• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktura czy rachunek na życzenie klienta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:07
mamamrowek z tego co mi wiadomo to z rachunku tak samo sie rozliczsz czy z paragonu, dla ciebie to nie ma znaczenia co dostajesz. Ale tez tj pisze ekspert od stycznia kazdy moze wystawiac faktury - a kto nie jest vatowcem to wystawia zwykłą fakture ze zerowym vatem - chyba dobrze mowie ?
Cytuj
be free like a child
kasiamal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 11:19
Nie mam pojęcia czy można odliczyć sobie VAT od zakupionej lodówki czy telewizora jako osoba prywatna .Zawsze uważałam że jak kupujemy coś dla firmy to wtedy możemy takie urządzenia odliczyć .Czy coś się ostatnio pozmieniało ,może ktoś mnie doinformuje .Przecież jako osoby prywatne kupujemy sprzęt do domu czy możemy liczyć na zwrot VAT.?
Cytuj
luna0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 11:44
Wydaje mi się że nie można takiego sprzętu odliczyć .Z tego co wiem jako osoby prywatne możemy żądać faktury w celach kredytowych lub jak wykonujemy remont mieszkania ,wówczas składając pit możemy sobie odliczyć VAT .Chociaż nie wiem czy ten rok nie był rokiem w którym ostatni raz mogliśmy odliczyć materiały budowlane .
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 14:18
luna0 napisał
Wydaje mi się że nie można takiego sprzętu odliczyć .Z tego co wiem jako osoby prywatne możemy żądać faktury w celach kredytowych lub jak wykonujemy remont mieszkania ,wówczas składając pit możemy sobie odliczyć VAT .Chociaż nie wiem czy ten rok nie był rokiem w którym ostatni raz mogliśmy odliczyć materiały budowlane .
Niestety nie ma możliwości takiego odliczenia. Przypomnijmy, ze jedynie osoby, które od 2004 do 2013 roku poniosły koszty w związku z budową, mogły liczyć na zwrot części podatku VAT. Wraz z rozpoczęciem 2014 roku zmodyfikowano zapisy ustawowe, a z ulgi mogą skorzystać już tylko nieliczni. O zwrot podatku VAT na starych zasadach mogą ubiegać się osoby fizyczne, które w latach 2004-2013 poniosły koszty związane z zakupem materiałów budowlanych. Podstawą są oczywiście imienne faktury, wygenerowane przed 1 stycznia 2014 roku.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Agata7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 8:53
Szkoda bo nie można skorzystać z tych odliczeń .No to jak ja w tym roku rozpoczęłam budowę to nie mam żadnych szans na odliczenia ,wiec nie potrzebne mi są faktury .A może jest jakiś inny przepis z którego mogłabym skorzystać choćby częściowo coś odliczyć przecież na budowę mam zakupionych tyle materiałów ,nic mi się nie należy ?
Cytuj
Beata66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 9:19
To już od tego roku nic nie możemy odliczyć ?Nie mówię już o remoncie ale podczas budowy .Przecież na budowę domu tyle materiałów kupujemy ,czy są jakieś wytyczne dotyczące konkretnych materiałów które można sobie odliczyć ?Dlaczego inni nie mogą skorzystać z tej ulgi ,przecież jak bym bardziej się orientowała to cały materiał z pewnością zakupiła bym w 2013 roku .
Cytuj
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 10:45
Tomasz Słupczynski napisał
luna0 napisał
Wydaje mi się że nie można takiego sprzętu odliczyć .Z tego co wiem jako osoby prywatne możemy żądać faktury w celach kredytowych lub jak wykonujemy remont mieszkania ,wówczas składając pit możemy sobie odliczyć VAT .Chociaż nie wiem czy ten rok nie był rokiem w którym ostatni raz mogliśmy odliczyć materiały budowlane .
Niestety nie ma możliwości takiego odliczenia. Przypomnijmy, ze jedynie osoby, które od 2004 do 2013 roku poniosły koszty w związku z budową, mogły liczyć na zwrot części podatku VAT. Wraz z rozpoczęciem 2014 roku zmodyfikowano zapisy ustawowe, a z ulgi mogą skorzystać już tylko nieliczni. O zwrot podatku VAT na starych zasadach mogą ubiegać się osoby fizyczne, które w latach 2004-2013 poniosły koszty związane z zakupem materiałów budowlanych. Podstawą są oczywiście imienne faktury, wygenerowane przed 1 stycznia 2014 roku.


To znaczy, że nie mam w tym roku szans na zwrot podatku za materiał na budowę domu? Dlaczego zniesiono te przepisy? Moim zdaniem bardzo ułatwiały życie. My właśnie rozpoczęliśmy budowę domu i myślałam, że mamy szansę na jakiś zwrot, nie ukrywam, że by się przydał.
Cytuj
Damaris4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 13:11
Dlaczego nie dadzą szansy na odliczenie innym osobą nie każdy miał możliwość rozpoczęcia budowy w latach poprzednich .Co im zależało aby ta ustawa nie mogła trwać dłużej .Czy mamy jakieś szansę aby cokolwiek odliczyć ,jak jesteśmy na etapie budowy domu ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 15:08
Damaris4 napisał
Dlaczego nie dadzą szansy na odliczenie innym osobą nie każdy miał możliwość rozpoczęcia budowy w latach poprzednich .Co im zależało aby ta ustawa nie mogła trwać dłużej .Czy mamy jakieś szansę aby cokolwiek odliczyć ,jak jesteśmy na etapie budowy domu ?
ewntualnie w ramach programu MdM. http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/aktualnosci/210-zwrot-podatku-vat-w-ramach-mdm
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 13:03
dobre co im zależało ;) przeciez wiadomo że o kase chodzi ;) a te programy mdm to też takie troche na zasadzie dajmy im cos nie ch sie cieszą ale to takie danie żeby nic nie dawać za bardzo - też chcielismy brac mieszkanie z mdm ale ta ich kasa to tylko kropla w morzu wydatków wiec za takie cos podziekowalismy
Cytuj
Odpowiedź