• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać pieniadze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2015 20:56
Jeśli wzięłaś kredyt dla znajomych a oni nawet nie poręczyli tego kredytu, to możesz jedynie zakończyć z nimi znajomość. Bo firma windykacyjna nic nie wskóra.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 11:48
To głupota brać na kogoś kredyt :(
W obecnych czasach niebezpiecznie jest być nawet samym poręczycielem ! Moja ciocia kiedyś poręczyła kredyt koleżance. Ta nie chciała go spłacać i musiała to robić moja ciocia. Sprawa potem miała już wylądować w sądzicie ale na szczęscie pieniądze oddała cioci matka tek koleżanki.
Oczywiście znajomość się zakończyła.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 12:14
niejedna przyjaźń, znajomość się skończyła z powodu pieniędzy (pożyczki, kredyty itp...), to niestety smutne, ale w takich przypadkach naprawdę trzeba BARDZO uważać!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2015 15:19
Z tego co wiem to poręczyciel może żadać zwrotu długów jedynie kiedy zapłacił juz cały dług za dłużnika.
Zastanawia mnie czy w razie procesu w sądzie istnieje możliwość odzyskania całej spłacanej przez nas kwoty?
Instytucja żyranta powinna zostać zlikwidowana :(
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.2.2015 17:33
Znajomi do wymiany i myśl o windykacji. Szkoda pieniędzy na jakieś szemrane firmy, więc od razu weź sprawy w swoje ręce i postaw na samodzielną windykację http://vindicat.pl/ Popatrz sobie na czym to polega - jestem przekonany, że Ci się to spodoba.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.2.2015 17:37
winka napisał
Z tego co wiem to poręczyciel może żadać zwrotu długów jedynie kiedy zapłacił juz cały dług za dłużnika.
Zastanawia mnie czy w razie procesu w sądzie istnieje możliwość odzyskania całej spłacanej przez nas kwoty?
Instytucja żyranta powinna zostać zlikwidowana :(
Kolejna osoba na tym forumz takimi problemami. Ale co sie dziwic, ktos chce pomoc a inny to wykorzysta.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 6:41
winka napisał
Z tego co wiem to poręczyciel może żadać zwrotu długów jedynie kiedy zapłacił juz cały dług za dłużnika.
Zastanawia mnie czy w razie procesu w sądzie istnieje możliwość odzyskania całej spłacanej przez nas kwoty?
Instytucja żyranta powinna zostać zlikwidowana :(


Jeśli dana osoba która spłaca zobowiązanie kredytobiorcy głównego była poręczycielem jak najbardziej może się starać na drodze sądowej o zwrot pieniędzy. Tylko z drugiej strony jeśli główny kredytobiorca nie płacił kredytu to jaka pewność że zapłaci wtedy kiedy nawet poręczyciel wygra sprawę?. jak dla mnie szkoda pieniędzy i czasu.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 7:50
Grzegorz Klimczak napisał
winka napisał
Z tego co wiem to poręczyciel może żadać zwrotu długów jedynie kiedy zapłacił juz cały dług za dłużnika.
Zastanawia mnie czy w razie procesu w sądzie istnieje możliwość odzyskania całej spłacanej przez nas kwoty?
Instytucja żyranta powinna zostać zlikwidowana :(


Jeśli dana osoba która spłaca zobowiązanie kredytobiorcy głównego była poręczycielem jak najbardziej może się starać na drodze sądowej o zwrot pieniędzy. Tylko z drugiej strony jeśli główny kredytobiorca nie płacił kredytu to jaka pewność że zapłaci wtedy kiedy nawet poręczyciel wygra sprawę?. jak dla mnie szkoda pieniędzy i czasu.
Nie szkoda, jesli mozna odzyskac chociaz czesc, moze ma auto, nieruchomosc, pensje, cokolwiek z czego mozna chociaz troche sciagnac.
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 11:46
Po prostu z rozmowy wynika,że nie warto jest nikomu poręczać kredytu. Wprawdzie w przypadku bliższej rodziny mozemy się na coś takiego zdecydować ale odradzam poręczanie znajomym oraz ludziom z dalszej rodziny...
Nic z tego dobrego nie wyniknie. Często powstają takie trudne sytuacje. Jeśli osoba nie ma takich dochodów aby dostać kredyt bez poręczenia to moim zdaniem nie powinna takiego kredytu brać .
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 12:25
Grzegorz Klimczak napisał
winka napisał
Z tego co wiem to poręczyciel może żadać zwrotu długów jedynie kiedy zapłacił juz cały dług za dłużnika.
Zastanawia mnie czy w razie procesu w sądzie istnieje możliwość odzyskania całej spłacanej przez nas kwoty?
Instytucja żyranta powinna zostać zlikwidowana :(


Jeśli dana osoba która spłaca zobowiązanie kredytobiorcy głównego była poręczycielem jak najbardziej może się starać na drodze sądowej o zwrot pieniędzy. Tylko z drugiej strony jeśli główny kredytobiorca nie płacił kredytu to jaka pewność że zapłaci wtedy kiedy nawet poręczyciel wygra sprawę?. jak dla mnie szkoda pieniędzy i czasu.


Niby istnieje taka możliwość ale jest długa i energiochłonna.
Najlepiej nie pożyczać ludziom + nie poświadczać za kogoś.
Cytuj
Odpowiedź