• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Leasing czy kredyt samochodowy dla firmy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Jutka5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 11:30
Ja swój samochód kupiłam w leasingu i jest bardzo zadowolona. Zapłaciłam kilka lat temu 50% sumy. Mimo wszystko jak chcesz ograniczyc swoj wkład własny do minimum to lepiej dla Ciebie bedzie wziac kredyt samochodowy. Ale zdecyduj sam.
Cytuj
Irena00

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 13:50
Ja na Twoim miejscu wzielabym kredyt samochodowy. Sam mówisz, ze nie chcesz za duzo kapitału własnego w to włożyć wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie kredyt samochody. W leasingu musiałbyś dać koło 45% wkładu własnego,co nie jest dla Ciebie w tym momencie korzystne.
Cytuj
Ilona88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 18:54
Może lepiej skontaktuj się z doradcą w banku w którym zaciągałbyś kredyt na samochód. Może doradzi Ci lepsza oferte, a zapewne bedzie chcial doradzic CI swoja firme i swoja oferte, to moze dzieki temu uzyskasz jakąś możliwość specjalnie dla Ciebie. Warto jest rozmawiac z doradcami.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 22:22
Ja chyba bym się zdecydowała na kredyt, leasing to leasing. Ale wszystko też zależy od tego jaką działalność prowadzisz no i jaką masz zdolność kredytową. Najlepiej udaj się do banku i porozmawiaj z pracownikiem.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:41
To wszystko zależy od twoich możliwości finansowych i od tego jak Ci jest wygodniej spłacać należność.
Ja chyba bym się zdecydowała na kredyt, choć wiem, że naprawdę dużo firm bierze auta w leasing. Wszystko zależy od Ciebie.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:16
Irena00 napisał
Ja na Twoim miejscu wzielabym kredyt samochodowy. Sam mówisz, ze nie chcesz za duzo kapitału własnego w to włożyć wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie kredyt samochody. W leasingu musiałbyś dać koło 45% wkładu własnego,co nie jest dla Ciebie w tym momencie korzystne.


Dokładnie. Idź do banku w którym masz konto firmowe i zapytaj doradcy czy mogą Ci zaoferować jakiś korzystny dla Ciebie kredyt. W końcu jesteś klientem, a dla klientów często banki mają fajne oferty.
Cytuj
Waldemar

Niezarejestrowani

19.4.2015 18:30
Nabywasz auto, ale w gruncie rzeczy firma sponsoruje, za dzierżawienie powierzchni reklamowej na nim. CO miesiąc otrzymujesz 600 zł, a to wystarcza na całą ratę. Ja już tak od partu miesięcy jeżdżę, na swój koszt jedynie tankuje. Super opcja.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 20:19
Piotr napisał
Zastanawiam się czy dla mojej firmy korzystniejsze będzie jeśli wezmę samochód na kredyt czy może lepiej w leasing? Posiadam pewne środki, mógłbym po części sfinansować auto. Jeśli gdybym mógł wolałbym wkład własny ograniczyć do minimum.


Minimalny wkład własny to 1% w przypadku nowego samochodu i 9%-10% w przypadku samochodu używanego-to zależy jak długo działa Twoja firma. Jeśli ponad 6 miesięcy to przy zakupie nowego samochodu nie ma problemu z 1% opłatą wstępną. Potem tylko musisz wiedzieć jaką kwotę miesięcznie chcesz przeznaczyć na spłatę rat leasingowych i dobierasz sobie do tego długość okresu leasingu. Z reguły leasing na samochód odbywa się bez przedstawiania dokumentów finansowych i zaświadczeń z ZUS i US. A czy korzystniejszy dla Ciebie jest leasing czy kredyt to już sprawa indywidualna każdej firmy. Leasing jest z reguły tańszy, ponieważ przez okres trwania umowy samochód pozostaje własnością leasingodawcy, więc ryzyko transakcji jest mniejsze niż w przypadku kredytu. Pozdrawiam.
Wypowiedź została zmieniona przez: Sebastian Sroka 19.4.2015 20:24
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Jolanta

Niezarejestrowani

25.4.2015 21:48
Skorzystałam z dofinansowania (co miesiąc 600 zł) i nie wymagano ode mnie żadnego wkładu własnego.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 8:13
Anrej902 napisał
bierzesz u nich auto na kredyt. Jezdzisz z reklama ich na aucie i dają za 600km - 600zl co miesiąć ;)


A ten kredyt na auto to na jakich warunkach? Bo wychodzi na to, że jeśli płacą 600 złotych, co miesiąc, to w sumie samochód masz za darmo.
To jest przecież niemożliwe, bo żadna firma nie płaci samochodami za reklamę!
Powiem szczerze, że nie wierzę, że to nie jest jakieś oszustwo.
Albo kredyt jest horrendalnie drogi albo coś tu jest nie tak.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź