• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy firma Vivus może wpisać do bik

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2015 13:30
Witam. Jakiś czas temu zaciągnąłem pożyczkę w Vivusie . Mam obecnie problem ze spłątą rat. Od jakiegoś czasu nie jestem w stanie spłacić ich w całości. Za miesiąc jednak wybieram sie do pracy sezonowej za granicę.Wiem,ze wtedy zarobię pieniądze na to aby ją spłacić w całości. Martwi mnie jednak fakt czy firma ta wpisuje informacje o braku spłaty do rejestru. Czy przez to będę miał w przyszłości problem z zaciągnięciem innego kredytu ?
Cytuj
gryzli

Niezarejestrowani

5.8.2015 14:01
Jasne, ze moze. Załdużenie to zadłuzenie. Powiem wiecej przez to ze w ogole brales tam pozyczke moga banki nie chciec Ci udzielac kredytu przez dlugi czas.
Cytuj
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 11:49
gryzli napisał
Jasne, ze moze. Załdużenie to zadłuzenie. Powiem wiecej przez to ze w ogole brales tam pozyczke moga banki nie chciec Ci udzielac kredytu przez dlugi czas.
gryzli napisał
Jasne, ze moze. Załdużenie to zadłuzenie. Powiem wiecej przez to ze w ogole brales tam pozyczke moga banki nie chciec Ci udzielac kredytu przez dlugi czas.


Oj to nie za bardzo. Liczyłem ,że może uda mi się odbić poprzez tą pracę za granicę i wziąc w przyszłości kredyt na samochód. Czy można jakoś negocjować z vivusem aby mnie nie wpisali? Albo przeczekali te dwa miesiące aż spłacę? I czy taki wpis z bik można w przyszłości usunąć? Ile taki wpis jest aktualny?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 13:54
Vivus ma podpisaną umowę z BIK więc czy jest to dobrze spłacane czy źle to informacje o tym widać w raporcie. Natomiast usunięcie jeśli spłacałeś z dużym opóźnieniem jest w Gestii Viusa, napisz pismo z prośbą o aktualizację i cofnięcie zgody na przetwarzanie danych, może się zgodzą.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
xawcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 14:16
Tzn. że kazda chwilówka moze tam podac informacje czy tylko te, które maja jakieś umowy?
Cytuj
Mikołaj FidzińskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 23 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 16:46
@xawcio nie wszystkie firmy pożyczkowe mają podpisane umowy z BIK. Współpraca z BIK odbywa się na zasadzie wzajemności - z jednej strony firma może korzystać z informacji dotyczących historii kredytowej klientów, ale z drugiej - sama musi dane dot. historii swoich klientów dostarczać do bazy BIK.
Cytuj
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 16:53
Swoja drogą ktoś wie może dlaczego banki nie chcą dawać kredytów osobom, które w przeszłości brały chwilówki? Rozumiem, że mogą odmówić osobom, które chwilówek nie spłacały jak należy, ale jeśli ktoś to robił zgodnie z umową, to gdzie w tym sens?
Chodzi o to, że banki starają się w ten sposób zniechęcić do konkurencji?
To też głupie moim zdaniem, bo przecież jeśli ktoś może dostać kredyt w banku, to bierze go w banku, a do firm pożyczkowych chodzą osoby, którym w banku odmówiono.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 18:05
nie spotkałem się z taką sytuacją że ktoś nie otrzymał kredytu bo brał w przeszłości chwilówki, chyba że ma je obecnie i brakuje zdolności lub też są wpisy przy złej obsłudze
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 18:05
nie spotkałem się z taką sytuacją że ktoś nie otrzymał kredytu bo brał w przeszłości chwilówki, chyba że ma je obecnie i brakuje zdolności lub też są wpisy przy złej obsłudze
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
beata

Niezarejestrowani

7.8.2015 8:42
A ja wlasnie słyszalem, ze jak sie bralo chwilowki to potem jest problem, bo banki patrza na klienta jako potencjalne "zagrożenie" jesli chodzi o splate.
Cytuj
Odpowiedź