• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Leasing czy kredyt samochodowy dla firmy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Paweł

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 20:40
Dla mnie leasing jest korzystniejszą formą finansowania.Posiadają sporą bazę wiedzy o leasingu, na stronie można też obliczyć swoją zdolność leasingową oraz rate leasing.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
yyyy02314

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 10:18
Ja bym wybrał leasing samochodowy. Ostatnio dzwonili do mnie z tej firmy
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
elena

Niezarejestrowani

3.11.2015 21:43
U nas okazało się, że lepiej opłaca się leasing. Wszystko zależy od firmy i od tego do czego auto będzie wykorzystywane. Najlepszą ofertę przedstawiła nieznana nam firma CLS.PL . Zanim jednak skorzystamy z ich propozycji chcielibyśmy się co nieco od nich dowiedzieć. Miał ktoś może z nimi styczność?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 22:40
elena napisał
U nas okazało się, że lepiej opłaca się leasing. Wszystko zależy od firmy i od tego do czego auto będzie wykorzystywane. Najlepszą ofertę przedstawiła nieznana nam firma CLS.PL . Zanim jednak skorzystamy z ich propozycji chcielibyśmy się co nieco od nich dowiedzieć. Miał ktoś może z nimi styczność?


Kredyt czy leasing - nie zależy to od tego do czego auto będzie wykorzystywane. Zależy to od warunków ekonomicznych przedsiębiorstwa. Jeśli firma ma duże przychody i chce sobie zrobić więcej kosztów, odpowiednim dla niej będzie leasing, bo w koszty wrzuci całą ratę leasingową i odliczy sobie VAT. Jeśli firma jest na ryczałcie i prowadzi książkę przychodów, nie ma od czego odliczyć kosztów. Leasing jest łatwiejszy do zdobycia dla młodej osoby, kredyt bankowy na firmę najczęściej od 25 roku życia. Tak więc co lepsze dla firmy - to sprawa wymagająca indywidualnego podejścia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

7.6.2016 15:01
Ja nie chciałabym jeździć z czyjąś reklamą na aucie, obecnie samochód mam w leasingu korzystałam z porad tego Pana lepszą ofertę niź bezpośrednio w banku u niego dostałam.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
alf

Niezarejestrowani

17.9.2016 20:36
Stanisław Bińkiewicz napisał
elena napisał
U nas okazało się, że lepiej opłaca się leasing. Wszystko zależy od firmy i od tego do czego auto będzie wykorzystywane. Najlepszą ofertę przedstawiła nieznana nam firma CLS.PL . Zanim jednak skorzystamy z ich propozycji chcielibyśmy się co nieco od nich dowiedzieć. Miał ktoś może z nimi styczność?


Kredyt czy leasing - nie zależy to od tego do czego auto będzie wykorzystywane. Zależy to od warunków ekonomicznych przedsiębiorstwa. Jeśli firma ma duże przychody i chce sobie zrobić więcej kosztów, odpowiednim dla niej będzie leasing, bo w koszty wrzuci całą ratę leasingową i odliczy sobie VAT. Jeśli firma jest na ryczałcie i prowadzi książkę przychodów, nie ma od czego odliczyć kosztów. Leasing jest łatwiejszy do zdobycia dla młodej osoby, kredyt bankowy na firmę najczęściej od 25 roku życia. Tak więc co lepsze dla firmy - to sprawa wymagająca indywidualnego podejścia.

Proszę mi doradzić Prowadzę DG ( sprzedaż przez Internet )na ryczałcie obroty mam niewielkie praktycznie od 3 lat jestem na minusie do tego pracuje na etacie.
Za około miesiąc planuje kupić nowy samochód w cenie ok 40 tys. netto, księgowa namawia mnie na przejście na VAT. Czy opłaca mi się wchodzić w VAT aby wziąć leasing. Może lepiej wziąć kredyt i tak sfinansować zakup.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.9.2016 9:24
3 lata DG na stracie? To niezbyt imponujący wynik. Zapytaj księgową dlaczego przejście na VAT ma być opłacalne?

Poza tym większą szansę masz na leasing z tą stratą niż na kredyt bankowy (no chyba, że na osobę fizyczną jeżeli dochód na to pozwoli).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
alf

Niezarejestrowani

21.10.2016 18:20
Robert Sierant napisał
3 lata DG na stracie? To niezbyt imponujący wynik. Zapytaj księgową dlaczego przejście na VAT ma być opłacalne?

Poza tym większą szansę masz na leasing z tą stratą niż na kredyt bankowy (no chyba, że na osobę fizyczną jeżeli dochód na to pozwoli).

Wg moich wyliczeń w obecnej sytuacji gdy nie jestem jeszcze na Vacie, koszty leasingu i kredytu wyglądają tak samo. Kredyt na taką kwotę na dzień dzisiejszy otrzymam bez problemu do lutego mam czas na podjecie ostatecznej decyzji
Cytuj
Odpowiedź