktów współczesnej inżynierii finansowej. "Najwięksi" tego świta jawnie mówią, że żyjemy w czasach największego eksperymentu finansowego w dziejach ludzkości. Pozdrawiam i na ten nowy 2017 rok wolności finansowej życzę. A tyle masz wolności ile własności.
Cytuj
Mariusz Puchalski

popeye81@gmail.com
607 103 001
Marek

Niezarejestrowani

30.1.2017 9:11
Moim zdaniem jednym z najbardziej rzetelnych dealerów złota i srebra inwestycyjnego Jest Mennica 24. Już kilkakrotnie korzystałem z usług i uważam, że było warto. Spokojnie możesz odwiedzić stronę pod adresem www.mennica24.pl , Żeby dowiedzieć się więcej.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.4.2017 10:11
Też inwestuję w złoto i uważam, że nie ma bezpieczniejszej, a jednocześnie naprawdę zyskownej inwestycji, bo musi zdrożeć co najmniej kilkukrotnie (jego cena jest obecnie bardzo niedoszacowana, mimo że od 2000 roku poszło w górę już +350%). Przekonało mnie do złota to, że za jednego aureusa (monetę zawierajaca 8 g złota) można było kupić w starożytnym Rzymie 150 bochenków chleba. Dzisiaj złoto w niej zawarte warte jest 1500 zl. Czyli nadal możemy kupić co najmniej 150 bochenków, a nawet 300. A np. euro od 2000 roku straciło 60% siły nabyczej, złotówka 40%...
Ale moim zdaniem sens maja tylko sztabki, nie monety. Monety wiecej kosztuja, bo wiecej kosztuje ich wybicie, a przy sprzedazy maja niższe ceny. Ważne jest też to, żeby sztabki posiadały certyfikat LBMA, bo bez niego możemy mieć trudności ze sprzedaża sztabek. Gdy jest LBMA, od ręki sprzedamy w każdym zakatku świata, po bardzo dobrej cenie (nie po cenie złotego złomu, tylko po cenie sztabek). Niestety żadna polska mennica nie ma akredytacji LBMA.
Pozdrawiam!
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź