• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Za co zapłaci ubezpieczyciel w przypadku wypadku?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 13:08
Odprowadzamy składki. Jednak tak na prawdę nie wiemy w jakich sytuacjach i w jakiej kwocie możemy liczyć na odszkodowanie. Warto to sprawdzać. Tutaj więcej na ten temat
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
JanK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 9:15
Niestety ale wielu ubezpieczycieli może się uchylać od wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia tak wiec możemy nie być tacy pewni czy dostaniemy odszkodowanie...
Wielu będzie próbowało na siłę nam udowodnić, że nic nam nie jest, że wypadek jest z naszej winy. Czasami sprawy takie ciągną się bardzo długo.
Dlatego też jestem zdania,że przed wykupem danego ubezpieczenia warto jest dokładnie sprawdzić dane towarzystwo ubezpieczeniowe.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 10:59
Jak sie uchylaja to reklamowac do skutku. No a zeby tego unikac wybierac sprawdzoe towarzystwa, nie kierowac sie do konca kryterium najniższej składki.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 15:10
Przepraszam, to w przypadku wypadku komunikacyjnego nie dostajemy odszkodowania od ubezpieczyciela składki tylko od swojego? Jeśli tak, to nie miałem o tym dotąd pojęcia i żyłem w błędzie! Chyba muszę zrewidować parę poglądów.
Poza tym w jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe może podważyć oczywiste dowody, takie jak rachunki za naprawy, oświadczenia policji, nie mówiąc już o zaświadczeniach od lekarza?! To naprawdę wygląda aż tak źle?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 9:31
Niestety w większości zbyt pochopnie wypowiadacie się na forum, bo często wystarczy przeczytać artykuł z odnośnika do początku tematu – także w tym przypadku. Zapraszam także do mojego tematu – czytać czy nie czytać owu, a szczególnie zainteresowanych tematem wypłaty odszkodowania odsyłam do przepisu ustawy ubezpieczeniowej (Wypłata odszkodowania lub świadczenia - Art. 15. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie lub świadczenie na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń dokonanych w postępowaniu, o którym mowa w art. 16, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu.).
Zakłady ubezpieczeń a właściwie ich pracownicy żądają często zbyt wiele dokumentów, bo chcą mieć dowód dla swoich przełożonych że nie wypłacili bezpodstawnie odszkodowania lub świadczenia. I tak po ludzku należy to rozumieć, albo poczekać na prawomocny wyrok sądu.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Gość

Niezarejestrowani

10.3.2015 9:53
Polecam artykuł: "Jak kupić dobre AC? 9 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę"
http://www.mfind.pl/akademia/ubezpieczenia-ac/jak-kupic-dobre-ac/
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 15:43
Nie polecam wyszukiwarek, bo podmioty które je tworzą często robią to pod konkretne zapotrzebowanie - zamówienie Towarzystwa Ubezpieczeń lub pośrednika ubezpieczeniowego, który to ubezpieczenie sprzedaje. Spróbujcie się zagłębić w powiązania biznesowe wyszukiwarek, pośredników i TU, a potwierdzicie moje słowa ?. Oczywiście każdy ma swój sposób zakupu lub sprzedaży i powinien go doskonalić.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Gość

Niezarejestrowani

23.3.2015 16:14
Krzysztof Wilczyński napisał
Nie polecam wyszukiwarek, bo podmioty które je tworzą często robią to pod konkretne zapotrzebowanie - zamówienie Towarzystwa Ubezpieczeń lub pośrednika ubezpieczeniowego, który to ubezpieczenie sprzedaje. Spróbujcie się zagłębić w powiązania biznesowe wyszukiwarek, pośredników i TU, a potwierdzicie moje słowa ?. Oczywiście każdy ma swój sposób zakupu lub sprzedaży i powinien go doskonalić.


A ja myślę, że to agenci i brokerzy sprzedają tam gdzie mają największą prowizję. Miałam znajomą, która pracowała jako agent ubezpieczeniowy i otwarcie mówiła, że sprzedaje się to na czym da się zarobić.
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 12:19
A ja jestem zdania,ze porządny doradca doradzi odpowiednie ubezpieczenie. Co z tego,ze raz czy drugi poleci coś za co ma najlepszą prowizję skoro potem jego klienci nie będą z tego zadowoleni? Reklama szeptana ciagle działa.
Wyszukiwarki ubezpieczeń też również nie są takie skuteczne bo ubezpieczenia są różne. Tańsze, droższe.
NIe zawsze to tańsze jest lepsze. Zwykle w ubezpieczeniu jest wyszczególnione dobrze co obejmuje a co nie i w to warto jest się wczytać. Ze swojej strony polecam te większe towarzystwa. PZU, Allianz czy Wartę .Są pewne.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2015 13:24
Gość napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Nie polecam wyszukiwarek, bo podmioty które je tworzą często robią to pod konkretne zapotrzebowanie - zamówienie Towarzystwa Ubezpieczeń lub pośrednika ubezpieczeniowego, który to ubezpieczenie sprzedaje. Spróbujcie się zagłębić w powiązania biznesowe wyszukiwarek, pośredników i TU, a potwierdzicie moje słowa ?. Oczywiście każdy ma swój sposób zakupu lub sprzedaży i powinien go doskonalić.


A ja myślę, że to agenci i brokerzy sprzedają tam gdzie mają największą prowizję. Miałam znajomą, która pracowała jako agent ubezpieczeniowy i otwarcie mówiła, że sprzedaje się to na czym da się zarobić.
Moze podaj namiary znajomej, zebysmy sie do niej nie zgłaszali :D
Cytuj
Odpowiedź