• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zakup na raty czy kredyt gotówkowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
irina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2015 8:02
Pech chciał, że padła mi lodówka. Znalazłam już nowy model, jednak święta na tyle nadszarpnęły moimi oszczędnościami, że nie stać mnie, aby tak po prostu ją kupić. Sklep zaproponował mi raty i zastanawiam się, czy iść na to, bo kiedyś słyszałam, że wychodzi to drogo. Na razie nie miałam żadnego wyliczenia, ale zastanawiam się, czy nie lepiej iść do banku po kredyt gotówkowy. Jak Państwo myślą?
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

22.12.2015 9:13
Sklepy agd/rtv mają umowy z bankami. Wiec jeśli dostanie Pani propozycje na raty, trzeba po prostu przeczytać umowę i zobaczyć czy jest to faktycznie 0 proc. Czy nie ma jakiejś prowizji dodatkowej itd. Zdarzają się jednak i raty 0 proc.
Cytuj
irina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2015 11:28
Ale to nie jest zakup na raty 0%, to normalne raty z bankiem. Ten sklep niestety nie ma takiej promocji.
Zastanawiam się, czy pozwolić im zrobić to wyliczenie czy też nie ma sensu się tym kłopotać? Koleżanka ostatnio bardzo narzekała na takie raty ze sklepu, bo podobno drogo to wyszło. Zastanawiam się, czyt zawsze tak jest, dlatego pytam.
Mogłabym poprosić o wyliczenie, ale wtedy chyba pojawia się wyliczenie w BIK.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

22.12.2015 11:46
No i tak musza Ci to wyliczyc, jesli chcesz skorzystać z oferty. Czy się opłaci Czeto lepiej na ten sam sprzet wziac kredyt osobno, w banku gdzie np. mamy konto
Cytuj
irina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.12.2015 13:29
Godzic napisał
No i tak musza Ci to wyliczyc, jesli chcesz skorzystać z oferty. Czy się opłaci Czeto lepiej na ten sam sprzet wziac kredyt osobno, w banku gdzie np. mamy konto


Aha, czyli jednak lepiej do banku? Chodzi mi o to, że by w razie czego nie było tych dodatkowych zapytań, gdyby się okazało, że mają słabą ofertę i lepiej wziąć kredyt w banku.
Słyszałam, że to ma spore znaczenie, prawda?
Akurat w Alior banku, w którym mam konto, nie mają na ogół żadnych dobrych ofert. Więc jeśli już, to poszukałabym gdzieś indziej.
Może mi ktoś polecić jakiś bank z niedrogimi kredytami?
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

23.12.2015 9:47
irina napisał
Godzic napisał
No i tak musza Ci to wyliczyc, jesli chcesz skorzystać z oferty. Czy się opłaci Czeto lepiej na ten sam sprzet wziac kredyt osobno, w banku gdzie np. mamy konto


Aha, czyli jednak lepiej do banku? Chodzi mi o to, że by w razie czego nie było tych dodatkowych zapytań, gdyby się okazało, że mają słabą ofertę i lepiej wziąć kredyt w banku.
Słyszałam, że to ma spore znaczenie, prawda?
Akurat w Alior banku, w którym mam konto, nie mają na ogół żadnych dobrych ofert. Więc jeśli już, to poszukałabym gdzieś indziej.
Może mi ktoś polecić jakiś bank z niedrogimi kredytami?
No lepsza jest po prostu tańsza oferta. Nie warto się od razu rzucac na raty, które moga byc kosztowne bardziej niż kredyt :) Wszystko przelicz i zobacz co sie oplaci.
Cytuj
irina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2015 11:03
Czyli bez wyliczenia nie da się określić, gdzie będzie taniej?
Trudno, w takim razie wybiorę się do sklepu, choć chciałam uniknąć tego wysyłania wniosku.
Ale cóż, jeśli nie da się inaczej...
A tak ogólnie, to który bank ma najtańsze kredyty? Czy to różnie wygląda dla różnych osób?
Muszę przyznać, że w tym temacie jestem raczej laikiem.
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

23.12.2015 11:05
Moze pojdz do banku gdzie masz konto? Tak będzie najsprawniej.
Cytuj
fixon

Niezarejestrowani

23.12.2015 11:45
to wszystko zależy od tego co ci się bardziej opłaca, ja np. mam kartę kredytową wx więc mogę brać kredyt na nieoprocentowane raty, wiec w moim przypadku opłaca się bardziej zaciągnąć raty.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 13:09
Zawsze najszybciej i najłatwiej dostaniemy kredyt w banku, w którym mamy konto?
Słyszałam, że jak mamy nieciekawą sytuację, to lepiej unikać swojego banku, bo tam za dużo wiedzą i mogą nam kredytu nie przyznać.
Ale w sumie nie wiem, czy to prawda, czy tylko ktoś taką plotkę puścił.
W sumie to sądzę, że coś w tym może być. Z drugiej strony, jeśli ktoś nie ma zdolności to nigdzie nie dostanie kredytu.
Cytuj
Odpowiedź