• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt studencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 8:49
Chciałbym starać się o kredyt studencki. Niestety nie wiem ile musi wynosić dochód na rodzinę by dostać taki kredyt. Kto może się o niego starać i komu najczęściej odmawiają. Wiecie może? Jest to dla mnie dość istotne bo mojej rodziny nie stać na opłacenie moich studiów.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:25
https://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/informacja-o-kredytach-studenckich-w-roku-akademickim-2013-2014.html może informacje na tej stronie Ci pomogą. W sumie kwota dochodu na osobę dosyć wysoka - bo aż 2300, ale wydaje mi się że bardzo pomocne w tej sytuacji jest poręczenie kredytu - ale to doczytasz już sobie na stronie.
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 18:57
W końcu z tego nie skorzystałam, ale będąc na studiach zastanawiałam się nad stypendiami socjalnymi - może Ciebie obejmą? To jest dobre rozwiązanie dla mniej zamożnych rodzin, a często się zdarza, że miesięczne stypendium pokrywa ratę czesnego i jeszcze zostaje - przynajmniej tak byłoby w przypadku uczelni na której ja studiowałam.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.7.2014 8:53
lipslikesugar napisał
W końcu z tego nie skorzystałam, ale będąc na studiach zastanawiałam się nad stypendiami socjalnymi - może Ciebie obejmą? To jest dobre rozwiązanie dla mniej zamożnych rodzin, a często się zdarza, że miesięczne stypendium pokrywa ratę czesnego i jeszcze zostaje - przynajmniej tak byłoby w przypadku uczelni na której ja studiowałam.
Ale w ramach stypendium nie dostanie tyle pieniędzy. Chyba że wysokie za wyniki w nauce plus jakieś socjalne. Najlepiej mieć i stypendium i jak trzeba kredyt.
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 11:42
2300 no ok ale brutto czy netto? pewnie brutto i to wcale juz tak dużo nie jest na 3 osobową rodzinę lub większa :) jesli chodzi o socjalke to moj facet miał ale przychod w rodzinie miał niewielki bo tylko 1000 zł na 4 osoby wiec to tyle co nic, dostawał socjalne 400 zł i po pierwszym roku miał za wyniki w nauce 300 zł i jeszcze jakis dodatek za niewielki stopien niepelnosprawnosci - mial na rzeszów tyle kasy ze spokojnie sie utrzymal miał mieszkanie wyzywienie :)
Cytuj
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 5:23
Domi Kiwińska napisał
https://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/informacja-o-kredytach-studenckich-w-roku-akademickim-2013-2014.html może informacje na tej stronie Ci pomogą. W sumie kwota dochodu na osobę dosyć wysoka - bo aż 2300, ale wydaje mi się że bardzo pomocne w tej sytuacji jest poręczenie kredytu - ale to doczytasz już sobie na stronie.


2300 NA OSOBĘ? Chyba na rodzinę. W ogole nie wiem skąd wzięłaś te informacje bo na stronie napisane jest że 100% kredytu należy się osobie której rodzina nie ma większego dochodu niż 600 zł/mc I 70% dla osoby której rodzina nie przekracza 1000zł/mc. Nie wiem skąd wzięło ci się 2300...
Cytuj
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 19:18
Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi;) Bardzo mi pomogliście! Okazało się, że mogę starać się o kredyt studencki, należy mi się 100% bo dochód w mojej rodzinie na osobę wynosi 590 zł więc na styk.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 12:14
Najlepiej zapytaj w dziekanacie. Panie powinny udzielić Ci informacji co, jak, gdzie i kiedy składać oraz jaki musi być dochód aby otrzymać taki kredyt.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.7.2014 15:06
marylkakor napisał
Najlepiej zapytaj w dziekanacie. Panie powinny udzielić Ci informacji co, jak, gdzie i kiedy składać oraz jaki musi być dochód aby otrzymać taki kredyt.
A niby skąd panie w dziekanacie mogą to wiedzieć? One ewentualnie wydadzą odpowiednie zaświadczenie. Takie rzeczy załatwia się w banku.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 15:36
idz do banku bo baba w dziekanacie to tylko ochrzanic cie moze :) i to o ile bez focha wyda ci to zaświadczenie ktore potrzebujesz do banku :P
Cytuj
Odpowiedź