• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Mieszkanie dla młodych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 9:15
To prawda, wiele osób nie moze skorzystać (szczególnie z większych miast) z programu ze względu na limity.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

14.8.2014 13:40
No wlasnie i co z tego, ze jest niby jakas pomoc na papierku, skoro tak na prawde to niewiele osób moze skorzystać. Mnie wkurza, ze nie mozna posidac nieruchomości, odziedziczyłem w moim rodzinnym miescie dom, ale nie chce tam mieszkać i to mnie wyklucza i nie dostane 10 proc. To jest jawna niesprawiedliwość.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 22:12
Ale i tak jesteś w znacznie lepszej sytuacji niż osoby bez żadnej nieruchomości, ponieważ obecną możesz sprzedać i kupić nową.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:11
hubcio napisał
Pytanie czy ta impreza się opłaca? Czy znacie kogos kto skorzystał? Interesuje mnie jak długo trwa i jak wygląda cała procedura a po podliczeniu czy warte jest to zachodu.


Ja też chętnie się dowiem czy ktoś z tego skorzystał i jak sprawa wygląda. Czy wiecie jakie dokładnie banki się w to wliczają? I na jakich stronach można więcej poczytać o tego rodzaju kredytach?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 19:53
Stron z informacjami na temat MDM jest mnóstwo. Jeśli łapiecie się na ten program, to oczywiście warto z niego skorzystać.
Za wyjątkiem dwóch banków, oferty są takie same, jak standardowe. Jeśli potrzebujesz to pytaj, jestem doradcą kredytowym.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 14:17
lzalewski napisał
Stron z informacjami na temat MDM jest mnóstwo. Jeśli łapiecie się na ten program, to oczywiście warto z niego skorzystać.
Za wyjątkiem dwóch banków, oferty są takie same, jak standardowe. Jeśli potrzebujesz to pytaj, jestem doradcą kredytowym.


Podasz nam jakieś sprawdzone strony, na których można więcej poczytać? Jak tak teraz czytam to rzeczywiście słabo się to opłaca. Nie wiem jak to wygląda jeszcze gdy mąż posiada swoją działkę?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 17:09
Działka nie jest nieruchomością mieszkalną, a więc posiadanie takowej nie wyklucza ze skorzystania z dopłat. Musicie wiedzieć, że dopłaty są do ZAKUPU, a nie budowy nieruchomości.
Ciężko mi podać takie strony. Najrzetelniejsze informacje będą z pewnością na stronie BGK.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 10:58
lzalewski napisał
Działka nie jest nieruchomością mieszkalną, a więc posiadanie takowej nie wyklucza ze skorzystania z dopłat. Musicie wiedzieć, że dopłaty są do ZAKUPU, a nie budowy nieruchomości.
Ciężko mi podać takie strony. Najrzetelniejsze informacje będą z pewnością na stronie BGK.


Tak, to, że budować nie można to wiem:)
Pięknie dziękuję, mamy teraz trochę jaśniej w głowach no i ta wiedza wydaje się być bardziej usystematyzowana niż wcześniej. Nie wiem czy tylko ja mam takie zdanie, ale uważam, że kiedyś ten program mieszkania dla młodych był dużo bardziej atrakcyjny.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 12:20
Wcześniej obowiązywał program Rodzina na Swoim. Nie był on wbrew pozorom wiele korzystniejszy. Lepsze były limity ceny m2, natomiast jeśli chodzi o finansowe wsparcie, to jest ono mniej więcej na takim samym poziomie. Kwotowo dostajemy mniej, jednak środki te przekazywane są nie jako dopłata do odsetek, a jako wkład własny w finansowanie nieruchomości. Dzięki temu bierzemy mniejszy kredyt i płacimy mniejsze odsetki. A zatem pojawia się korzyść, której nie widać na pierwszy rzut oka.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 12:51
lzalewski napisał
Wcześniej obowiązywał program Rodzina na Swoim. Nie był on wbrew pozorom wiele korzystniejszy. Lepsze były limity ceny m2, natomiast jeśli chodzi o finansowe wsparcie, to jest ono mniej więcej na takim samym poziomie. Kwotowo dostajemy mniej, jednak środki te przekazywane są nie jako dopłata do odsetek, a jako wkład własny w finansowanie nieruchomości. Dzięki temu bierzemy mniejszy kredyt i płacimy mniejsze odsetki. A zatem pojawia się korzyść, której nie widać na pierwszy rzut oka.


Być może tak jest w przeliczeniu a na pierwszy rzut oka ten program wygląda gorzej niż ten poprzedni. A co z rodzinami które mają już swoją pierwszą nieruchomość i chcą na przykład ją remontować czy też mogą na coś liczyć?
Cytuj
Odpowiedź