• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 11:42
Jagoda napisał
Prawda jest taka, że każdego stać by odłożyć chociaż 100 złotych, tylko większość ludzi woli wydawać pieniądze na nie wiadomo co. Ja mam w domu odłożone trochę pieniędzy i postanowiłam wpłacić je na lokatę w Banku Pocztowym w którym założyłam niedawno konto. O Polisie na życie i dożycie na razie nie myślę.
I to jest niestety prawda, idąc do supermarketu potrafimy spokojnie wydać 100 zł i wcale nie mowie o jakichś superbogaczach. Dlatego myślę, ze takie rady są jak najbardziej stosowne i każdego powinno się zachęcać do oszczędzania.
Cytuj
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 13:27
No nie wiem czy każdego stać na odłożenie pieniędzy. Moi teściowie i ich niepełnosprawny syn np mają tylko 1200 zł na życie. Praktycznie 800 zł to są opłaty i rata za kredyt. Zostaje im 400 zł na życie i co? Z czego mają odłożyć chociażby 100 zł? Ja wiem o co ci chodzi. Wiele osób zarabia po 2000 a mimo rozwalają kasę na prawo i lewo. Nie pisz tylko, że KAŻDEGO stać na oszczędzanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 14:08
Danka napisał
No nie wiem czy każdego stać na odłożenie pieniędzy. Moi teściowie i ich niepełnosprawny syn np mają tylko 1200 zł na życie. Praktycznie 800 zł to są opłaty i rata za kredyt. Zostaje im 400 zł na życie i co? Z czego mają odłożyć chociażby 100 zł? Ja wiem o co ci chodzi. Wiele osób zarabia po 2000 a mimo rozwalają kasę na prawo i lewo. Nie pisz tylko, że KAŻDEGO stać na oszczędzanie.
Moze nie kazdego, ale przeciętnego kowalskiego na odkładanie drobnych kwot stać.
Cytuj
sili

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 14:48
Gość napisał
Danka napisał
No nie wiem czy każdego stać na odłożenie pieniędzy. Moi teściowie i ich niepełnosprawny syn np mają tylko 1200 zł na życie. Praktycznie 800 zł to są opłaty i rata za kredyt. Zostaje im 400 zł na życie i co? Z czego mają odłożyć chociażby 100 zł? Ja wiem o co ci chodzi. Wiele osób zarabia po 2000 a mimo rozwalają kasę na prawo i lewo. Nie pisz tylko, że KAŻDEGO stać na oszczędzanie.
Moze nie kazdego, ale przeciętnego kowalskiego na odkładanie drobnych kwot stać.

Masz rację. Polaków stać na odkładanie pieniędzy tylko wszyscy wolą sobie wmawiać, że tak nie jest. Ja sama widzę po sobie, że ciągle brakuje mi pieniędzy bo wydaję na głupoty. Prawda jest taka, że im człowiek więcej zarabia tym więcej wydaje i ciągle mu mało.
Cytuj
Sali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 17:56
sili masz racje, ja mam tak samo. Im więcej mam pieniędzy tym wiecej wydaje, Kiedyś potrafiłem wydawać 600 zł miesięcznie bo tylko tyle miałem teraz mam ponad 1000 a i tak mi mało. Wiec takie odkładanie to tylko kwestia własnego samozaparcia.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 13:41
Danka napisał
No nie wiem czy każdego stać na odłożenie pieniędzy. Moi teściowie i ich niepełnosprawny syn np mają tylko 1200 zł na życie. Praktycznie 800 zł to są opłaty i rata za kredyt. Zostaje im 400 zł na życie i co? Z czego mają odłożyć chociażby 100 zł? Ja wiem o co ci chodzi. Wiele osób zarabia po 2000 a mimo rozwalają kasę na prawo i lewo. Nie pisz tylko, że KAŻDEGO stać na oszczędzanie.
W takich sytuacjach państwo pomaga. Dodatki pielęgnacyjne, mieszkanie - moja sąsiadka jest sama z niepełnosprawną córką i nie ma na co narzekać. Oczywiście nie mówię, że w każdej sytuacji tak jest, bo ktoś może na prawdę mieć trudną sytuację ale np. nie rozumiem ludzi którzy zarabiają najniższą krajową, a połowę z tego miesięcznie wydają na fajki, a nawet więcej jak dojdą alkohole, a później narzekają jak to mało pieniędzy maja i że im na życie nie starcza.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 11:39
Ania z Zielonego Wzgórza napisał
Prawda, jak mówią ziarnko do ziarnka. Odkładając nawet niewielkie sumy za jakiś czas może uzbierać się bardzo ładna kwota. I co najważniejsze, nie odczuje się zbytnio tego comiesięcznego ''znikania'' gotówki. Jak byłam mała wrzucałam do skarbonki drobne - np. z reszty, którą dostałam z zakupów dla mamy i radość po kilku miesiącach była ogromna, kiedy mogłam kupić sobie sama, bez kolejnego błagania mamy, coś droższego niż chipsy w osiedlowym sklepie ;)


Ale to naprawdę się sprawdza. Nie ma nic lepszego jak właśnie oszczędzanie takie po trochu gdzie nawet nie odczujemy a po jakimś czasie możemy być zaskoczeni ile udało się nam odłożyć. Ja właśnie tak robię i to naprawdę działa.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.8.2014 12:05
No pewnie, ze dziala. Ja mam zwykle oszczedniosciowe konto i costam zarabiam, w ogole o tym nie myslac, niewiele, ale trzymajac pieniadze na zwyklym koncie czy w domu na pewno bym nie zyskala.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 14:55
No ja też się zastanawiam jak to będzie ze mną na starość. Jak sobie teraz pomyślę o tym że nie mamy na co liczyć od państwa to mi słabo. przecież jak sami o siebie nie zadbamy to kto o nas zadba? na państwo nie ma co liczyć;/
Cytuj
Odpowiedź