• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata w Euro

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:09
Mam odłożonych trochę Euro na koncie gdy jeszcze pracowałam za granicą. Zastanawiam się czy istnieje możliwość zainwestowania tych pieniędzy najlepiej na lokacie bez konieczności ich przewalutowania?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 18:28
Oczywiście, banki oferują również lokaty euro. Musisz jednak posiadać u nich konto. Oprocentowanie wynosi niewiele, bo około 1-1,5% na rok. Są też lokaty na krótszy i dłuższy okres. Sprawdź na przykład ofertę Alior Banku albo Getin Banku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 8:57
Są oferty, ale z marnym oprocentowaniem, chyba nie ma sie co w to bawic, z tego co przeglądam to lepiej niż na 2 proc. nie znajdziesz.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 13:09
Gość napisał
Są oferty, ale z marnym oprocentowaniem, chyba nie ma sie co w to bawic, z tego co przeglądam to lepiej niż na 2 proc. nie znajdziesz.


No to rzeczywiście słabo..chyba lepiej bym wyszła na tym gdybym je wymieniła na złotówki i wpłaciła na zwykłą polską lokatę..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 15:09
bogusiazien napisał
Gość napisał
Są oferty, ale z marnym oprocentowaniem, chyba nie ma sie co w to bawic, z tego co przeglądam to lepiej niż na 2 proc. nie znajdziesz.


No to rzeczywiście słabo..chyba lepiej bym wyszła na tym gdybym je wymieniła na złotówki i wpłaciła na zwykłą polską lokatę..
Na to wychodzi, w złotówkach znajdziesz oprocentowanie 4 proc. no i nie martwisz sie o przewalutowanie.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 16:01
Gość napisał
bogusiazien napisał
Gość napisał
Są oferty, ale z marnym oprocentowaniem, chyba nie ma sie co w to bawic, z tego co przeglądam to lepiej niż na 2 proc. nie znajdziesz.


No to rzeczywiście słabo..chyba lepiej bym wyszła na tym gdybym je wymieniła na złotówki i wpłaciła na zwykłą polską lokatę..
Na to wychodzi, w złotówkach znajdziesz oprocentowanie 4 proc. no i nie martwisz sie o przewalutowanie.


No dokładnie. Myślałam, że tego uniknę ale skoro te lokaty w euro są tak nieatrakcyjne nie ma co czekać bo pewnie szybko się to nie zmieni..
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 9:00
mnie zawsze uczyli ze kredyty i inne produkty bankowe bierzemy w walucie w której zarabiamy wtedy unikniemy wiekszosci problemow i rozczarowań :)
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 8:56
Wanana napisał
mnie zawsze uczyli ze kredyty i inne produkty bankowe bierzemy w walucie w której zarabiamy wtedy unikniemy wiekszosci problemow i rozczarowań :)
W takich sytuacjach z pewnością niwelowane jest ryzyko, czy jest to opcja bardziej opłacalna trudno ocenić.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 12:38
Ja bym chętnie włożyła na lokatę właśnie w EURO szkoda tylko, że jest to nieopłacalne. Zastanawiam się tylko czy przewalutowanie będzie w porządku i jak to zrobić czy w banku czy kantorze internetowym...
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 13:12
Co do wymiany, to proponuje lekturę artykułu: http://ciekawnik.pl/zakupy-i-pieniadze/1024-wymiana-walut
Cytuj
Odpowiedź