• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt samochodowy czy leasing - Co warto wybrać ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:40
Zastanawiam się nad zakupem auta ,nie wiem co będzie dla mojej firmy bardziej opłacalne ,wsiąść kredyt , czy samochód w leasing ?Jakie są różnice pomiędzy nimi i co tak naprawdę jest bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy. Może ktoś z Was był już w takiej sytuacji i orjętuje się ,oraz doradzi mi co lepsze.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 10:48
Przy leasingu należy wnieść wkład własny do 45 proc. wartości pojazdu. Kredyt samochodowy to produkt zasadniczo bardziej elastyczny. Nie ma tutaj konieczności wnoszenia wkładu własnego. Zapraszam do wątku: http://www.comperia.pl/forum/dla-firm/9-leasing-czy-kredyt-samochodowy-dla-firmy.html
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 14:32
Przy kredycie samochodowym , nie będziesz musiał dodawać niz wkładu własnego, masz więcej możliwości ale musisz mieć też sporą zdolność kredytową. Niestety nie zawsze to się udaje. czasami nasza zdolność kredytowa jest dużo niższa i nie mamy szans na tak duży kredyt jak chcielibyśmy otrzymać. A Ty jak duży kredyt chcesz wziąć? Może leasing był by dużo lepszy? Chcesz dorzucić jakiś wkład własny?
Cytuj
Konstanty3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 14:46
Właśnie a chcesz coś dorzucić od siebie? Bo jeśli tak to moze leasing będzie dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem. Tylko tak jak tu Pani wyżej mówiła przy leasingu ten wkład musi wynosić nawet do 45% a jak samochód chcesz już kupić naprawdę porządny to te 45% to może być dość pokaźna sumka. Ja osobiście przy możliwości kredytowej wybrał bym chyba drugie rozwiązanie.
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:34
Wydaje mi sie że jeśli jest to dopiero co rozpoczęta działalność to dużo łatwiej będzie Ci dostać kredyt samochodowy niż leasing. Po za tym własnie ten wkład własny. Procent jaki musisz dołożyć jest chyba zależny od tego jak duży ten kredyt chcesz wziąć tak ?
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:14
Zdecydowanie kredyt samochodowy. 45% wkładu własnego to ogromna suma zwłaszcza gdy chcesz kupić nowy samochód. Mój znajomy wziął kiedyś samochód w leasing i był zadowolony ale jego było na to stać. Zwykły szary Kowalski raczej nie ma szans na wkład własny.
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:53
Ja też jestem za kredytem samochodowym. Chociaż i tak uważam, że jeśli jest możliwość lepiej zacisnąć pasa i odłożyć na auto z własnej kieszeni. My w sierpniu chcemy kupić samochód za 6000 złotych i postanowiliśmy na niego odkładać. Mąż myślał o kredycie ale później stwierdził, że 6 tys to nie dużo i można odłożyć. Co innego gdy ktoś chce auto za np. 20 tysięcy.
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:52
No takie 20 tysięcy jest już trudniej odłożyć. Ale wychodzę właśnie z założenie że jeśli w domu 2 osoby pracują i zarobki są całkiem całkiem to można by spokojnie odłożyć na taki samochód do 10 tysięcy bez konieczności brania kredytu. Bo po co pakować sie w spłaty ?
Cytuj
Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 16:00
10k to chyba spokojnie mozna odłozyc :) no chyba ze zarabiacie w dwójke niecałe 3000 to może byc ciezko w wielkim mieści np :) aczkolwiek ja pamietam jak zona zarabiala 1200 ja 1500 i dawalismy sobie swietnie rade teraz mamy znacznie wiecej i czasami nie starcza = niestety taka zasada im wiecej kasy tym wieksze wydatki co zrobic...
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 15:26
A no właśnie tak niestety jest. Wiem po sobie, kiedyś potrafiłam przeżyć za 600 zł na miesiąc a teraz ponad 1000 i jeszcze mi brakuje. Zastanawiam sie jak ja to wcześniej robiłam że wystarczało mi tylko tyle pieniędzy. przecież jak bym teraz żyła tak jak wtedy to powinnam móc jeszcze odłożyć.
Cytuj
Odpowiedź