• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 14:46
Wiecie może na czym polega faktoring? Jest dobry tylko dla dużych przedsiębiorstw? Ja mam małą firmę transportową i słyszałem, że dużo firm
korzysta teraz z faktoringu i dobrze na tym wychodzą. Też bym chciał, niestety nie wiem z czym to się je. Będę wdzięczny za jakieś szczegóły.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 15:11
Faktoring polega na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw należnych im od odbiorców, np. z tytułu dostaw towarów i usług. Łączy się z krótkoterminowym finansowaniem klientów oraz świadczeniem na ich rzecz usług związanych z zarządzaniem należnościami, monitorowaniem i dochodzeniem należności oraz przejęciem ryzyka niewypłacalności odbiorców. W ten sposób mogą państwo otrzymać gotówkę przed nadejściem terminu płatności faktur. Dzięki skorzystaniu z faktoringu mają państwo stały dostęp do gotówki, a w dalszej perspektywie zyskują państwo środki na rozwój przedsiębiorstwa. Oferty faktoringowe często dostępne są również dla mikroprzedsiębiorców.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 21:50
Z faktoringu skorzystałam kiedy mieliśmy problemy z płynnością finansową: kontrahenci opóźniali się z płatnościami, a ja nie miałam nawet jak zapłacić pracownikom. W banku oferowali mi słabe warunki, więc zdecydowałam się na faktoring. I w końcu udało mi się wyjść na prostą nie wiem jak bym sobie bez tego poradziła
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:36
rozważam faktoring pełny w mojej firmie, zastanawiam się jednak z jakiej firmy skorzystać? w internecie dużo pozytywnych opinii jest o firmach nie związanych z bankami, lepiej więc na nie stawiać? Bo nie wiem juz kompletnie co mam robić. Doradźcie coś
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 1:14
Mój znajomy współpracuje z Bibby. Miał problemy z klientami, którzy opóźniali się ze spłatą zobowiązań. Mówili mu, że czekają na pieniądze od swoich klientów. I tak powstawało błędne koło. Bibby uzdrowiło tę sytuację. Ja sama sporo dobrego słyszałam o tej firmie może z nimi sie skontaktuj?
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:51
Możesz podać mi jakieś namiary na tą firmę? Mam problem z pewnym kontrahentem, który zalega mi sporą część pieniędzy a zbliżają się wypłaty. Na chwilę obecną nie mam z czego zapłacić pracownikom. Zawsze starałam się mieć odłożone pieniądze na wypłaty ale w tym miesiącu mieliśmy nieoczekiwane wydatki.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:48
Pierwszy raz słyszę o faktoringu. Ja gdy miałem problem z zapłatą za usługi od razu straszyłem sądem i zazwyczaj to skutkowało. Zapamiętam jednak, że jest coś takiego jak faktoring. Może dłużnicy szybciej będą opłacali faktury. Byłbym wdzięczny gdybyście polecili mi kilka firm zajmujących się faktoringiem.
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 0:06
A ja od samego początku zafascynowałem się faktoringiem i poleciłem szefowi - po opinii wśród znajomych - usługi Bibby Finance Services. Świetni ludzie, profesjonalne podejście, bardzo sobie ich wszyscy chwalą. Tak samo zresztą jak samą usługę faktoringu, bez której kilka razy, podejrzewam, miałbym kłopot z otrzymaniem wynagrodzenia od mojego pracodawcy. Bo opłacanie dziś faktur przez kontrahentów to jest czasami istna loteria.
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:32
Szef mojego męża również korzysta z faktoringu. Bez tego pewnie nie raz mąż nie dostałby w ogóle wypłaty. Teraz zdarzają się małe poślizgi ale zazwyczaj wypłata jest 2-3 dni po terminie, to się jeszcze da znieść. Wiecie może czy prywatne osoby mogą wykorzystać faktoring do ściągania długów?
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:27
Pierwszy raz słyszę o faktoringu... A nie ukrywam, że czasami by mi się przydał. Nie raz w swojej firmie trafiam na osoby, które zwlekają z zapłatą faktur. Normalnie krew człowieka zalewa zwłaszcza gdy zbliżają się wypłaty a pracownicy się niecierpliwią. Chyba nawiążę współpracę z jakąś firmą zajmującą się faktoringiem.
Cytuj
Odpowiedź