Oblicz wysokość rat

Kwota zadłużenia
PLN
Okres kredytu
miesięcy
Oprocentowanie
%
Rodzaj rat
 

Sprawdź, jaką ratę co miesiąc będzie płacić Twoja firma

Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie już na początku wiadomo, że kiedyś trzeba je będzie spłacić. Dlatego zanim ten proces nastąpi, koniecznie oblicz wysokość rat swojego kredytu. W ten sposób dopasujesz nowe obciążenie do stanu finansów w swoim budżecie domowym.

W celu prawidłowego obliczenia wysokości raty kredytowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na następujące parametry: kwotę zaciąganego zobowiązania, jego oprocentowanie oraz okres, w jakim zamierzamy spłacić swój dług. Nie bez znaczenia jest także rodzaj rat wybranych przez klienta (równe czy malejące).


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Od czego zależy wysokość raty kredytu hipotecznego?
Kredyty hipoteczne stanowią istotne źródło finansowania transakcji przeprowadzanych na rynku nieruchomości. Jednak wysokie kwoty oraz dość długie okresy spłaty takich zobowiązań powodują, że ich zaciągniecie powinno być dokładnie przemyślane. Ponieważ raty tych kredytów znacząco wpływają na stan domowych finansów kredytobiorcy, warto zdawać sobie sprawę od czego tak naprawdę zależy ich wysokość.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2017
Jak co miesiąc Comperia.pl opracowała dla Was porównanie najlepszych ofert kredytów gotówkowych. Tym razem sprawdziliśmy, na jaką wysokość rat powinna się przygotować osoba, która chce pożyczyć od banku 50 tys. zł i spłacić je w ciągu 5 lat (w ratach równych).
Frank kontra złoty
Średnio raz na kwartał w mediach wraca temat osób zadłużonych we franku szwajcarskim. Główne zagadnienia widoczne w tych publikacjach to: duży wzrost zadłużenia, przytłaczająca wysokość raty kredytowej i szalejący kurs CHF/PLN. Czy jednak sytuacja tych kredytobiorców jest aż tak zła? Czy rzeczywiście są oni w gorszej sytuacji niż osoby zadłużone w PLN? Porównywarka finansowa postanowiła zbadać ten problem.
Hipoteczni nie mają na co narzekać
Posiadacze zobowiązań hipotecznych ciągle narzekają na rosnącą wysokość rat kredytowych, na niekorzystne zmiany kursu walutowego, na złą sytuację gospodarczą itd. Czy żale te faktycznie mają odbicie w rzeczywistości? Czy prawdą jest, że raty kredytowe znacząco zmieniają się w każdym miesiącu? Comperia.pl przygotowała krótki raport badający realia hipotek.
Rynek pierwotny czy wtórny - czy to ma znaczenie przy kredycie hipotecznym? Cz.2
Jeśli chodzi o wysokość rat kredytu hipotecznego, zasadniczo nie ma różnicy, czy został on zaciągnięty na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego czy wtórnego. W kilku innych kwestiach fakt ten nie pozostaje jest jednak tak bez znaczenia.