• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Za co zapłaci ubezpieczyciel w przypadku wypadku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 14:23
grzes33 napisał
Gość napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Nie polecam wyszukiwarek, bo podmioty które je tworzą często robią to pod konkretne zapotrzebowanie - zamówienie Towarzystwa Ubezpieczeń lub pośrednika ubezpieczeniowego, który to ubezpieczenie sprzedaje. Spróbujcie się zagłębić w powiązania biznesowe wyszukiwarek, pośredników i TU, a potwierdzicie moje słowa ?. Oczywiście każdy ma swój sposób zakupu lub sprzedaży i powinien go doskonalić.


A ja myślę, że to agenci i brokerzy sprzedają tam gdzie mają największą prowizję. Miałam znajomą, która pracowała jako agent ubezpieczeniowy i otwarcie mówiła, że sprzedaje się to na czym da się zarobić.
Moze podaj namiary znajomej, zebysmy sie do niej nie zgłaszali :D
Takim ludziom powinno sie odbierac prawo wykonywania zawodu, gdyby bylo nadawane :). Na prawde strach trafic do takiego "doradcy". W sumie to taki sprzedawca i to slaby.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 11:29
jak trafisz do sprzedawcy a nie doradcy to właśnie tak będzie, ale osoby, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i zależy im na dłuższej relacji z klientem nie będą w ten sposób postępować

zadowolony klient wróci i jeszcze poleci znajomym/rodzinie, a taki "wrobiony" zrobi antyreklamę
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 11:11
Niestety mam wrażenie że nie jest to odosobniony przypadek i tak jak pisał pan Robert trzeba szukać nie koniecznie okazji a stałego i pewnego ubezpieczyciela.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 15:02
Przepraszam - trzymajmy się prawa i nie róbmy klientom wody z mózgu – w pośrednictwie ubezpieczeniowym nie ma doradców są agenci ubezpieczeniowi - czyli sprzedawcy ubezpieczeń i brokerzy ubezpieczeniowi czyli pośrednicy reprezentujący ubezpieczającego/ubezpieczonego.
Sprzedawca sprzedaje to co ma w ofercie i do czego ma pełnomocnictwo Ubezpieczyciela ( Towarzystwo Ubezpieczeń ) – pełnomocnictwo powinien przedstawić swojemu klientowi przed zawarciem umowy.
Broker działa w imieniu Ubezpieczającego ( na podstawie pełnomocnictwa swojego klienta ) poszukując odpowiedniej dla niego ochrony ubezpieczeniowej.
Doradcą ubezpieczeniowym może ktoś się nazwać lecz tą nazwą wprowadza w błąd klienta – ubezpieczającego !.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 11:15
A co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce nam wypłacić odszkodowania? Jak walczyć o swoje? O tym tutaj. Mają Państwo jakieś metody?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

3.4.2015 12:11
Ludzie posługują się słownictwem potocznym. Jesli jest doradca bankowy to i pewnie jest ubezpieczeniowy. Nie ma sie co denerwować. Oczywiscie edukacja jak najbardziej jest potrzebna. Ale spokojnie, czlowiek jak bedzie potrzebował to sie zwróci do odpowiedniej placówki -osoby.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

3.4.2015 12:42
Ubezpieczenie jest usługą niematerialną więc tu musimy być formalistami, bo chcemy aby umowa którą podpiszemy zadziałała w przypadku szkody. Chciałbyś aby doradca coś napisał, ty zapłacisz składkę za ubezpieczenie domu - dom legnie w gruzach, a doradca powie przecież ja nie podpisałem z tobą umowy ubezpieczenia ? Ten portal i to forum nie ma chyba służyć do opowiadania bajeczek, lecz do edukowania potencjalnych klientów ubezpieczeń ?
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Gość

Niezarejestrowani

3.4.2015 12:48
Krzysztof Wilczyński napisał
Ubezpieczenie jest usługą niematerialną więc tu musimy być formalistami, bo chcemy aby umowa którą podpiszemy zadziałała w przypadku szkody. Chciałbyś aby doradca coś napisał, ty zapłacisz składkę za ubezpieczenie domu - dom legnie w gruzach, a doradca powie przecież ja nie podpisałem z tobą umowy ubezpieczenia ? Ten portal i to forum nie ma chyba służyć do opowiadania bajeczek, lecz do edukowania potencjalnych klientów ubezpieczeń ?
Oczywiście ma Pan racje, dlatego też czytam i przyjmuje to co Panowie piszą. Jednak chcialem zaznaczyć, że ludzie nie posiadają tak gruntownej wiedzy, i czasem trzeba im to wybaczyć i cierpliwie tłumaczyć :).
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

6.4.2015 18:35
Właśnie to czyńmy ;)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 14:44
Ej, ej proszę się nie czepiać terminu "doradca ubezpieczeniowy" :) Dlaczego miałbym wprowadzać w błąd tak się określając? Tak się składa, że jestem w stanie doradzić klientowi opcje nie tylko z mojej oferty, a także innych instytucji, które mogą czasami być zdecydowanie lepsze.

Druga sprawa to wyczuwam trochę hipokryzji ze strony agentów/multiagentów odnośnie porównywarek ;) Porównywarka to narzędzie do znalezienia odpowiedniej oferty, a następnie jej zakupu samodzielnie lub przy pomocy agenta na infolinii. Drodzy agenci stacjonarni, przecież Wy także korzystacie z systemów a'la porównywarka, a następnie wystawiacie tylko polisę :) Proces taki sam tylko kto inny dostaje prowizję. Przewaga porównywarek to bardzo często pełna oferta i szybkość, natomiast agentów stacjonarnych to możliwość negocjacji cen i uzyskiwanie bezpośredniej pomocy. Krótko mówiąc co kto lubi i zdecydowanie nie powinno się twierdzić, że któraś z tych opcji jest gorsza.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Odpowiedź