• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać zaległe pieniądze od konrahenta?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:09
O tych firmach nic nie wiem, więc się nie wypowiem. Na Twoim miejscu, na początek, żeby obejść się bez drogi sądowej, wyslalabym klientowi pismo - wezwanie do zapłaty. Szablonów takiego pisemka w internecie jest masa, dobrze jest zawrzeć w nim jakieś artykuły, paragrafy. Ludzie boją się takich rzeczy. Dodatkowo zachowaj kopię pisma i wyślij je pocztą koniecznie z potwierdzeniem doręczenia. Będzie to w razie czego dowodem przed sądem.
Cytuj
Zuzana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 17:55
Właśnie, może spóbuj najpierw wysłac wezwanie do zapłaty, jak to nie pomoże wyślij pismo ze kierujesz sprawe do komornika. Mam wrażanie że klient ktory zalega Ci ze spłatani raczej się tego komornika wystraszy i odda Ci Twoje pienądze.
Cytuj
Masny

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 18:18
Właśnie a jakich metor już próbowałeś? mam nadzieje tylko że nie nachodziłeś go i nie wyzwałeś albo groziłeś mu tylko po to żeby Ci zapłacił. Zrób wszystko tak jak to powinno wyglądać, zgodnie z prawem.
Cytuj
Sali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:01
Tylko że w takiej sytuacji nie zawsze można robic coś zgodnie z prawem. Ja rozumiem że w pewnej sytuacji jak już ktoryś raz z kolei czeka sie na własne pieniadze to ponoszą nerwy. Spokój jest tu wskazany ale twoje oburzenie jest dla mnie oczywiste.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 22:17
Normalne jest to ze w takiej sytuacji ponoszą nerwy, ale warto pomyśleć żeby zachować spokój bo przez takie zachowanie można tylko sobie napytać biedy. Taka osoba moze oskarżyć nas o nękanie i nie dość że dalej bedziemy walczyć o nasze pieniądze to jeszcze będziemy musieli zapłacić odszkodowanie
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.7.2014 10:55
MariuszL napisał
Normalne jest to ze w takiej sytuacji ponoszą nerwy, ale warto pomyśleć żeby zachować spokój bo przez takie zachowanie można tylko sobie napytać biedy. Taka osoba moze oskarżyć nas o nękanie i nie dość że dalej bedziemy walczyć o nasze pieniądze to jeszcze będziemy musieli zapłacić odszkodowanie
Neka to ona nas jesli nie zwraca pieniedzy.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 14:05
Po prostu podejdź do gościa nie dzwoń tylko idź i porozmawiaj z nim jak człowiek z człowiekiem. Może facet ma problemy, brak płynności finansowej, może coś z rodziną nie tak. Nigdy nie wiadomo. Powiedz mu wprost, że jeżeli nie otrzymasz pieniędzy będziesz musiał inaczej je ściągnąć. Może taka szczera rozmowa coś da?
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 12:26
Masny napisał
Właśnie a jakich metor już próbowałeś? mam nadzieje tylko że nie nachodziłeś go i nie wyzwałeś albo groziłeś mu tylko po to żeby Ci zapłacił. Zrób wszystko tak jak to powinno wyglądać, zgodnie z prawem.


No dokładnie,nie ma nic gorszego od takiego nieprofesjonalnego zachowania. Napisz do kolesia pismo tak jak tu już ktoś Ci radził. Poinformuj go o tym ile ma czasu do zapłaty, oraz daj mu do zrozumienia, że jeżeli nie zapłaci udasz się na drogę sądową. Wyślij mu to za potwierdzeniem odbioru i już.
Cytuj
invest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:06
Jeżeli masz tylko jednego takie klienta który się spóźnia z płatnościami nie widzę sensu wynajmowania od razu firmy faktoringowej. Ja bym napisała pismo a w piśmie wezwania do zapłaty od razu umieściłabym adnotację o tym, że sprawa trafi do sądu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.11.2014 15:58
Sugerowałabym oddać sprawę firmie windykacyjnej. Tak będzie najprościej. Jeżeli nie zna Pan żadnej, to mogę podać nr telefonu w dobre miejsce: 32 265 00 00. To firma Volenti sp. z o.o. Na pewno dług zostanie szybko odzyskany.
Cytuj
Odpowiedź