• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

z kart trzeba korzystać mądrze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.11.2014 13:57
Wiele badań potwierdza, ze karta kredytowa i mechanizmy jej działania nie są zbyt dobrze znane Polakom. Potwierdzają Państwo tę tezę? Zapraszam do artykułu, który może pomoc zrozumiec zasady funkcjonowania kart.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2014 15:02
To fakt, ze karty i to jak działają jest dosc skomplikowane. Ja dopiero zrozumiałąm co to jest okres bezodstekowy i za co faktycznie sie placi, gdy zaczęłam korzystać z karty. Kiedys widziałam takie wyniki badań, gdzie było że pare lat temu w Polsce był wielki boom na karty, potem sie przekonano ze to nie jest zbyt opłacalne i teraz coraz bardziej swiadomie ludzie dokonują wyboru.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

20.11.2014 8:40
Fakt, że to czym jest okres bezodsetkowy trochę trudno było na początku zrozumieć. Ale jak sobie człowiek chwilkę poczyta to zrozumie.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2014 14:05
To dosc prosta sprawa. Okres bezodsetkowy to okres kiedy od wykorzystanej kwoty nie naliczane jest oprocentowanie
zwykle jest to okres składający się z okresu rozliczeniowego miesiąc w którym korzystamy z karty i tzw. „grace period”, zwykle 24-27dni.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.11.2014 12:12
Ludzie w ogole nie rozumieja produktów bankowych. Marza, prowizja, rrso to dla przecietnego zjadacza chleba kosmos. Trzeba by juz w szkolach edukowac z bankowosci. Od dziecka z tym zyc.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.11.2014 14:24
Gdyby jeszcze kart mozna bylo używać taniej jako karty do bankomatów byłoby już całkiem super. Wciąż myśle, ze to dosc drogie produkty.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 6:58
Moim zdaniem karta kredytowa to czyste zło i lepiej jej nie posiadać. Mi wiecznie proponują kartę kredytową w banku ale odmawiam bo wiem, że byłoby to błędne koło. Spłacanie, zadłużanie, spłacanie i tak w kółko.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 8:51
Moze Pan wybrać kartę, z niskimi opłatami miesięcznymi. Jeśli nie będzie Pan z niej korzystał, nie odczuje Pan obciążeń.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

24.11.2014 13:29
Ilona Maciejuk napisał
Moze Pan wybrać kartę, z niskimi opłatami miesięcznymi. Jeśli nie będzie Pan z niej korzystał, nie odczuje Pan obciążeń.
No tak, zeby takie istnialy to kazdy wzialby sobie kartę i korzystał tylko wtedy, gdy bedzie potrzeba. Gdzie byby tu zarobek banku?
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.11.2014 14:22
Raczej oferty kart sa konstruowane dość niezrozumiale. Ale tak na prawdę to ich działanie, koszty łato jest zrozumiec. Wystarczy przeczytać jakas ulotke :)
Cytuj
Odpowiedź