• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak obniżyć ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 8:44
A czy po dwóch latach można zamknąć firmę, która nie może już płacić preferencyjnego ZUSu i np. po miesiącu otworzyć kolejną? Czy za drugim razem również mamy szanse na preferencyjny Zus? A może są jakieś ograniczenia?
Pytam teoretycznie, bo działalności nigdy nie prowadziłem i się na tym za bardzo nie znam, ale taki pomysł wydawałby się logiczny.
Tym bardziej, że wiele osób prowadzących działalność zarabia niedużo, rozumiem więc, że duży zus może być problemem.
Cytuj
gf

Niezarejestrowani

18.1.2016 13:05
Interesującą się ofertę legalnej pracy w Słowacji znajdziesz w serwisie pod adresem zusnaslowacji.com. Ja z niej skorzystałem i potwierdzam, że ponieważ pracodawca odprowadza za mnie składki do ZUS w Słowacji ja w Polsce nie podlegam ubezpieczeniu z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej!
Cytuj
Noemi22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 13:32
gf napisał
Interesującą się ofertę legalnej pracy w Słowacji znajdziesz w serwisie pod adresem zusnaslowacji.com. Ja z niej skorzystałem i potwierdzam, że ponieważ pracodawca odprowadza za mnie składki do ZUS w Słowacji ja w Polsce nie podlegam ubezpieczeniu z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej!


Nie bardzo rozumiem. Pracuje Pan na Słowacji i jednocześnie prowadzi firmę w Polsce?
Mógłby Pan napisać nieco jaśniej?
No i jakie oferty pracy są w tym serwisie? To praca sezonowa czy jakaś na stałe?
W ogóle chyba za wiele osób na Słowację do pracy nie wyjeżdża.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 20:53
Żeby obniżyć składki, można zatrudnić się na umowę o pracę i opłacać składki w określonej wysokości. Wtedy z działalności płaci się tylko zdrowotne. Najrozsądniejszym wyjściem jest jednak zamiana jednoosobowej działalności gosp. na spółkę z o.o.. Aby w pełni korzystać z optymalizacji podatkowej i ZUS, musi to być spółka co najmniej dwuosobowa.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 8:40
Spółka z o.o. płaci niższe składki? Czy obowiązkowy ZUS dzielony jest tam na pół?
Przyznam, że nie wiem nic o tej formie działalności, a zaintrygował mnie Pan tym postem.
Gdyby mógł Pan tak pokrótce napisać, na czym polega w tym przypadku obniżka ZUS, to byłbym bardzo wdzięczny.
Możliwe, że żona będzie zakładać firmę w niedługim czasie i warto byłoby wiedzieć takie rzeczy.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 10:15
Spółka nie płaci składek ZUS. Jeden z właścicieli zatrudnia drugiego na 1/10 etatu, lub na najniższą stawkę. Pozostali nie muszą być zatrudnieni. Jednocześnie można optymalizować koszty, np. członkowie zarządu mogą mieć wykupione polisy, itp.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 10:57
To może jeszcze kilka słów nt. kosztów założenia sp. z o.o., kapitale do wniesienia, obsłudze księgowej itp...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 0:22
musi minąć jakieś 5 lat do następnej takiej okazji ;)
Łuki napisał
A czy po dwóch latach można zamknąć firmę, która nie może już płacić preferencyjnego ZUSu i np. po miesiącu otworzyć kolejną? Czy za drugim razem również mamy szanse na preferencyjny Zus? A może są jakieś ograniczenia?
Pytam teoretycznie, bo działalności nigdy nie prowadziłem i się na tym za bardzo nie znam, ale taki pomysł wydawałby się logiczny.
Tym bardziej, że wiele osób prowadzących działalność zarabia niedużo, rozumiem więc, że duży zus może być problemem.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 0:23
jeśli prowadzisz działalność w polsce to zus na 99 % będzie miał do ciebie roszczenia

gf napisał
Interesującą się ofertę legalnej pracy w Słowacji znajdziesz w serwisie pod adresem zusnaslowacji.com. Ja z niej skorzystałem i potwierdzam, że ponieważ pracodawca odprowadza za mnie składki do ZUS w Słowacji ja w Polsce nie podlegam ubezpieczeniu z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej!
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 0:26
Robert Sierant napisał
To może jeszcze kilka słów nt. kosztów założenia sp. z o.o., kapitale do wniesienia, obsłudze księgowej itp...


założenie ok 1500 zł, kupno gotowej 3000 i więcej, księgowość od 300 zł msc plus ok 500 zł rocznie za sprawozdanie, zus nie konieczny - nawet jeśli jesteś prezesem możesz być nim z mianowania a to nie podlega oskładkowaniu... co do wypłat masz kilka opcji - dywidenda, wynajmowanie nieruchomości, sprzętu, auta i wszelkie umowy ...

itp itd

oczywiście w takim modelu spółka jest z ograniczoną odpowiedzialnością tylko z nazwy, zarząd odpowiada za zobowiązania spółki itp.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź