• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring czy kredyt obrotowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr Benet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 13:05
Witam. Jakie jest Waszym zdaniem najlepsze rozwiązanie dla średniej wielkości firmy? Mój brat prowadzi swój własny biznes i zastanawia się albo nad jedną albo nad drugą opcją. Klienci chcą faktury z długim okresem płatności ale niestety grozi to trochę płynności firmy .Tak więć szuka obecnie jakiegoś lepszego zamiennego rozwiązania dla tej sytuacji. Co moglibyście polecić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 13:41
kredyt obrotowy to łatwiejsze i tańsze rozwiązanie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 13:46
Można wziąć oba produkty pod uwagę, zarówno faktoring jak też kredyt obrotowy. Między nimi jest trochę różnic, chociażby takie:
1. Kredyt obniża zdolność kredytową, faktoring nie,
2. Przy ubieganiu się o kredyt ważny jest przede wszystkim zysk, przy faktoringu obroty
3. Kredyt bazuje na kredytobiorcy, faktoring na kontrahencie.
4. Kredyt spłaca kredytobiorca, faktoring kontrahent.
5. Przy kredycie bank rygorystycznie podchodzi do opóźnień, przy faktoringu elastycznie.

Na pewno faktoring jest dobrą sprawą dla firmy, która wystawia faktury z długimi terminami płatności, ponieważ przyspiesza spływ należności, poprawia dyscyplinę płatniczą. a więc ma wpływ na płynność finansową firmy. Przy tym nie jest widoczny w strukturze bilansowej firmy.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.9.2015 15:12
W obu przypadkach należałoby rozważyć plusy i minusy, choć ja bym się skłaniał w stronę faktoringu. Sprawdzałem już to rozwiązanie przy współpracy z Mennica Finance i jestem zadowolony z efektów. Należności są ubezpieczone, ryzyko zminimalizowane, no i jak już p. Stanisław wspomniał nie ma zaniżonej zdolności kredytowej.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 23:11
jeśli kontrahenci są nieco niepewni obie opcje są dobre i należy z nich skorzystać, obrotówka zabezpieczy Cie w kryzysie a faktoring od naciągaczy ... a w polsce tego nie unikniesz
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 8:15
Artur Sarnecki napisał
jeśli kontrahenci są nieco niepewni obie opcje są dobre i należy z nich skorzystać, obrotówka zabezpieczy Cie w kryzysie a faktoring od naciągaczy ... a w polsce tego nie unikniesz


A jak faktoring zabezpieczy od naciągaczy? Ciekawe, tego jeszcze o faktoringu nie słyszałem.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
MelaniaKot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:32
Artur Sarnecki napisał
jeśli kontrahenci są nieco niepewni obie opcje są dobre i należy z nich skorzystać, obrotówka zabezpieczy Cie w kryzysie a faktoring od naciągaczy ... a w polsce tego nie unikniesz
ie tylko w Polsce tak jest niestety. Kontrahentów trzeba dobierać bardzo dokładnie.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:47
Naciągacze byli i będą. Ale przede wszystkim to nie Faktor /bank lub firma oferująca faktoring / tylko przedsiębiorca odpowiada za swoje finanse i nie może przerzucać tej odpowiedzialności na innych. Oczywiście, jeśli umowa faktoringowa gwarantuje nam, że Faktor w ramach ubezpieczenia, zajmie się windykacją, to tylko jest takie dodatkowe zabezpieczenia. Na swoim blogu w ostatnim artykule poruszałem niezwykle istotny dla firmy system kontroli, którego brak prowadzić może nawet do bankructwa. Serdecznie zapraszam do przeczytania tego wpisu na http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/system-kontroli-w-firmie-czyli-jak-nie-zbankrutowac
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 10:26
:) trudno, można skorzystać z faktoringu także dla poszczególnych faktur co daje takie możliwości, w zależności od konstrukcji umowy z faktorem to może pomagać w uniknięciu problemów z kontrahentami

Stanisław Bińkiewicz napisał
Artur Sarnecki napisał
jeśli kontrahenci są nieco niepewni obie opcje są dobre i należy z nich skorzystać, obrotówka zabezpieczy Cie w kryzysie a faktoring od naciągaczy ... a w polsce tego nie unikniesz


A jak faktoring zabezpieczy od naciągaczy? Ciekawe, tego jeszcze o faktoringu nie słyszałem.


podstawowe informacje o faktoringu: http://artursarnecki.eu/faktoring-w-praktyce/
Wypowiedź została zmieniona przez: Artur Sarnecki 29.9.2015 10:28
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Konrad

Niezarejestrowani

30.9.2015 9:50
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, wszystko zależy od Twoich potrzeb. W tym roku korzystałem z kredytu obrotowego w mBanku. Oferują również faktoring. Najlepiej jak umówisz się na spotkanie z doradcą i on przedstawi Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. O wspomnianej ofercie mBanku możesz przeczytać na stronie: https://www.mbank.pl/msp-korporacje/, tu też umówisz się z doradcą na spotkanie. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony, oferta jest dla mnie bardzo korzystna.
Cytuj
Odpowiedź