• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt studencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 20:32
zgredek napisał
Domi Kiwińska napisał
https://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/informacja-o-kredytach-studenckich-w-roku-akademickim-2013-2014.html może informacje na tej stronie Ci pomogą. W sumie kwota dochodu na osobę dosyć wysoka - bo aż 2300, ale wydaje mi się że bardzo pomocne w tej sytuacji jest poręczenie kredytu - ale to doczytasz już sobie na stronie.


2300 NA OSOBĘ? Chyba na rodzinę. W ogole nie wiem skąd wzięłaś te informacje bo na stronie napisane jest że 100% kredytu należy się osobie której rodzina nie ma większego dochodu niż 600 zł/mc I 70% dla osoby której rodzina nie przekracza 1000zł/mc. Nie wiem skąd wzięło ci się 2300...


Może stąd - cytat ze strony:
Decyzja o przyznaniu kredytu
W grudniu 2013 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustali maksymalną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do otrzymania kredytu studenckiego. W roku akademickim 2012/2013 dochód na osobę w rodzinie studenta uprawniający do otrzymania kredytu wynosił 2.300 zł

Co prawda informacja i tak jest podana błędnie, bo chodzi o maksymalny dochód na osobę, ale informacja z taką kwotą rzeczywiście jest.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 16:26
A nie możesz iść na studia dzienne? Wtedy uniknęłabyś kredytu i nie obciążałabyś ani siebie ani rodziny takim wydatkiem. Ja bym to dobrze przemyślałam, bo kredyt trzeba spłacać a trudno pogodzić jest pracę ze studiami.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 17:54
Ja też bym przemyślała studia dzienne. Sama wiem jak trudno pogodzić jest studia z pracą bo tak właśnie studiowałam. Czasami bylam tak zmęczona, że nie miałam sił do domu wrócić. A jakbym miała spłacać jeszcze kredyt..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.9.2014 14:05
Kazdy sam podejmuje takie decyzje, czesto ludzie po prostu nie maja wyjscia, a studia jakos skonczyc trzeba.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 8:50
Te kredyty wcale nie sa zle, wiadomo trzeba splacic, ale to co wziales i nic wiecej. W usa np. to standard, ze rodzice jesli nie zaoszczedili na ksztalcenie dziecka to ten bierze kredyt.
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:31
Ciekawe jak jest ze splata tych kredytów w stanach :) A jeslic hodzi o samo meritum sprawy to mysle, ze to dobra opcja, jak ktos sie wyksztalci, podlapie dobra prace to mu te 200-300 zł raty miesiecznie nie bedzie wielkim obciążeniem. Spokojnie mozna sobie z tym poradzic.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 9:04
Moj brat bral kredyt studencki, nawet nie tyle musial, co chcial wziac zeby miec wiecej pieniedzy. Teraz splaca, jednak rata po 300 zł miesiecznie to jest obciążenie, na jego przykladzie widze, ze to średnio opłacalny interes.
Cytuj
Odpowiedź