• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kiedy otworzyć działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WspaniałaL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:06
A no własnie w naszym pięknym i kochanym kraju jest tak że sporo naszych pieniędzy po otworzeniu działalności idzie na Skarb Państwa. Moim zdaniem jak zarobki spokojnie dochodzą do 2000 miesięcznie możesz zakładać działalność gospodarczą. Niektóre rzeczy później będziesz mogła odliczyć od VAT
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 19:38
Tak wiele możesz odliczyć od VAT nawet przy otwarciu działalności będziesz płacić niższe składki ubezpieczeniowe .Ale musisz liczyć się z opłatami jakie poniesiesz najpierw zanim założysz działalność gospodarczą .Ale jak twoja firma nie będzie przynosiła pewnych zysków to nie ruszaj z działalnością bo popadniesz w długi ,lepiej przemyśl to .
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 18:34
Musisz dobrze to przekalkulować za nim zdecydujesz się na otwarcie działalności gospodarczej .Z samym założeniem wiążą się koszty a co dopiero jak będziesz potrzebowała lokal ,oraz wszelkie urządzenia , na samym końcu dojdą opłaty typu ZUS.Lepiej przelicz czy na prawdę Ci to się opłaca ,czy nie lepiej podjąć prace u kogoś .
Cytuj
Landolina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 20:47
Ja początkowo bym sie wolała wstrzymać. Przecież dobrze wiesz że jak interes nie ruszy tak jak będziesz tego chciała to popadniesz w kolosalne długi i tylko tyle przyjdzie Ci z tego że legalnie zarejestrowałaś działalność gospodarczą. Ja wiem ze to jest zgodne z prawem ale w razie czego Ty bedziesz spłacać długi nie państwo.
Cytuj
Aśko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:10
Najlepiej załozyc dzialalnosc jak sie ma pewne zyski, takie ok 2000 złotych. Wczesniej nie warto nawet zaczynac z DG bwiekszosc kasy pochlona oplaty. Ja mam wlasna firme od trzech lat i pamietam jak ciezko bylo mi zaczac. Przrazaly mnie bardzo skladku ZUS i US. Balam sie ze sie pomyle i czegos nie oplace a oni sie do mnie dobiora.
Cytuj
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:20
Również uważam, że lepiej poczekać z założeniem działalności aż zarobki będą na tyle wysokie by opłacić wszystkie składki i mieć pieniądze na życie. Nie ma sensu zakładać DG gdy ledwo wyciąga się 500 złotych bo nic ci nie zostanie. Niestety w PL podatki są zmorą przedsiębiorców.
Cytuj
Malwinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:59
W takim wypadku to nie ma sensu zakładać działalność. Chyba ze tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji ze ma sie działalność. Bo zarabiając niewiele ponad 500 zl możesz co najwyżej opłacić podatki i nic Ci nie zostanie a to sie mija z celem.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 12:14
Malwinka napisał
W takim wypadku to nie ma sensu zakładać działalność. Chyba ze tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji ze ma sie działalność. Bo zarabiając niewiele ponad 500 zl możesz co najwyżej opłacić podatki i nic Ci nie zostanie a to sie mija z celem.


No niestety to prawda. Mi jeszcze nie dawno ledwie, ledwie wystarczało na opłacenie się. Teraz powoli z każdym miesiącem jest lepiej, ale daleko mi do tego żebym chociaż 1000zł miała dla siebie. W Polsce DG ciężko utrzymać, niestety.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 14:05
nicola napisał
Porażka. Mam podobny problem. Szyję poduszki i maskotki dla dzieci. Miesięcznie zarabiam ok 700 zł i nie wiem czy to już czas na własną działalność gospodarczą. Jeśli nie to jak mam się rozliczyć z tych pieniędzy? Nie chcę mieć później problemów ze skarbówką.


Jak już tyle zarabiasz to święty czas żeby założyć DG jeżeli jeszcze te pieniądze wpływają CI na konto nie do ręki to już w ogóle jest dawno za późno.
Biednemu zawsze wiatr w oczy i to się sprawdza szczególnie właśnie gdy się dostaje pieniądze a nie wykazuje się zysków.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:56
nawet jak nie masz firmy to przy picie dajesz to w inne i masz rozliczone, proste
Cytuj
be free like a child
Odpowiedź