• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

15.9.2014 15:11
Problem z faktoringiem w Polsce jest taki, ze jest mało popularny. Ludzie nie wiedza, a często i nie chcą wiedzieć co mogą zyskać korzystając z tej usługi. Kojarzy im sie z windykacja, trochę słusznie, a trochę tez nie. Usługa jest podobna, ale nie taka sama, i to z tej różnicy wynikają jej zalety.
Cytuj
Vytautas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 14:23
Ja na szczęście nie muszę korzystać z usług faktoringowych, ale naczytałem się troszkę i rzeczywiście jest to ciekawa opcja. Z tego co wiem to Bibby Financial Services na przestrzeni lat zanotowało niesamowity wzrost i w tej chwili są prawdziwym potentatem (na skalę Polski na pewno, nie wiem jak Europa/świat).
Co do samego działania faktoringu - panowie wyżej już to wszystko wyjaśniali ale pozwolę sobie zalinkować do strony Bibby, gdzie wszystko jest opisane.
https://www.bibbyfinancialservices.pl/produkty/co-warto-wiedziec/jak-dziala-faktoring
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

8.6.2016 12:36
Tak jak "gość" wyżej napisał - ludzie się często boją korzystać z faktoringu bo źle to się kojarzy, jak jakaś lichwa. Ja ostatnio zacząłem troszkę hobbystycznie się tym interesować i na razie nie posiadając doświadczenia stwierdzam, że jest to dobra opcja dla firm mających problemy z kontrahentami.
Jeśli ktoś nie jest przekonany co to jest faktoring, jak dziala itp to podobnie jak kolega wyżej zapraszam na stronę Bibby Financial Services, tam zacząłem swoją przygodę. Oni są dużą firmą, więc doświadczenie mają niemałe.
Cytuj
Sajitam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2016 14:11
Usługi faktoringowe w Polsce zataczają coraz szersze kręgi i coraz więcej przedsiębiorstw z nich korzysta. Bibby Financial Services jest tylko jednym z przykładów jak należy prowadzić taką firmę, co pokazują ich statystyki i przychody.
Powiedzmy sobie szczerze - każdy chciałby mieć zapewnioną płynność finansową i nie być uzależnionym od tego czy akurat kontrahent z różnych powodów będzie nam dłużej zalegał ze spłatą należności czy też nie. Dla mnie to dobre zabezpieczenie, które uzyskujemy za względnie niewielki koszt.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.7.2016 15:05
Sajitam napisał
Usługi faktoringowe w Polsce zataczają coraz szersze kręgi i coraz więcej przedsiębiorstw z nich korzysta. Bibby Financial Services jest tylko jednym z przykładów jak należy prowadzić taką firmę, co pokazują ich statystyki i przychody.
Powiedzmy sobie szczerze - każdy chciałby mieć zapewnioną płynność finansową i nie być uzależnionym od tego czy akurat kontrahent z różnych powodów będzie nam dłużej zalegał ze spłatą należności czy też nie. Dla mnie to dobre zabezpieczenie, które uzyskujemy za względnie niewielki koszt.


Faktoring w Polsce jeszcze nie jest bardzo popularny, ale coraz więcej osób przekonuje się do tego. Jako Doradca Finansowy sam proponuję klientom faktoring, zamiast kredytu obrotowego w rachunku. Faktoring, zamieniając fakturę w pieniądze, pozwala firmie na poprawę płynności finansowej.
I co najważniejsze, nie ma wpływu na ocenę BIK, ponieważ, w odróżnieniu od kredytu, działa on w tle. Jest on niewidoczny w bilansie firmy, chociaż poprawia strukturę bilansową.

Osoby zainteresowane faktoringiem, uzyskaniem szerszej informacji zapraszam do kontaktu. Nr telefonu i adres e-mail w stopce.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź