• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy otworzyć działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:03
Witam,

Mam dwa pytania:

1. Jesli hipotetycznie np. pomoge komus robiac mu jakas usluge, a on mi zapłaci, to chcac byc w porzadku wobec prawa powinnam odprowadzic od tego zaliczke do US (zakladajac przekroczenie ew. limitu nieopodatkowania) - czy dobrze rozumiem?

2. Zalozmy, ze ten ktos poleci mnie komus innemu i zaczne tych uslug robic wiecej - co teraz? Czy jest jakas granica prawna kiedy musze zalozyc firme? Czy tez moge tak rozliczac sie z US caly czas?

Pozdrawiam
Cytuj
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:08
Kiedy zacząć własną działalność? Polecam otworzyć firmę innego dnia, niż 1 dzień miesiąca, a wtedy można dłużej płacić obniżone składki ZUS :)

Przykładowo: otwieram firmę 9 października 2012 roku i przysługuje mi mały ZUS. Ile wynoszą moje składki ZUS w kolejnych miesiącach?

Ostatnia składka preferencyjna przypada na grudzień 2014 (płatna do 10 stycznia 2015).
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:59
Co do pierwszego pytania to każdy dodatkowy dochód powinniśmy rozliczyć z Urzędem Skarbowy. A jak masz te dochody naprawdę duże to nie lepiej naprawdę było by gdybyś otworzyła własną działalność? Wtedy miałabyś wszystko legalnie i nie musiałabyś sie martwić czy odliczasz cos zgodnie z prawem czy nie.
Cytuj
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:04
Na twoim miejscu jeśli dochód na prawdę byłby na tyle duży aby móc otworzyć własna działalność to nawet bym sie nie zastanawiała. No chyba ze odliczać tylko taka część aby Urząd Skarbowy nic nie podejrzewał a resztę po ciuchu do kieszeni. Chociaż gorzej jak z czasem ktoś Cie zgłosi do Urzędu Skarbowego ze masz "lewy" dochód, wtedy musiałabyś zapłacić dość wysoka kare.
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 12:00
Ja też jestem za ty żebyś lepiej zarejestrowała firmę .Jeżeli już osiągnęłaś takie dochody że stać Cię na opłacanie wszelkich składek to nie masz co się zastanawiać ,przynajmniej wszystko pójdzie zgodnie z prawem i będziesz mogła spać spokojnie .Bo niestety zazdrość ludzka jest nie obliczalna i jak ktoś cię zgłosi to będziesz miła ogromne problemy .
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:35
A no właśnie to są uroki naszego kraju. Wiadomo że jak zarejestrujesz działalność to będziesz musiała odprowadzać konkretne składki wtedy wiadomo ze twoje dochody będa niskie ale wszystko będziesz robiła zgodnie z prawem. A jak nie zarejestrujesz to bedziesz zarabiać więcej ale będziesz miec problem jak dojedzie Cie skarbówka.
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:07
Porażka. Mam podobny problem. Szyję poduszki i maskotki dla dzieci. Miesięcznie zarabiam ok 700 zł i nie wiem czy to już czas na własną działalność gospodarczą. Jeśli nie to jak mam się rozliczyć z tych pieniędzy? Nie chcę mieć później problemów ze skarbówką.
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:37
nicola napisał
Porażka. Mam podobny problem. Szyję poduszki i maskotki dla dzieci. Miesięcznie zarabiam ok 700 zł i nie wiem czy to już czas na własną działalność gospodarczą. Jeśli nie to jak mam się rozliczyć z tych pieniędzy? Nie chcę mieć później problemów ze skarbówką.


Chyba bedziesz musiała policzyć to jako jakiś dodatkowy dochód, chociaż w tych rubrykach też jest jakieś ograniczenie finansowe i przy rozliczeniu wpisać tam można określona kwote. Nie bardzo wiem jaką, moze ktos sie orientuje?
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:53
Nicola wydaj mi się, że US może się do Ciebie przyczepić, że jeszcze nie masz założonej działalności. 700 zł to nie mało. Wystarczy Ci na opłaty i coś tam zostanie na życie. Wiem, że to będą śrubki ale u nas w PL urzędy raczej nie patrzą na to czy będziemy mieć pieniądze na życie. Lepiej idź do US i dopytaj się do jakiej kwoty możesz się rozliczać normalnie.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:28
Ja założyłem działalność gdy przez trzy miesiące pod rząd spokojnie wyciągałem 1500 złotych. Trochę to trwało ale udało się. Wydaje mi się, że wcześniej nie ma sensu zakładać działalności. Połowa pieniędzy idzie na opłaty i podatki. A z czegoś trzeba żyć.
Cytuj
Odpowiedź