Kredyt hipoteczny - dokumenty

Wybierz bank:
Cel kredytu:
Rynek
Pierwotny
Wtórny
Przedmiot zakupu
działka
mieszkanie lub dom
Dochód:

Jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to nie tylko duże zobowiązanie dla kredytobiorcy – to również poważna transakcja dla banku. Ponieważ w grę wchodzą duże pieniądze, bank stara się zminimalizować ryzyko udzielenia kredytu, który nie zostanie spłacony. Skutkiem tego jest skomplikowany proces kredytowy i ilość wymaganych przez bank dokumentów – potwierdzających tożsamość, wysokość dochodów oraz wartość nieruchomości.

Nasz kalkulator pozwala szybko sprawdzić co dokładnie będzie potrzebne – wystarczy wpisać nazwę banku, cel kredytu oraz źródło dochodu by dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Kredyt hipoteczny po 40-stce?
Na finansową pomoc banku przy zakupie mieszkania zazwyczaj decydują się osoby będące na początku swojego dorosłego życia. Również rządowe programy wsparcia kierowane są do ludzi młodych. Co jeśli jednak na zaciągnięcie kredytu zdecyduje się osoba po 40 roku życia? Banki stosują w tej kwestii pewne ograniczenia.
Kredyt hipoteczny czy pożyczka hipoteczna?
Słowa „kredyt” i „pożyczka” często używane są wymiennie. Warto jednak pamiętać, że to nie to samo, szczególnie gdy mówimy o produktach hipotecznych. Czym jest więc pożyczka hipoteczna?
Spłaciłeś kredyt hipoteczny - co teraz?
Ufff! Twój kredyt hipoteczny został całkowicie spłacony. Po wielu latach właśnie wpłaciłeś do banku ostatnią ratę. Comperia.pl podpowiada, co w takiej sytuacji powinien jeszcze zrobić kredytobiorca?
Ranking na Najlepszy Bank Hipoteczny po I półroczu 2013 roku
Który bank udzielając kredytów hipotecznych najliberalniej podchodzi do źródeł dochodu? Który pożyczy najwięcej pieniędzy i na najdłuższy okres? U którego kredytodawcy otrzyma się karencję w spłacie kapitału kredytu, lub tzw. wakacje kredytowe? Te i sporo innych parametrów, poza kosztami kredytowymi, decydują o atrakcyjności kredytu. Jak wynika z rankingu na Najlepszy Bank Hipoteczny po I połowie 2013 r., najelastyczniejszą ofertą mogą pochwalić się mBank i MultiBank.
Związek hipoteczny a związek małżeński
Prawdziwej miłości kupić się nie da, ale może da się coś kupić dzięki miłości? Wydaje się, że i tutaj trudno się zgodzić. Jednak dzięki miłości czasami dochodzi do zawarcia związku małżeńskiego, a następnie zaciągnięcia wspólnego kredytu hipotecznego. Czy banki chętniej udostępniają środki parom będącym po ślubie? Poniżej odpowiadają eksperci Comperia.pl
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1451.34 PLN
0.00 %
4.21 %
Deutsche Bank Polska - Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
"WŁASNY KĄT Hipoteczny" - oferta pakietowa
1479.33 PLN
0.00 %
4.4 %
PKO BP - WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1505.83 PLN
1.00 %
4.61 %
Citi Handlowy - Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna