Kredyt hipoteczny - dokumenty

Wybierz bank:
Cel kredytu:
Rynek
Pierwotny
Wtórny
Przedmiot zakupu
działka
mieszkanie lub dom
Dochód:

Jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to nie tylko duże zobowiązanie dla kredytobiorcy – to również poważna transakcja dla banku. Ponieważ w grę wchodzą duże pieniądze, bank stara się zminimalizować ryzyko udzielenia kredytu, który nie zostanie spłacony. Skutkiem tego jest skomplikowany proces kredytowy i ilość wymaganych przez bank dokumentów – potwierdzających tożsamość, wysokość dochodów oraz wartość nieruchomości.

Nasz kalkulator pozwala szybko sprawdzić co dokładnie będzie potrzebne – wystarczy wpisać nazwę banku, cel kredytu oraz źródło dochodu by dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Kredyt hipoteczny dla rolnika cz.2
Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest problemem, kiedy potencjalny klient może pochwalić się stabilnym zatrudnieniem – banki preferują kredytobiorców mających umowę o pracę. Trudności mogą pojawić się kiedy źródłem dochodu jest prowadzenie gospodarstwa rolnego. Sprawdziliśmy, w jaki sposób wyliczana jest zdolność kredytowa rolnika oraz jakie dokumenty powinien on przedstawić starając się o kredyt na budowę domu.
Kredyt hipoteczny dla rolnika cz.1
Udzielając kredytu hipotecznego, banki przychylnym okiem patrzą na klientów o stabilnym zatrudnieniu – najlepiej na podstawie umowy o pracę. Prowadzenie gospodarstwa rolnego, co samo w sobie jest niełatwym zadaniem, może utrudniać uzyskanie takiego finansowania. Sprawdziliśmy, gdzie rolnik może starać się o kredyt na budowę domu.
Kredyt hipoteczny po 40-stce?
Na finansową pomoc banku przy zakupie mieszkania zazwyczaj decydują się osoby będące na początku swojego dorosłego życia. Również rządowe programy wsparcia kierowane są do ludzi młodych. Co jeśli jednak na zaciągnięcie kredytu zdecyduje się osoba po 40 roku życia? Banki stosują w tej kwestii pewne ograniczenia.
Kredyt hipoteczny czy pożyczka hipoteczna?
Słowa „kredyt” i „pożyczka” często używane są wymiennie. Warto jednak pamiętać, że to nie to samo, szczególnie gdy mówimy o produktach hipotecznych. Czym jest więc pożyczka hipoteczna?
Spłaciłeś kredyt hipoteczny - co teraz?
Ufff! Twój kredyt hipoteczny został całkowicie spłacony. Po wielu latach właśnie wpłaciłeś do banku ostatnią ratę. Comperia.pl podpowiada, co w takiej sytuacji powinien jeszcze zrobić kredytobiorca?
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1325.46 PLN
0.00 %
3.43 %
Deutsche Bank Polska - Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
"WŁASNY KĄT Hipoteczny" - oferta pakietowa
1385.94 PLN
0.00 %
3.83 %
PKO BP - WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1377.46 PLN
1.00 %
3.85 %
Citi Handlowy - Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna