• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak obniżyć ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
warrior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2014 17:54
1/16 etatu wystarczy. Nie jest to duzo pracy a masz załatwiony ZUS. Wiadomo nie jest to jakaś super zniżka jednak jeśli ledwo spinasz budżet w firmie to zawsze się opłaca.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.1.2015 12:13
Masz dosc wysokiej skladki zus
Napisz, mam realne i co najwazniejsze legalne rozwiazanie
piolij malpa wp kropka pl
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 11:47
warrior napisał
1/16 etatu wystarczy. Nie jest to duzo pracy a masz załatwiony ZUS. Wiadomo nie jest to jakaś super zniżka jednak jeśli ledwo spinasz budżet w firmie to zawsze się opłaca.

Aby płacić za zus jedynie składki zdrowotne czyli 260 zł to trzeba dostawać w pracy na etacie minimalną krajową czyli teraz chyba jest to ok 1750 zł.
Tak więc nie jest tak lekko.
Mój mąż aktualnie pracuje na 1/2 etatu , ma właśnie minimalną krajową ale dzięki temu odprowadza o wiele niższe składki na działalność. Ok 270 zł.
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 6:21
Jest tak jak pisze @limana. Wymiar etatu nie ma znaczenia pod warunkiem, że zarabiasz na nim minimalną krajową.
Przez 2 lata można skorzystać z preferencyjnego tzw niższego ZUS-u (około 470 zł/m-c). Zawsze można firmę założyć na kogoś kto pracuje na etacie (np mamę czy tatę) - czyli tzw słupa :)
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 8:47
Tak ale wtedy jest to trochę nielegalne.
I tak się zastanawiam czy ktoś mógłby sprawdzić czy rzeczywiście firma zarejestrowana na kogoś innego jest prowadzona przez nas.
I czy można by było z tego powodu narzucić karę?
Jakie macie zdanie na ten temat?
Cytuj
sert

Niezarejestrowani

27.4.2015 9:26
Dobre mam doświadczenia po przejściu na spółkę, teraz na Zus nie muszę nic płacić. Tyle tylko, że opłacam firmę, która mi prowadzi księgowość – ZUS Plus się nazywają ( zusplus.pl). Oni biorą 300 zł, ale mam święty spokój i wszystko legalnie załatwione.
Cytuj
Ankaa

Niezarejestrowani

8.6.2015 12:03
Mi osobiście udało się tego uniknąć dzięki Inkubatorom AIP, prowadzę swoją działalność gospodarczą, a moje łączne koszty związane z działalnością firmy to 250 zł miesięcznie.
Cytuj
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 13:04
Ankaa napisał
Mi osobiście udało się tego uniknąć dzięki Inkubatorom AIP, prowadzę swoją działalność gospodarczą, a moje łączne koszty związane z działalnością firmy to 250 zł miesięcznie.

A na jakiej zasadzie to działa, że jest tak tanio? Rozumiem, że ZUSu nie płacisz?
Najlepiej by było moim zdaniem, gdyby osoby prowadzące działalność płaciły składki na Zus zależne od dochodów firmy, a nie taką z góry ustaloną stawkę. Ostatecznie osoby na etacie tak właśnie płacą i zastanawiam się, dlaczego ktoś, kto ma swoją firmę musi być poszkodowany?
Cytuj
CostCare

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 0:05
My obniżamy składki ZUS, ale mamy rozwiązania tylko dla firm od 10 płatników.
Dla jednoosobowej działalności gospodarczej bo 2 latach pozostaje życzyć, aby biznes się kręcił. Optymalizacja składek przez płacenie ich za granicą przez fikcyjnie prowadzoną działalność jest niezgodna z przepisami. Pozostaje zatrudnić się w innej firmie, wówczas nie płaci się wszystkich składek od własnej działalności.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Cost Care Consulting
www.costcare.pl/optymalizacja-zus
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2015 19:54
A ja mam takie teoretyczne pytanie. Jeśli mam swoją działalność gospodarcza i moja narzeczona ma swoją, to czy możemy się wzajemnie zatrudnić u siebie nawzajem na 1/16 etatu, żeby mieć spokój z zusem? Załóżmy, że ja, prowadząc działalność programistyczną będę na papierze zajmował się jej stroną, a ona jako księgowa będzie mnie rozliczać, co i tak dla siebie robimy? Czy to może być już dla fiskusa kłopot? Oczywiście mieszkamy pod jednym adresem.
Cytuj
Odpowiedź