• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy ktoś słyszał o planach systematycznego oszczędzania ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mycha566

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 22:13
Proszę o radę. Chcę zapewnić osobie bliskiej otrzymywanie w przyszłości pewnej stałej kwoty miesięcznie. W tym celu zamierzam systematycznie odkładać przez jakieś 5 do 10 lat kwotę 100 – 200 zł miesięcznie. Słyszałam trochę o tzw. planach systematycznego oszczędzania,ale nie mam pojęcia na czym to polega i kto oferuje?
Cytuj
Agata7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:24
Z tego co słyszałam w planie systematycznego oszczędzania zobowiązuje nas do wpłacania ustalonych kwot w ustalonym terminie .Co do odsetek to nie wiem ile oferują .A możne ktoś się orjetuje jakie banki oferują plan systematycznego oszczędzania i na jakich warunkach ?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.5.2014 10:11
Nikt nie daje gwarancji określonego procentu, dlatego ważne jest, aby dobrze wybrać jaki plan, z jakiej firmy i odpowiednio zarządzać tymi finansami, można pod kontrolą specjalisty, tylko tego też trzeba wybrać umiejętnie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 10:31
Agata7 napisał
Z tego co słyszałam w planie systematycznego oszczędzania zobowiązuje nas do wpłacania ustalonych kwot w ustalonym terminie .Co do odsetek to nie wiem ile oferują .A możne ktoś się orjetuje jakie banki oferują plan systematycznego oszczędzania i na jakich warunkach ?
Plany Systematycznego Oszczędzania (PSO) to produkty stworzone, aby łatwiej było pozyskać środki na przyszłe potrzeby. Podpisując umowę o prowadzenie PSO z funduszem, klient zobowiązuje się do dokonywania ustalonych minimalnych wpłat przez określony czas, zazwyczaj maksymalnie przez 10 lat. Można znaleźć fundusze z minimalną składką już od 50 zł. Często znaleźć można produkty skonstruowane zostały z myślą o dzieciach.
W ramach PSO można wpłacić jednorazową większą opłatę na samym początku, a wszystkie późniejsze wpłaty są całkowicie zwolnione z prowizji, lub wybrać produkt w którym opłaty są, ale pomniejszone o rabat, sięgający od kilkudziesięciu do nawet 100 proc. Wycofać z produktu można się w każdej chwili, ale nie zostanie nam też zwrócona zapłacona z góry prowizja, a jeśli wybraliśmy drugi wariant, to trzeba będzie zwrócić TFI kwotę, którą wynika z różnicy między standardową prowizją a tą, którą płaciliśmy. Żadnych dodatkowych opłat nie ma. Plany posiada większość banków: Millennium, ING Bank Śląski, BGŻ i inne. Warto przeanalizować oferty i dostosować odpowiednią do swoich potrzeb.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 14:33
kurcze ja nie miałam pojęcia że cos takiego jest. Teraz przynajmniej wiem. To mógłby być niezły pomysł na oszczędzanie na studnia dla dziecka. Albo pieniądze na wakacje czy remont. A na jaki najkrótszy okres czasu można zdecydować się na ten systematyczny plan oszczędzania?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 15:35
kolorowaPanna napisał
kurcze ja nie miałam pojęcia że cos takiego jest. Teraz przynajmniej wiem. To mógłby być niezły pomysł na oszczędzanie na studnia dla dziecka. Albo pieniądze na wakacje czy remont. A na jaki najkrótszy okres czasu można zdecydować się na ten systematyczny plan oszczędzania?
Najkrótszy okres, na jaki można zawrzeć umowę o prowadzenie PSO to dwa lata. Najczęściej jednak spotyka się oferty na trzy i pięć lat.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 18:06
Nie lepiej odkładać pieniądze na konto lub w domu np. do słoika?;) Wydaje mi się, że wyjdzie na to samo. Chyba, że na PSO jest jakieś oprocentowanie? Jeśli tak to jakie duże? Uważam, że każdy powinien odkładać na przyszłość swoich dzieci ale trzeba porządnie przemyśleć sposób w jaki chcemy to zrobić. Najważniejsze by dzieci na tym nie straciły.
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 13:54
tom7878 napisał
Nie lepiej odkładać pieniądze na konto lub w domu np. do słoika?;) Wydaje mi się, że wyjdzie na to samo. Chyba, że na PSO jest jakieś oprocentowanie? Jeśli tak to jakie duże? Uważam, że każdy powinien odkładać na przyszłość swoich dzieci ale trzeba porządnie przemyśleć sposób w jaki chcemy to zrobić. Najważniejsze by dzieci na tym nie straciły.
Zwykle oprocentowanie bazowe gromadzonych środków zależne jest od stopy WIBOR 3M, Oprocentowanie zmienia się, więc tak jak zmieniają się tendencje na rynku finansowym. Wyznaczone zostanie oprocentowanie bazowe.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 18:02
Takie oprocentowanie bazowe jest korzystne? Mogłabym wpłacić do PSO swoje oszczędności? Czy lepiej zainwestować w lokatę lub konto oszczędnościowe? Stoję właśnie przed wyborem odpowiedniego miejsca dla moich oszczędności i nie wiem co wybrać.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:33
Pierwszy raz słyszę o planie systematycznego oszczędzania. Wydaje mi się, że to dobry sposób na odłożenie pieniędzy na przyszłość dzieci. My naszym córkom założyliśmy konta oszczędnościowe. Nie miałam jednak pojęcia o PSO. Gdybym wiedziała pewnie bym się na nie zdecydowała.
Cytuj
Odpowiedź