• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zaliczka czy zadatek?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 9:30
Witam
W przyszłym tygodniu podpisuję umowę przedwstępną kupna samochodu. Słyszałam, że trzeba wpłacić zaliczkę lub zadatek. Co wybrać? Czy w ogóle różni się zaliczka od zadatku? Dodam, że zależy mi na tym samochodzie i chcę mieć 100% pewność, że obecny właściciel nie go nie sprzeda pomimo zawarcia umowy przedwstępnej. Ile taki zadatek/zaliczka powinien wynosić? Samochód kosztuje 5800zł.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 13:24
Wydaje mi się, że zadatek będzie dla ciebie lepszym zabezpieczeniem niż zaliczka. Z tego co wiem zaliczka jest zwrotna a zadatek nie. Jeśli zrezygnujesz z kupna samochodu zadatek przepadnie. W przypadku gdy zrezygnuje sprzedawca to on będzie ci musiał zwrócić dwukrotną wartość zadatku. Mam rację? Jeśli się pomyliłam proszę poprawcie mnie.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 17:45
Jeszcze nigdy nie podpisywałem umowy przedwstępnej więc nie wiem do końca jak to przebiega. Ale jeśli jest tak jak pisze Zuzannaanna to ja bym wybrał zaliczkę. Przynajmniej miałbym pewność, że odzyskam swoje pieniądze. A dlaczego nie chcesz kupić tego samochodu od razu tylko bawisz się w umowy przedwstępne?
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 19:37
Dziwne takie kupno samochodu na umowę przedwstępna. Chyba ze to jest na zasadzie sprowadzenia samochodu z zza granicy i sprzedawca chce mieć pewność że jak sprowadzi Ci samochód to Ty go od niego weźmiesz a nie będzie musiał na sile kupca szukać. Mam racje?
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:19
też wydaje mi sie że to jest na zasadzie sprowadzania z zagranicy.Na twoim miejscu zdecydowałam bym sie na zadatek. Większa szansa ze później w jakiś sposób odzyskasz pieniądze. A ten samochód sprowadza wam jakaś zaufana osoba? bo ja też zastanawiam sie nad takim kupnem samochodu ale u mnie na okolicy nie ma kogoś takiego.
Cytuj
Ostoja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 22:52
Zadatek to bedzie bardzo dobre rozwiązanie. I Jeszcze przed podpisaniem tej umowy przedwstępnej dobrze ją poczytaj. Bo nigdy nie wiadomo co może w niej zamieścić. Wiem ze teraz ludzie są już wyczuleni na takie zawieranie umów ale lepiej przypomnieć o tym jeszcze kilka razy.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 7:36
Mi też się wydaje że sprowadzają samochód z zagranicy. Inaczej umowa przedwstępna nie miałaby sensu. Na waszym miejscu zdecydowałabym się na zadatek, jeśli się ten Pan wycofa będzie musiał Ci zwrócić dwa razy tyle. A nie boisz się kupować samochodu w ciemno? A jeśli po podpisaniu umowy okaże się, że z samochodem coś jest nie tak? Co wtedy?
Cytuj
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 8:32
Nawet się nie zastanawiaj i wybierz zadatek. Będziesz miała gwarancję, że koleś się nie wycofa bo nie będzie mu się opłacało. Gdy będziesz jechała odebrać samochód koniecznie weź ze sobą kto się zna na autach i możesz mu zaufać. Zadbaj też o to by w umowie było napisane, że auto jest z legalne go źródła i w pełni sprawne.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 9:07
Wzięcie takiej osoby która sie zna na autach to podstawa. My niby mamy samochody i wiemy co i jak. Ale czasami tacy sprzedawcy mają takie sposoby żeby zamaskować jakieś mankamenty samochodu ze do głowy by nam nie przyszło że tak sie da. Lepiej wszystko wcześniej sprawdzić.
Cytuj
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:26
też jestem za zadatkiem.Gdy ja kupowałem samochód wziąłem ze sobą mojego kuzyna mechanika. Wiedziałem ze taka osoba dużo bardziej będzie znała sie na różnych niedociągnięciach. No i zawsze można było zbić trochę z ceny mimo tego ze wcześniej kwota była już ustalona. Są usterki - cena idzie w dół.
Cytuj
Odpowiedź