• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w condo hotele oraz aparthotele

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
antek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 14:20
Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii osób na forum. Co sądzicie o inwestowaniu w tego typu nieruchomości? Obecnie posiadam pewną ilość gotówki oraz widzę,że trzymając ją na lokacie jedynie tracę.... Zastanawiam się czy nie zainwestować pieniędzy w bardziej opłacalną formę inwestycji czyli w wynajem mieszkań dla turystów. Widziałem,że obecnie buduje się sporo tego typu hoteli w miejscowościach turystycznych. Czy Waszym zdaniem rzeczywiście można zarobić na nich tyle ile obiecują deweloperzy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 16:36
Zarobisz tyle ile masz zapisane w umowie. Wartość stała lub zysk dzielony pomiędzy inwestora a firmę zarządzającą.

Zrobiłem wiele kredytów na condo, jeżeli masz pytania to śmiało pisz.

ps
nawet osoby mające gotówkę zwykle posiłkują się kredytem, aby mieć większe koszty i uniknąć płacenia podatku dochodowego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 17:15
Ja również w ostatnim czasie się nad tym zastanawiałam . Wprawdzie nie stać mnie na zakup całego mieszkania w aparthotelu ale widziałam,ze pokoje w hotelach condo można kupić w o wiele korzystniejszej cenie ( zainteresowana byłabym zakupem nie wiekszego mieszkania ale właśnie takiego pokoju albo dwóch pomieszczeń).
Czy cena zawsze jest zapisana w umowie? Czy nie jest tak, że zarobimy tyle ile zysków wypracuje dany hotel Condo ? Oraz czy raty kredytu można wliczać do ewentualnych kosztów firmy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 10:02
Kupuje się apartament w hotelu, wygląda to jak kawalerka lub może być większe.

Na apartament nie patrzy się przez pryzmat ceny, ale tego jaki zysk będzie generował.

Oczywiście można apartament i amortyzować i odsetki od kredytu zaliczyć do KUP. Klienci najczęściej robią tak, aby "papierowo" koszty były równe przychodom, wtedy nie ma obowiązku podatkowego.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kielczjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 11:18
Przyznam, że pierwszy raz słyszę o czymś takim.
Aczkolwiek zaciekawiło mnie to zagadnienie.
Czy umowa określa przez jaki czas będziemy mieli zysk? Co jeśli taki hotel nie będzie wystarczająco rentowny?
Rozumiem, że zakup takiego pokoju czy apartamentu wygląda podobnie jak zakup zwykłej nieruchomości?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 11:52
W umowie jest zapisane czy zyski będą dzielone proporcjonalnie np. 70/30 lub jest to określony procent od wartości nieruchomości rocznie. Wypłaty miesięczne lub kwartalne.

Zakup wygląda podobnie jak zwykłej nieruchomości, ale dochodzi do tego umowa z operatorem i są nieco inne warunki przy kredytowaniu.

Natomiast odlicza się cały VAT, bo to w końcu lokal użytkowy.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 13:30
A czy osoba fizyczna, nie prowadząca działalności także może w coś takiego zainwestować?
Bo pomysł jest naprawdę wart zastanowienia.
Ja odkąd znalazłam tę grę o myśleniu jak milioner intensywnie zastanawiam się nad jakąś dobrą inwestycją, która pozwoliłaby mi generować dochód pasywny... tak to się nazywa, prawda?
Niestety nie mam zbyt wielu możliwości, bo nie mam dużego majątku.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 14:51
Oczywiście, wtedy rozliczasz najem jako ryczałtowiec, a nie na zasadach ogólnych.

Ma ten sens (jest to łatwiejsze) jeżeli zakup był całkowicie za gotówkę, bo wtedy nie ma kosztów uzyskania przychodu w postaci odsetek od kredytu.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 15:21
Robert Sierant napisał
Oczywiście, wtedy rozliczasz najem jako ryczałtowiec, a nie na zasadach ogólnych.

Ma ten sens (jest to łatwiejsze) jeżeli zakup był całkowicie za gotówkę, bo wtedy nie ma kosztów uzyskania przychodu w postaci odsetek od kredytu.


No niestety za gotówkę to mnie jeszcze nie stać, ale pomyślę nad tym :)
Rozumiem, że w biznes też nie warto się pchać bez dokładniejszej wiedzy na ten temat?
Nie jest to inwestycja dla osób, które chcą tylko przekazać pieniądze i potem co miesiąc (lub kwartał) odcinać kupony?
Na razie mogłabym się ewentualnie zorientować, jak ten biznes dokładnie działa i wtedy mogłabym spróbować wejść.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 15:33
Większość klientów, która nawet ma gotówkę i tak częściowo finansuje zakup kredytem (ze względów podatkowych). Jednak należy założyć, że min. 30% wkładu własnego należy mieć.

Generalnie nie ma opcji, aby udzielić porady bez poznania preferencji klienta.

To właśnie może być taka inwestycja, kupuję i patrzę na przelewy. Są klienci, których nie interesuje to gdzie znajduje się inwestycja tylko najważniejsza jest stopa zwrotu.
Ale są też tacy, którzy korzystają z pobytu właścicielskiego czyli co jakiś czas jadą, aby "pomieszkać we własnym apartamencie".

Bez konkretnej rozmowy ciężko cokolwiek zaproponować. To nie jest inwestycja na miesiące, ale na lata...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź