• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktura czy rachunek na życzenie klienta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ninka0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 13:24
Obecnie to jak tylko klient sobie tego życzy to musisz wystawić fakturę .Paragon nie jest dokumentem księgowym jedynie potwierdzają zawarcia transakcji na przykład do celów gwarancyjnych .Wiec nie masz problemu bo pani Ilona napisała że bez różnicy czy jesteś płatnikiem VAT czy nie masz do tego upoważnienie .
Cytuj
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 14:51
Na chwile obecną faktura to już norma. Jak dla mnie rachunki to przeżytek. Sporo osób już od tego odchodzi. Takie rachunki to niedługo pozostaną juz tylko w sklepie w formie paragonu. Winnych przypadkach raczej to zaniknie bo właśnie sporo osób korzysta z faktur.
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:50
Wiesz jak ktos sobie specjalnie za życzy rachunek to ja nie widzę w tym problemu ale to sa już chyba sporadyczne przypadki bo na chwile obecna nawet osoby prywatne proszą o wystawienie faktur bo wiele rzeczy moga później odliczyć pod czas rozliczenia podatkowego.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.6.2014 12:03
Orzeszek napisał
Wiesz jak ktos sobie specjalnie za życzy rachunek to ja nie widzę w tym problemu ale to sa już chyba sporadyczne przypadki bo na chwile obecna nawet osoby prywatne proszą o wystawienie faktur bo wiele rzeczy moga później odliczyć pod czas rozliczenia podatkowego.
O to chodzi, ze dobrze miec mozliwosc wystawienia faktury, rachunek wystawisz zawsze. Zresztą z tego co pisza forumowicze i ekspert jasno wynika, ze lepiej nastawić sie na faktury.
Cytuj
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:19
Ja sama wiem po sobie że teraz jak kupuje coś w większych ilościach czy jakies produkty , które jestem świadoma że mam możliwość późniejszego odliczenia to proszę sprzedawcę o fakturę. Mimo tego ze jestem osobą prywatna. Trochę się zawsze dziwią ale nie mają innego wyjścia jak wystawić mi fakturę.
Cytuj
tynusia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:50
A bo teraz coraz więcej osób tak postępuje. Powiedzmy sobie szczerze, każdy teraz liczy grosz. Mamy takie czasy że ceny idą w górę a wypłaty w dół wiec szukamy sposobów na zaoszczędzenie lub odzyskanie chociaż kilku groszy z rzeczy w które inwestowaliśmy. Gdy ja będę kupowała zakupy, które mogę odliczyć na pewno poproszę o fakturę.
Cytuj
Kajkaku

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 18:53
W moim przypadku ja gdy wybieram większe zakupy od których wiem że mogę starać się o zwrot VAT zawsze o nią proszę nawet jak osoba prywatna .Z tego co słyszałam wiele ludzi kupujących leki też bierze faktury ,by później móc uzyskać zwrot .A może wy się orjetujecie na czym polega odliczenia leków ?
Cytuj
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 19:08
Ale chyba nie możemy odliczyć sobie jako osoba prywatna na przykład lodówki czy telewizora .Nie orjetuję się za bardzo , myślę że materiały budowlane które są potrzebne podczas remontu to tak o lekach coś o uszy mi się obiła ale co innego to chyba nie.A może wy się orjetujecie co można odliczyć jako osoba prywatna ?
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 8:24
To znaczy, że ni będąc vatowcem mogę wystawiać faktury? A jak się później z tego rozliczać? Martusia90 nie sądzę by można było odliczyć sprzęt AGD. O materiałach budowlanych słyszałem. O lekach natomiast pierwszy raz słyszę... Wszystkie leki można odliczać czy tylko niektóre?
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 8:53
Fajnie, że teraz wszyscy mogą wystawiać faktury. Ja nie znoszę rachunków bo do niczego mi się nie przydają a z faktur często się rozliczam. Też się zastanawiam czy z telewizora i pralki można się rozliczyć? Wie ktoś może? Ostatnio zepsuła mi się pralka i muszę kupić nową. Tv też by się przydał...
Cytuj
Odpowiedź