• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać zaległe pieniądze od konrahenta?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 11:08
Witam! Prowadzę własną firmę od 5 lat i do tej pory nigdy nie miałem problemów z kontrahentami. Ostatnio jednak jeden z nich notorycznie spóźnia się z płatnościami. Już dwa miesiące czekam na pieniądze. Pisałem już do tego kontrahenta, dzwoniłem i nic. Obiecuje, że zapłaci a później wyłącza telefon. Wiecie w jaki sposób można odzyskać od niego pieniądze bez wchodzenia na drogę sądową?
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 16:32
Myślałeś o tym by nawiązać współpracę z jakąś firmą faktoringową? Oni szybko uporaliby się z tym kontrahentem. Miałem kiedyś podobne problemy w firmie i znajomy polecił mi faktoring, od tamtej pory mam spokój. Oddanie sprawy do sądu to już ostateczność.
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 20:16
O własnie czemu nie zgłosisz sie do jakiejś firmy faktoringowej? Jest ich kilka na rynku i wydaje mi sie że bardzo szybko rozwiązały by twój problem. Nie masz co sie zastanawiać tylko poszukaj jakiejś na necie iz głos sie do nich.
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 21:44
A probowałeś juz rozmawiać w jakiś sposób z tym kontrahentem? Może jest tak jakiś problem, moze jego interes nie kręci sie za dobrze i zależy mu na tym żeby sobie to powoli ciągnać ale jemu też ktoś zalega ze spłatą i dlatego on spóźnia sie z nia u Ciebie
Cytuj
Ilona88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 11:58
Uwazam, ze mimo wszystko powinienes wejdz na droge sadowa z tym. Moze uda Ci sie dodatkowo do tych odzyskanych pieniedzy dostac jeszcze jakies zadośćuczynienie w formie pieniedznej. Poczytaj o tym , bo moze bardziej CI sie to bedzie oplacalo.
Cytuj
AgataMad

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 12:59
Firma faktoringowa jest według mnie najlepszym sposobem na rozwiazywanie takich spraw. Rozprawy sadowe moga ciagnac sie nawet latami, a Ty będziesz czekał na swoje pieniadze bardzo długo. Lepiej skontaktuj sie z taką firmą, tak bedzie najlepiej.
Cytuj
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 20:14
Bardzo często zdarza że kontrahenci nie wywiązują się z umowy. Unikają zapłaty, utrudniają kontakt, szukają wymówek... Ty jednak potrzebujesz pieniędzy za wykonaną pracę. Zgłoś się do firmy faktoringowej, oni udzielą Ci odpowiedniej pomocy i swoje pieniądze uzyskasz szybciej niż przy sprawach sądowych po których nie wiadomo czy wygrasz i dojdą jeszcze koszty sądowe.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 10:27
Może złóż wizytę klientowi? Wtedy nie będzie miał jak się wymigać od zapłaty. A jeśli mimo to nie zapłaci to jedynym wyjściem będzie podjęcie współpracy z firmą faktoringową, która ściągnie z niego dług. Do sądu bym się nie śpieszył bo proces może trwać długo a znając nasz kraj jeszcze nic nie dostaniesz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.7.2014 11:12
Jesli to wieksza kwota to faktycznie faktoring to dobra opcja, bedziesz miec z głowy. Niech inni sie szarpia z gosciem.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:37
Rzeczywiście rozwiązaniem dla takiego ignoranta jest nasłanie na niego firmy faktoringowej. Zanim to zrobisz możesz jeszcze raz spróbować z nim porozmawiać być może ma jakieś problemy osobiste lub coś nie tak idzie mu z firmą. Może szczera rozmowa rozwiąże Twój problem?
Cytuj
Odpowiedź