• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać zaległe pieniądze od konrahenta?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 8:49
A moim zdaniem warto jest skorzystać z usług Faktoringu. Dzięki temu możemy uzyskać wcześniej pieniądze od kontrahentów. Niektórzy kojarzą to z windykacją ale nie jest to prawda. Dzięki temu możemy o wiele łatwiej utrzymać płynność finansową w firmie.
Czy ktoś z Was korzystał moze z takich usług w przeszłości?
Cytuj
Vytautas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2016 14:17
Ja nie korzystałem ale kilka osób z mojego bliskiego otoczenia tak. Faktoring jest bardzo ciekawą opcją i rzeczywiście, niesłusznie jest mylony z windykacją. My po prostu przenosimy na inną osobę oczekiwanie na zapłatę.
Przy czym wydaje mi się, że warto tu zaufać największym firmom, zresztą jak w każdym finansowym aspekcie. Nie ufam firmom "krzak" ani szemranym bankom. Czasem wolę zapłacic więcej, ale miec pewność, że wszystko będzie okej. Co do samych firm to najwięcej wiem o Bibby Financial Services, z ich strony czerpałem wiedzę i ich poleciłem znajomym, więc chyba można korzystać
Cytuj
robven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2016 17:10
Moim zdaniem każda firma powinna mieć umowę z firmą windykacyjną aby właśnie oni zajmowali się problemem odzyskiwania długów.
Wypowiedź została zmieniona przez: robven 25.7.2016 17:11
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.7.2016 15:40
robven napisał
Moim zdaniem każda firma powinna mieć umowę z firmą windykacyjną aby właśnie oni zajmowali się problemem odzyskiwania długów.


Nie do końca się zgadzam z tym stwierdzeniem. Z doświadczenia wiem, że często przyczyną problemów z kontrahentami, jest brak równowagi finansowej w firmie, która polega na skupieniu się na marketingu i sprzedaży, pozostawieniu natomiast na boku odcinka, związanego z kontrolą transakcji finansowych. Firma aby zwiększyć sprzedaż, zatrudnia przedstawicieli handlowych, którzy nie mają jasno określonych warunków działania i nie odpowiadają za złe transakcje, biorą prowizje za sprzedaż, pozostawiając właściciela firmy z niespłaconym długiem. Druga sprawa właściciel firmy nie mając kompletnej wiedzy z zakresu kontroli i finansów nie zatrudnia specjalisty,który na bieżąco analizowałby spływ należności i odpowiednio szybkiej reakcji. Kontrahenci nie są sprawdzani również w rejestrach dłużników.
Batem na kontrahenta może być powiadomienie urzędu skarbowego po upływie 150 dni od terminu płatności o braku zapłaty, co skutkuje zwrotem VAT od niezapłaconej faktury.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2016 11:08
Stanisław Bińkiewicz napisał
robven napisał
Moim zdaniem każda firma powinna mieć umowę z firmą windykacyjną aby właśnie oni zajmowali się problemem odzyskiwania długów.


Nie do końca się zgadzam z tym stwierdzeniem. Z doświadczenia wiem, że często przyczyną problemów z kontrahentami, jest brak równowagi finansowej w firmie, która polega na skupieniu się na marketingu i sprzedaży, pozostawieniu natomiast na boku odcinka, związanego z kontrolą transakcji finansowych. Firma aby zwiększyć sprzedaż, zatrudnia przedstawicieli handlowych, którzy nie mają jasno określonych warunków działania i nie odpowiadają za złe transakcje, biorą prowizje za sprzedaż, pozostawiając właściciela firmy z niespłaconym długiem. Druga sprawa właściciel firmy nie mając kompletnej wiedzy z zakresu kontroli i finansów nie zatrudnia specjalisty,który na bieżąco analizowałby spływ należności i odpowiednio szybkiej reakcji. Kontrahenci nie są sprawdzani również w rejestrach dłużników.
Batem na kontrahenta może być powiadomienie urzędu skarbowego po upływie 150 dni od terminu płatności o braku zapłaty, co skutkuje zwrotem VAT od niezapłaconej faktury.
Ma Pan racje, pracowałem w firmie, która na poctku sobie swietnie radziła, ale powoli padąło przez brak kontroli, audytów itd. Okazało się, że mimo ze klientów przybywało, to finansami zle zarzadzano....
Cytuj
iconsa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2016 8:55
Ja jestem zadania, że jeśli pieniądze trzeba oddać to trzeba i o. Niestety nie każdy tak uważa. Ja bym nie bawiła się w żadna windykacje tylko skierowała sprawę do sądu o wystawienie nakazu zapłaty i oddała do komornika. Najskuteczniejszy sposób.
Cytuj
adwo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.8.2016 13:56
A może uda się dobrowolnie odzyskać pieniądze, bo jednak taki komornik to nic przyjemnego
Cytuj
klakson

Niezarejestrowani

10.8.2016 21:54
Ja bym poszedł z tym do jakiejś firmy windykacyjnej. My w firmie korzystaliśmy z debit.com.pl i wszystko poszło po naszej myśli. Oni tam mają doświadczenie w takich sprawach i wiedzą jak to szybko załatwić.
Cytuj
Odpowiedź