Kalkulator zdolności kredytowej

Liczba osób w gospodarstwie domowym
 
Średniomiesięczny dochód netto gospodarstwa domowego
PLN
Suma wysokości miesięcznych rat kredytowych gospodarstwa domowego
PLN
Suma wysokości limitów kart kredytowych wszystkich kredytobiorców
PLN
Suma wysokości dostępnych limitów w rachunkach bieżących wszystkich kredytobiorców
PLN
Suma wysokości innych miesięcznych zobowiązań kredytobiorców o charakterze stałym (np.: alimenty, leasing, poręczenie wymagalne)
PLN
Okres kredytowania
lat
Imię i nazwisko
E-mail
Telefon

Jaką mam zdolność kredytową? Sprawdź z kalkulatorem Comperia.pl

Planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Zanim zaczniesz analizować dostępne oferty banków warto sprawdzić, na jak duże finansowanie możesz liczyć. Pomoże w tym nasz kalkulator zdolności kredytowej. Pod tym pojęciem kryje się maksymalna kwota kredytu, jakiego banki będą skłonne udzielić konkretnemu kredytobiorcy.

Wystarczy wpisać osiągane przez domowników dochody oraz wszystkie formy zobowiązań gospodarstwa domowego wobec banków, a system szybko dokona odpowiednich wyliczeń. Dzięki użyciu kalkulatora można poznać swoją przybliżoną zdolność kredytową, co znacznie ułatwi znalezienie odpowiedniej oferty.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Co warto wiedzieć o zdolności kredytowej?
Osoba zainteresowana budową domu lub kupnem mieszkania często staje przed koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Trzeba jednak wiedzieć, że o ile warunki udzielania takich zobowiązań są podobne we wszystkich bankach, to już kwota jaką można pożyczyć zależy od wewnętrznych ustaleń każdej instytucji z osobna. Powodem takiego „zamieszania” jest różny sposób ustalania tzw. zdolności kredytowej. Czym jest owa zdolność i dlaczego tak trudno ją policzyć? Sprawdźmy.
Odrzuć kalkulator zdolności kredytowej, sprawdź z nami, gdzie pożyczysz najwięcej
Od kilkunastu miesięcy możemy obserwować stopniowy spadek cen mieszkań. Deweloperzy prześcigają się w promocjach, na rynku nieruchomości rządzi kupujący. Jest tylko jedno ale… Skąd wziąć pieniądze na zakup własnego M? Comperia.pl sprawdziła, w którym banku rodzina z dziećmi dostanie największy kredyt.
Potrzebujesz większej zdolności kredytowej? Są na to sposoby…
Po wprowadzeniu na początku 2012 r Rekomendacji T banki zmieniły sposób wyliczania zdolności kredytowej. Teraz musimy udowodnić, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt w 25 lat, nawet jeśli zaciągamy pożyczkę na dłuższy okres. W praktyce oznacza to, że wiele osób nie jest w stanie uzyskać takiego kredytu, jaki potrzebuje. Na szczęście jest kilka sposobów na poprawienie zdolności kredytowej. Comperia.pl podpowiada, jak to zrobić.
5 sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej
Kiedyś to banki zabiegały o to, by zwiększyć twoją zdolność kredytową. Teraz niestety musisz sam często mocno gimnastykować się, by twoja zdolność do spłaty kredytu była coraz wyższa. Przedstawiamy więc 5 skutecznych i legalnych sposobów na zwiększenie twojej zdolności kredytowej. Sprawdź!
Ile mogę spłacać kredyt hipoteczny?
Na jaki okres maksymalnie można zaciągnąć kredyt hipoteczny? To pytanie zadają sobie szczególnie osoby, którym zależy na niskich ratach i jak najwyższej zdolności kredytowej. Banki udzielają kredytów hipotecznych na okres 30-35 lat. Na dłużej niż 35 lat nie powinny - reguluje to rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego.
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt mieszkaniowy
889.18 PLN
0.00 %
3.47 %
Citi Handlowy - Kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
890.29 PLN
1.90 %
3.66 %
Bank BPS - Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
Ekologiczny kredyt hipoteczny
890.29 PLN
2.00 %
3.68 %
BOŚ - Ekologiczny kredyt hipoteczny

Najnowsze porady