Oblicz ratę kredytu

Zobacz, ile wyniesie miesięczna rata kredytu w zależności od oprocentowania, okresu kredytowania i rodzaju rat (równych lub malejących).

Kwota zadłużenia
PLN
Okres kredytu
lat
Oprocentowanie
%
Rodzaj rat
 

Zanim zaciągniesz kredyt, oblicz jego ratę

Decydując się na kredyt hipoteczny, oprócz kalkulacji kosztów trzeba przeanalizować również wiele jego pozakosztowych aspektów – kwotę, okres spłaty, wysokość oprocentowania czy rodzaj rat. To właśnie od nich zależy wysokość spłacanej raty.

Nawet niewielka zmiana wartości któregoś z tych czynników może znacząco wpłynąć na comiesięczne obciążenie domowego budżetu. To jak bardzo w różnych wariantach zmieni się rata zobowiązania szybko można wyliczyć wykorzystując nasz kalkulator. Nie czekaj, oblicz ratę swojego kredytu!


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Czy wiesz, co składa się na ratę kredytu?
Kredyt spłaca się w comiesięcznych ratach. Bank przesyła harmonogram spłat, i kredytobiorcy nie pozostaje nic innego jak co miesiąc przelewać odpowiednią kwotę na wskazany rachunek. Ale iluż z nich zastanawiało się, skąd wzięły się te liczby? Jak bank je wyliczył? Czy może nie nalicza sobie zbyt dużo? Przez wszystkie meandry raty kredytowej przeprowadza porównywarka finansowa Comperia.pl.
Wakacje kredytowe, karencja w spłacie - jak zawiesić ratę kredytu?
Masz chwilowe problemy finansowe i musiałbyś się sporo nakombinować, żeby zebrać środki na ratę kredytu hipotecznego? A może po prostu masz pilny wydatek i nie chcesz przeznaczyć pieniędzy akurat na ratę? Niezależnie co Tobą kieruje, istnieją rozwiązania tej kwestii. To wakacje kredytowe, czyli zawieszenie płatności całej raty, oraz karencja w spłacie części kapitałowej raty.
Jak w prosty sposób obniżyć ratę kredytu walutowego?
Rada Polityki Pieniężnej już po raz kolejny obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe. Operacja ta pozytywnie wpłynęła na oprocentowanie kredytów w PLN, a co za tym idzie na spadek wysokości rat takich zobowiązań. Niestety, decyzje tego organu bezpośrednio nie oddziałują na raty kredytów walutowych. Czy to oznacza, że osoby zadłużone w euro lub franku szwajcarskim nie mogą obniżyć swojej raty kredytowej? Sprawdźmy!
Jak można zmniejszyć ratę kredytu walutowego?
Po blisko półtora roku od wejścia w życie tzw. ustawy antyspreadowej, e-kantory mają się dobrze. Wiele wskazuje, że jeszcze dłuższy czas tak będzie. Popyt na te oraz inne miejsca, gdzie wymienia się waluty za pośrednictwem Internetu napędzają głównie posiadacze kredytów walutowych oraz przedsiębiorstwa zajmujące się handlem z zagranicą.
Gdy zabraknie na ratę - sprawdź jak wyjść z pułapki
Gdy pojawią się problemy z zebraniem środków na kolejną ratę kredytu, należy jak najszybciej poinformować o tym bank. Trzeba zasiąść do rozmów z kredytodawcą i negocjować z nim warunki otrzymanych propozycji. W końcu niespłacony dług nie jest na rękę żadnej ze stron.
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
"WŁASNY KĄT Hipoteczny" - oferta pakietowa
1348.81 PLN
0.00 %
3.62 %
PKO Bank Polski - WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1332.11 PLN
2.00 %
3.63 %
Bank Zachodni WBK - Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1382.55 PLN
1.99 %
3.95 %
Bank Pekao - Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

Najnowsze porady o kredytach hipotecznych
Najczęściej czytane o kredytach hipotecznych