• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak obniżyć ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Konstanty3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 20:12
Nawet nie próbuj przepisać firmy na osobę z emeryturą lub rentą , bo Ty gdzie będziesz ubezpieczony ? A jak osoba posiada rentę to i tak przy wysokich dochodach może stracić rentę bo przepisy określają ile można dorobić sobie .Ty narobisz sobie biedy bo zostaniesz bez ubezpieczenia a twojej mamie zabiorą rentę bo za duży dochód będzie miała .
Cytuj
Skoot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 22:53
Chyba nie ma możliwości obniżenia sobie składek ZUS. Wiem ze wkurzające jest to że tyle naszych cieżko zarobionych pieniędzy musimy oddawać naszemu Państwu ale z drugiej strony oni też muszą jakoś zarabiać. Chociaż sadze ze jakby te składki były mniejsze bardziej zachęcili by nas do otwierania firm.
Cytuj
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2014 21:54
Chyba rzeczywiście nie pozostaje mi nic innego jak pogodzić się z tymi składkami Firmy nie zamierzam zamykać bo lubię to co robię i nie wyobrażam sobie pracy u kogoś. Może za jakiś czas nasz rząd wymyśli coś korzystnego dla przedsiębiorców bo składki naprawdę są przerażające.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 11:35
jarek80 napisał
Chyba rzeczywiście nie pozostaje mi nic innego jak pogodzić się z tymi składkami Firmy nie zamierzam zamykać bo lubię to co robię i nie wyobrażam sobie pracy u kogoś. Może za jakiś czas nasz rząd wymyśli coś korzystnego dla przedsiębiorców bo składki naprawdę są przerażające.


Nie wydaje mi się, żeby rząd cokolwiek w tej kwestii zmienił. Prawda jest taka, że płacenie za ZUS ponad 800zł to gruba przesada...
Jednoosobowa działalność powinna mieć dużo mniejszy ZUS niż duże firmy.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 14:02
Dokładnie. MAło prawdopodobne jest że rząd zrobi cokolwiek aby pomóc przedsiębiorcom. Zapewne jeszcze nam zwiększą ZUS i tyle z tego będzie. Lada chwila będziemy płacić nie 800 ale ponad 1000zł. W ogóle kto wymyślił taką dużą stawkę?!
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:57
ja sie zastanawiam jak to wyglada jesli np nie chce placic zusu w polsce czy zakladajac firme np w czechach bede z od nich dostawac emeryture ?
Cytuj
be free like a child
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 10:16
jak chcesz to w uk sa lepsze warunki i polecam ci tam załozyc firme, tylko musisz uwazac na oszustów bo niektorzy pisza ze pomogą załozyc firme itd ale robią to nielegalnie.
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 10:35
w uk nie tak łatwo załozyc DG trzeba byc chyba tam rezydentem przez 180 dni o ile sie nie myle, w niemczech podobno sie tez oplaca ale nie wiem czy prowadzenie nie jest droższe.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2014 9:43
ja dopiero zaczynam działalnosc i bede placic nizszy zus a potem zdecyduje czy nie przeniesc firmy za granice ;) a jak nie to pojde na umowe :)
Cytuj
bedlam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 15:14
zołza jesli tylko masz mozliwosc zatrudnienia sie na 1/16 etatu u kogos to fajnie ja tez bym tak zrobił - opłacił wszystkie koszty i masz ubezpieczenie i mozesz isc sie leczyc w szpitalu to wystarczy
Cytuj
Odpowiedź