• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać pieniadze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sonata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 18:48
witam,
jakis czas temu postanowiłam pomóc moim znajomym w wzięciu kredytu. Byłam ich gwarantem, niestety stało sie tak ze oni przestali go spłacać. Siła rzeczy ja musiałam to zrobić. Teraz zastanawiam sie w jaki sposób mogę odzyskać od nich pieniędzy?
Cytuj
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 19:47
Wiesz, jeśli nie masz jak się z nimi skontaktowac to chyba jedynym rozwiązaniem będzie zdecydowanie sie na komornika. Musisz mu7 to zgłosić bo sama raczej nie odzyskasz od nich pieniędzy. Wiem ze to może być trudne ale trzymam za Ciebie kciuki.
Cytuj
truskawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 10:12
najlepiej to zgłosić, nawet jak ich nie znajd prędko, prędzej czy później dłużnicy za to odpowiedzą. Ja bym dodatkowo poradziła się adwokata, który może wytoczyć pismo, nakaz zwrotu należności czy coś w ten deseń.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.7.2014 14:56
Najlepiej wejść od razu na drogę sądową. W innym wypadku możesz czekać i czekać na swoje pieniądze. Jacy ludzie sa fatalni, pomożesz to jeszcze Ci narobią problemów.
Cytuj
czSzekolada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 19:47
Gość napisał
Najlepiej wejść od razu na drogę sądową. W innym wypadku możesz czekać i czekać na swoje pieniądze. Jacy ludzie sa fatalni, pomożesz to jeszcze Ci narobią problemów.
no jak juz komuś pożyczasz pieniądze albo jesteś żyrantem, to licz się z tym że znajomość szybko się skończy. tak już jest niestety, ze jak chodzi o pieniądze to przyjaciół nie ma. też od razu weszłabym na drogę sądową, a przynajmniej poprosiła o wytoczenie pisma przez adwokata.
Cytuj
koniecka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 22:01
też mi się wydaje że najlepiej od razu wejść na drogę sądową. skoro sią to znajomi i nei poczuwają się do odpowiedzialności, raczej na pewno nie załatwisz tego pokojową drogą. tylko sąd, dodatkowo masz możliwość chyba wpisać ich do rejestru dłużników choć tam już pewnie widnieją.
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 19:56
już chyba pisalam odpowiedź na podobne Twoje pytanie? najlepszym rozwiązaniem będzie droga sądowa bo pewnie nie będą sobie nic robić z Twojej prośby o zwrot pieniędzy. popros o pomoc adwokata.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2014 17:36
No to masz super znajomych. Ja bym się już nie bawiła w uprzejmości, skoro tak z Tobą postąpili tylko udałabym się prosto do firmy windykacyjnej. Niech z nich ściągają Twoją należność. W dzisiejszych czasach to już nawet znajomym nie można ufać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.8.2014 10:04
koralowamaja napisał
No to masz super znajomych. Ja bym się już nie bawiła w uprzejmości, skoro tak z Tobą postąpili tylko udałabym się prosto do firmy windykacyjnej. Niech z nich ściągają Twoją należność. W dzisiejszych czasach to już nawet znajomym nie można ufać.
Tez jestem tego zdania, juz wystarczy uprzejmości. Musisz ostrzej zadzialac.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:57
Gość napisał
koralowamaja napisał
No to masz super znajomych. Ja bym się już nie bawiła w uprzejmości, skoro tak z Tobą postąpili tylko udałabym się prosto do firmy windykacyjnej. Niech z nich ściągają Twoją należność. W dzisiejszych czasach to już nawet znajomym nie można ufać.
Tez jestem tego zdania, juz wystarczy uprzejmości. Musisz ostrzej zadzialac.


No dokładnie. Poza tym co to za znajomi skoro coś takiego wywinęli. Daj znać co postanowiłaś czy będziesz działała z firmą windykacyjną czy wpadłaś jeszcze na jakiś inny pomysł.
Cytuj
Odpowiedź