• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata w Euro

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 14:33
bogusiazien napisał
Ja bym chętnie włożyła na lokatę właśnie w EURO szkoda tylko, że jest to nieopłacalne. Zastanawiam się tylko czy przewalutowanie będzie w porządku i jak to zrobić czy w banku czy kantorze internetowym...
Z tego co czytam to lepiej w kantorze, banki maja niekorzystne przewalutowania, ale najlepiej będzie jak sobie porównasz dzień wcześniej np. kursy. Będziesz mieć pewność co jest korzystniejsze.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 15:37
remi napisał
bogusiazien napisał
Ja bym chętnie włożyła na lokatę właśnie w EURO szkoda tylko, że jest to nieopłacalne. Zastanawiam się tylko czy przewalutowanie będzie w porządku i jak to zrobić czy w banku czy kantorze internetowym...
Z tego co czytam to lepiej w kantorze, banki maja niekorzystne przewalutowania, ale najlepiej będzie jak sobie porównasz dzień wcześniej np. kursy. Będziesz mieć pewność co jest korzystniejsze.


Dzięki, a czy na przykład ma znaczenie na przykład miesiąc albo koniec roku czy początek? Pamiętam że jak kiedyś potrzebowałam sprzedać euro ciągle trzymało się na 3,60 teraz jest to ponad 4zł więc chciałabym uniknąć takiego spadku jakiegoś
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 19:55
Nie ma znaczenia. Jeśli boisz się natomiast, że wybrałaś zły moment sprzedaży możesz podzielić kwotę euro przeznaczoną na wymianę na kilka części i wymieniać np. co miesiąc.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 11:11
Sprawa jest skomplikowana - niby lokaty w złotych są dużo lepiej oprocentowane od tych w euro, ale jednocześnie można sporo stracić przy wymianie walut. Ot, taki prosty przykład. Mam 1000 euro, sprzedaję je po kursie 4,15 zł, mam 4150 zł. Zakładam lokatę na 3,5% i po roku mam 4267 zł. Sprzedaję to po 4,25 zł, i mam... 1004 euro. Czyli tyle ile zarobiłabym na lokacie w euro na 0,5%. Dlatego tak ważne okazują się kursy walut.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 12:50
Marzena Kazbieruk napisał
Sprawa jest skomplikowana - niby lokaty w złotych są dużo lepiej oprocentowane od tych w euro, ale jednocześnie można sporo stracić przy wymianie walut. Ot, taki prosty przykład. Mam 1000 euro, sprzedaję je po kursie 4,15 zł, mam 4150 zł. Zakładam lokatę na 3,5% i po roku mam 4267 zł. Sprzedaję to po 4,25 zł, i mam... 1004 euro. Czyli tyle ile zarobiłabym na lokacie w euro na 0,5%. Dlatego tak ważne okazują się kursy walut.


No właśnie może rzeczywiście skorzystam z porady Tomasza i będę wymieniała co miesiąc daną kwotę. TO jest właśnie to jak się ma obcą walutę i później można sporo stracić na przewalutowaniu.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 9:12
To co pisała Marzena - lokata w euro w Polsce to także trochę gra na walutach, więc lokata walutowa jest najlepsza, gdy przewiduje się osłabienie waluty lokaty, i umocnienie złotego.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2014 13:56
Emilia Kasińska napisał
To co pisała Marzena - lokata w euro w Polsce to także trochę gra na walutach, więc lokata walutowa jest najlepsza, gdy przewiduje się osłabienie waluty lokaty, i umocnienie złotego.


No dokładnie więc jest to taka loteria niestety. Póki co się wstrzymam chyba. Może w najbliższym czasie coś się zmieni albo będę wymieniać euro na złotówki i tyle. Nie wiem jeszcze.
Cytuj
Odpowiedź