• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kilka rad dla zadłużonych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 11:09
Przygotowaliśmy kilka rad dla zadłużonych. A Państwo pomogą? Co powinni robić zadłużeni, żeby w jakiś sposób się podratować? Jakieś pomysły?:)
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 11:36
Ja jakiś czas temu wyszłam z zadłużenia. Jeszcze z czasów studenckich. Błędy młodości, nabrałam kilka chwilówek. Potem ciężko było mi to spłacić. Udało się. Obecnie kilka razy się zastanowię zanim zdecyduję się na jakiekolwiek zobowiązanie tego rodzaju.
Warto jest na pewno starać się negocjować. W interesie banku jest również to abyśmy spłacali kredyt regularnie, bez opóźnień. Tak więc w wielu przypadkach po prostu idą nam na rękę.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 12:08
Nie brac chwilowek. To moja rada. One potrafia na prawde dac czlowiekowi w kosc. Mam sasiada, ktory zaciaga jedna, zeby splacic poprzednia. Zal patrzec.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 13:29
Podstawą jest to aby w momencie kiedy bierzemy dany kredyt patrzeć, czy jeśli wezmę dane zobowiązanie będzie mnie na nie stać nawet wtedy kiedy stracę pracę. Bo dzisiaj pracuje zarabiam niby 3 tyś i większość ludzi żyją chwilą a może przyjść moment utraty pracy i wtedy co załamka.
Ważne jest też to aby jeśli bierzemy kredyt to bierzmy go na max okres kredytowania, dla czego?. Bo jeśli weźmiemy kredyt np. 20tyś i rozłożymy go np. na 7 lat rata będzie ok 400 zł a jeśli weźmiemy taki kredyt na 3 lata bo mnie stać, to rata będzie na poziomie przypuśćmy 1400 zł i teraz tracisz pracę i co robisz?.
Pamiętaj lepiej jest załatwić czy zarobić te 400 zł niż 1500 zł.
Co jeszcze zaobserwowałem, to że jeśli mamy już kredyt i widzimy że mogą się pojawić problemy ze spłatą, to zgłaszajmy to do banku wcześniej jak zapada rata kredytu, a nie już po terminie kiedy trzeba uregulować należność.
Jak przyjdzie mi jeszcze coś do głowy to napewno napiszę.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 16:28
W skrajnych przypadkach warto skorzystać z pożyczek konsolidacyjnych. Można w ten sposób wydłużyć sobie okres spłaty i tym samym zmniejszyć miesięczne obciążenie związane ze spłatą. Zwykle jest to droższe - ale i tak potrafi przynieść ulgę.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 21:47
1. jak stracisz pracę (główne źródło dochodu) i nie masz na przysłowiowy "chleb" to wtedy płatność raty naprawdę nie jest najważniejsza, trzeba szybko szukać nowego źródła utrzymania a wcześniej dogadać się z bankiem odnośnie odroczenia terminu spłaty, rozłożenia na dłuższy czas
2. pożyczki konsolidacyjne są ok, ale dla tych co mają zdolność kredytową, jeżeli ktoś jej nie posiada to niestety o konsoli może zapomnieć
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.2.2015 8:56
Trzeba równiez zdawać sobie sprawę z tego,że pożyczka konsolidacyjna to dodatkowe zobowiązanie i w ostatecznym rozrachunku zapłacimy za nie o wiele więcej.
O ile jeszcze ktoś ma kredyt w banku to rzeczywiście jest możliwość negocjacji. Gorzej jeśli zdecydował się na chwilówkę.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 12:16
Dokładnie z bankiem masz przynajmniej możliwość negocjacji, wakacji kredytowych itd.
Cytuj
Odpowiedź